Jane Mändsoo valvas moesilm hoolitseb selle eest, et Häppeningi fotoprojektide kangelased saaksid selga kõige sobivamad riided. Jane on üdini loov naine, kellest õhkab soojust ja šarmi. Just need omadused teevad temaga koos töötamise eriti meeldivaks. Oma tegemisi täis argipäevi veedab ta kostüümikunstnikuna produktsiooni võtetel, stilistina pildistamistel või erakliente nõustades. Täna avaneb Sul võimalus piiluda Jane päikselisse mõttemaailma!

Nimi: Jane Mändsoo

Häppeningi: stilist

Igapäevaelus: on mul siiras au ja rõõm töötada täiskohaga kostüümikunstnikuna, stilistina ja moenõustajana. Mulle meeldib sukelduda sügavale loovmaailmasse ja sealjuures suhelda erinevate inimestega. Just see amet pakub seda võimalust.

Mind inspireerib: armastus. Pidagem meeles, et armastust võib leida kõiges ja kõigis.

Minu suurim tugevus on: paindlikkus, suhtlemisoskus ja piiritu loovus.

Sooviksin juurde õppida: psühholoogias. Mind on alati paelunud kõik, mis on seotud inimese keha, vaimu ning hingega. Ilmselt täiendaksin end selles valdkonnas.

Kui oleksin tegelane mõnest multifilmist, siis oleksin: Pocahontas. Iseseisev lindprii, kes alati järgib oma südant. Väärtustab looduse ilu ja võlu ning saab aru, et elu on midagi palju enamat, kui palja silmaga on näha.

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: Muusikaga on mul väga eriline side, kuid konkreetset lemmikut ei oskaks välja tuua. Sõltuvalt tujust ja keskkonnast valin endale meelepärase loo. Muusika on kindlasti minu jaoks üks tugevamaid vorme mingisugusest maagiast.  

3 lemmik filmi: Lootusetu romantiku kindel valik “PS I love you”. Stilistika osas jättis tugeva inspireeriva mulje “The Gentlemen” ja alati lähevad peale tõsielulool põhinevad filmid nagu näiteks “The Pianist”.

3 lemmik disainerit: Roberta Einer, Gucci peadisainer Alessandro Michele ja Alexander McQueen.

Raamatusoovitus: Rupi Kaur luuleraamatud “Milk and Honey”, “The Sun and Her Flowers”. Üks mu viimase aja lemmikuks filosoofiliseks raamatuks on Marcus Aurelius “Meditations”. Mehe sõnad, mis ta pani kirja vaid enese hüvanguks, kõlavad siiani tõeselt ja praktiliselt. Vägagi kaasahaarav teos on Delia Owens “Seal, kus laulavad langustid”. Selles on küll krimilugu sees, aga kindlasti on see raamat palju enamat, kui lihtsalt põnevik. See on ilus, lüüriline romaan, mis pakub head sisu viimaste lehekülgedeni.

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: Usaldus ja teineteise austamine on meeskonnatöö alustalaks. End loovalt väljendades ei tohi ära unustada, et kogu protsessi tuleb samal ajal ka nautida ja mitte võtta seda kui kohustust.

Minu jaoks on Häppening: Henry Fordi poolt kirjutatud tarkusetera on siinkohal vägagi tabav: “Kokkutulemine on algus. Koos olemine on progress. Koos töötamine on edukus.” Ühtsus on Häppening meeskonna tugevus. Kui on olemas ühtsus ja koostöö, siis võib imelisi asju juhtuda. Olen uhke, et saan olla loovas meeskonnas, kes üksteist inspireerivad ning kelle eesmärk on anda oma panuse Eesti kultuurimaastiku arengusse.

 

Fotod: SADU
Täname koostöö eest Stuudio35!

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.