Produtsendi, dubstep’i suursaadiku ja promootori Slin’i sulest nägi mai alguses ilmavalgust grime’ist ja bassist laetud kolmelooline “Any Op”. EP üldine emotsioon on üsna tume ja julge. Inspiratsiooniks nimetab autor oma kodukanti Lasnamäed, lähedasi inimesi ning isiklikke seiklusi.

Lühialbum on autori loomes märgiliseks sammuks – kogumik sai välja antud välismaise plaadifirma 4NC¥ alt. “Pavani (Foreign Beggars, Pavan Mukhi – toim.) plaadifirma 4NC¥ alla sattusid kõik palad üsna juhtumisi. Hakkasime mingi aeg rääkima ja meenutasime meie esimest kohtumist aastal 2010. Saatsin talle hunniku träkke ning ta pakkus need kolm enda labeli alt välja lasta,” meenutas Slin. Sukeldu heliteose telgitagustesse:

“Any Op”
Eesti keeles “mistahes võmm”. “Op” tähendab Londoni slängis erinevaid asju, k.a. politseid. Inspiratsiooni sain esialgselt vokaalijupist, mis biidis jookseb. Püüdsin segada originaalset dub’i ja grime’i. Kasutasin erinevaid delaysid ning lugu ehitades mõtlesin sellele, kuidas see võiks kõlada suurel helisüsteemil. 

Mulle on alati meeldinud kasutada sämpleid loodusest, “Any Op’is” on näiteks kuulda kotkahelisid. Ma ei oska öelda, palju träki peale aega kokku läks, sest valmistasin seda jupiti. Tegin esimese poole valmis ning tulin projekti juurde tagasi alles mõne kuu pärast. Olen täheldanud, et töötan üsna tihti nii. Mõne projekti juurde naasen alles aastaid hiljem. Selle loo puhul mainiks ka, et trummisaunde otsides oli märklauseks “vanakooli hiphop @ 140bpm”. 

“Distant Train”
Nagu nimi ütleb, on heliriba inspireeritud kauguses sõitvast rongist. Pea terve pala vältel veereb taustal rongisireeni sound. Mõju on kindlasti avaldanud ka Lasnamäe lähedal liikuvad kütuserongid ja Maardu nö trainyardid. Tahtsin luua pilti öisest rongiaia tripist, müstiline tume vibe. Biit ise on kindlasti rohkem grime instrumentaal (võimalik, et tulevikus on tulemas vokaalversioon), aga kehtestab end ka iseseisva palana. Suure komplimendina mulle on heliteose austajate hulgas näiteks Mystry, kes on produtseerinud sellistele artistidele nagu Skepta, JME, Capo Lee jt. 

“ATL VIP”
VIP versioon ehk minimaalsete muudatustega remix palast “ATL”. Originaal tuli välja Eesti plaadifirma Bass372 alt kogumikul “Dial 372 #1” (vägev kogumik, visake kõrv peale!). Originaal sündis pärast seda, kui vaatasin VICE dokumentaali “Atlanta”. Film räägib Atlanta trap kultuurist ja sukeldub sellega seonduvatesse erinevatesse teemadesse. Pala on inspireeritud kogu dokis toimuvast, eriti aga Atlantas asuvast Tom Morelandi ristteest. Lugu koosneb kolmest selgesti eristatavast osast. Tegemist on üsna mitmetahulise teosega, leidub erinevaid pade, meloodiaid ja bassikäike. 

VIP variandi põhierinevuseks on ilmselt muudatused loo põhiosas. Tegin meloodiat huvitavamaks ja kasutasin glitch efekte. 

Slin sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagram

 

Päisefoto: Kaisa Tooming (Häppening)