Jumestuskunstnik, kosmeetik, õpetaja, ema – nende sõnadega võib iseloomustada meie fotoprojektide asendatamatut liiget ja jumestuskunstnikku Liisa Toomingut. Alati avatud maailmavaatega ning valmis uuteks väljakutseteks, nii täiendab naine oma täpse käe ja loomingulise lähenemisega iga uut loovprojekti. Muide, ta on ka suurepärane korraldaja ja ettevõtte juht. Lisaks panustab tihtipeale ka kodumaa armastatumaite disainerite moeshowdesse jumestuskunstnikuna. Kes pole veel selle looviku tegemistega tutvunud, siis täna avab tiimi ankeet teile selleks suurepärase võimaluse.

Nimi: Liisa Tooming

Häppeningi: jumestuskunstnik

Igapäevaelus: Alates juunist olen ema, kuid tööalaselt olen ettevõtja, kosmeetik/jumestuskunstnik ning näohoolduste- ja jumestuse õpetaja Kuressaare Ametikoolis.

Mind inspireerib: kunst, loodus ja nii väliselt kui sisemiselt ilusad inimesed minu ümber. Töös annavad indu juurde professionaalne ja üksmeelne tiimitöö, loominguline ja tulemuslik tööprotsess ning näha sära ning rahulolu oma klientides, kes minu juurest lahkuvad. Nii õpetaja- kui kosmeetiku töös pean väga oluliseks tagasisidet , sest see on arendav ja edasiviiv.

Minu suurim tugevus on: tahtejõud ja pidev arenguvajadus.

Sooviksin juurde õppida: Hetkel on minu suurim soov olla oma tütrele parim ema ja oskuslikult teda kasvatada ning arendada. Minu teine salasoov oleks ühel hetkel minna edasi õppima ülikooli ja teha magistrikraad andragoogika valdkonnas. Ja mainimata ei saa jätta muidugi iluvaldkonda, kus ikka ja jälle näen uusi võimalusi iseenda täiendamiseks.

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: Konkreetset muusikapala on keeruline valida, kuid lemmikbändina võin välja tuua Metallica. Nende esimene kontsert, millel käisin, oli 21 aastat ja viimane aasta tagasi. Kuigi igapäevaselt ma enam Metallica repertuaari ei kuula, siis igal kontserdil saan sama erilise kogemuse osaliseks, nagu esimest korda 12-aastasena laval esireas.

Kui saaksin veeta ühe nädala ükskõik millise inimese kingades, siis oleks selleks: Audrey Hepburn oma hiigelaegadel. Tema andekus kinolinal, elutarkus, headus ja ajatu elegants on mulle alati sümpatiseerinud.

3 lemmik filmi:
“Dirty Dancing” – minu nooruspõlve vaieldamatu lemmik, mida satun siiani iga paari aasta tagant uuesti vaatama. Loo puhul köidab ehe armastus, muusika, tants ning 60-ndate aastate stilistika sinna juurde.

“Eat, Pray, Love” – ilusate mõtetega film. Olen seda korduvalt vaadanud ja arvatavasti vaatan ka edaspidi.

“A Beautiful Mind” – tõestisündinud lugu matemaatika geeniusest ja tema elust. Ilus lugu, mille vaatamine tekitab nii kurbust kui ka rõõmu.

3 lemmik albumit:

Metallica “S&M”
– Metallica live kontsert koos San Francisco Sümfooniaorkestriga kõlab ühtpidi jõuliselt, kuid samas ka väga meloodiliselt.

Vaiko Eplik “6: Varielu” – plaat, mis on mu jaoks parim tujutõstja.

Erki Pärnoja “Efterglow” – ilus, puhas ja eriliselt hea energiaga muusika. Soovitan külastada Pärnoja live’i, kui vähegi võimalust on.

3 lemmik disainerit:
Marimo Fashion – olen mitu head aastat juba mõelnud, et kui kunagi abielluma peaksin, siis pulmakleidi valin just sellest kodumaisest moemajast. Mulle väga meeldib Marimo klassikaline, elegantne, ajatu stiil ja kvaliteetne kangavalik.

Hyrv – ehtebränd, mille valikust leiab isikupäraseid ning kauneid aksessuaare. Hetkel oman Hyrvelt kahte paari kõrvarõngaid, kuid tulevikus on plaan täiendada kollektsiooni.

Marion Isabelle Varik – kodumaine keraamik, kelle portselanist serviis “1001 Arabian Night” on minu vaieldamatu lemmik ning mis on leidnud kuningliku koha ka söögilaual.

Raamatusoovitus: Torey Hayden “Tiigri tütar” – tõestisündinud lugu õpetaja ja õpilase vahelisest suhtlusest, elu keerdkäikudest, rõõmudest ja muredest. Emotsioonaalne lugemine, mis avardab lugejas maailmapilti erivajadustega laste õpetamise osas ning paneb kaasa elama ühe keerulise lapsepõlvega tüdruku eluteele. Hea raamat, mille ca 300 lehekülge lugesin läbi 3 päevaga, sest see oli niivõrd kaasahaarav. Küll ma ei saa öelda, et see oleks olnud lihtne raamat, sest mitmeid kordi pani teos pisaraid valama ning pidin lugemise vahele pause tegema, et loetut ”seedida”.

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: Olen õppinud, kui oluline on hea, üksmeelne ja tugev tiimitöö, sest siis sünnivad ka head tulemused.

Lemmik artikkel Häppeningist: Erinevatel ajahetkedel on erinevad artiklid ja projektid mind kõnetanud. Küll aga on viimase aja üks informatiivsemaid ja õpetlikumaid kirjatükke minu jaoks “Kuidas tarbida eetiliselt moodi?”

Minu jaoks on Häppening: valitud pere, kellega on alati tore ühiselt koos luua põnevaid projekte. Isiklikus plaanis on Häppening minu jaoks loominguline vabadus teostada kunsti läbi jumestuse. Üldisemalt olen Häppeningi lahti mõtestanud kui kvaliteetse Eesti disaini, kunsti ja muusika edastaja laiemale publikule ehk inimestele, kes oskavad hinnata kodumaist loomingut.

 

Fotod: Jane Vogt

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.