11. novembril toimub bassimuusika kummardajate poolt armastatud dubstep’i üritus Dubshack, mis peab Sveta Baaris oma juubelipidu. Palju õnne kümnenda sünnipäeva puhul!
Mida see tähendab? Kümme aastat kvaliteetset muusikat bassimaiale kuulajaskonnale. Samuti väljund paljudele produtsentidele ning DJ’dele nii Eestist kui ka piiri tagant. Dubshack on olnud korraldajate töö ja vaev panustada Eestis vähetuntud subkultuuri ja seda toita. Sellest ja muust rääkisimegi ürituse organisaatoritega. Tutvuge ise.

Alustuseks, räägiks Dubshackist lähemalt – mis on selle ettevõtmise ajalugu, kes olete?
Dubshack sai alguse 2007. aasta lõpus. Ürituse rajajateks oli Siege Crew (liikmed Quarah, Desertion, KRio ja Slin). Dubshack on kõige kauem kestnud dubstep muusikasuuna pidu Eestis. Esimese ürituse korraldus oli üsna spontaanne, edasi tegemise idee tekkis hiljem. Kümne aastaga on muutunud nii mõndagi – korralduslikuks tuumaks on kujunenud Slin, Pats ja Bisweed. Aja jooksul oleme aina enam keskendunud ka grime-muusika mängimisele.
Tehtud on nii väliskülalistega kui ka niiöelda kohalikke evente. Aastate jooksul on Dubshack’i lavalaudadele astunud näiteks Tes La Rok, Rusko, Loefah, Kromestar, Coki, Cotti, Silkie, Jay 5ive, The Lexxus, Killa P, J:Kenzo ning paljud teised artistid.

Kes on teie ürituse sihtgrupiks?

Sihtgrupiks on kõik dubstep’i, grime’i, bassimuusika ja helisüsteemi kultuuri huvilised. Kindlasti ka hiphopi huvilised, sest grime ja räpp on üsna lähedased.

Muide, juubelipeo ülesastuja Commodo kraam on tugevalt mõjutatud vanakooli hiphopist.

Kes esinevad Dubshacki juubelipeol?
Commodo (UK) – artist, kes sotsiaalmeedias eriti aktiivne ei ole ja laseb oma muusikal rääkida. Kirjutab hingelisi bassirikkaid biite, milles on kuulda geniaalset sämpeldamist ja helidisaini ning tunda hiphopi vibratsioone.
MC Crazy D (UK) – ajaloo esimene dubstep’i MC/host. UK põrandaaluse bassiskene vanameister, kes on tegutsenud ka garage’i ning jungle’i muusika sfäärides.
Bisweed – Eesti üks parimaid bassimuusika skene produtsente. Tema muusikat on välja lastud mitme välismaise plaadifirma alt. Kuulub Dubshack’i tiimi.
Slin – Dubshack’i korraldaja. Eesti dubstep’i/bassimuusika üks pioneere. Sel kuul mängib plaate ka Venemaal ja Saksamaal.
Pats – Dubshack’i üks kaaskorraldajatest. Viimasel ajal kirjutab tasemel grime’i biite.
Subcure – väljendab ja ravib ennast läbi müstiliste helide ja bassi. Silmapaistev DJ ja produtsent.
Hospyse – varem tuntud kui Z Johnny. Produtseerib uue aliase alt huvitavat ja tihti eksperimentaalset muusikat.
Grinks – koos Seaduskuulekusega Eesti üks ainukesi tõsiseltvõetavaid grime’i MC’sid. Ainulaadse energia ja flow’ga. Räpigrupi Hanf Kung liige.
Seaduskuulekus – tasemel artist, kelle lüürika on üsna sageli väga sügavamõtteline. Hiljuti lasi välja oma debüütalbumi “Amir al-Hajj”. Samuti osa Hanf Kungist.

Miks te seda teete ja mis teeb juubelipeo eriliseks?

Eesmärk on tuua kokku skene ja kõik kvaliteetse bassimuusika nautlejad.

Juubelipeo lisandväärtuseks artistide kõrval on kindlasti ka I-FI Soundsystem.

Mida tähendab 10 aastat üht üritust vedada? Mis on suurimad õppetunnid? Ilu ja valu.
10 aastat on verstapost kohe kindlasti. Ürituste korraldamise puhul peab üldiselt pingetaluvus olema hea. Õppetundidest tekivad kogemused. Kogemused aitavad probleemide puhul leida kiired lahendused/alternatiivid. Kunagi ühele DJ’le lennujaama vastu minnes tulid masinal rattad alt ära. Tookord oli lahenduseks takso, aga sealt ettevõttest enam sõiduvahendit ei rendi.

Mis on Dubshack’i tiimi edasised plaanid?
Tulevikus on plaan teha paar eksklusiivset pidu. Sellised, kuhu saavad tulla 80 inimest maximum. Ka midagi suurejoonelisemat on plaanis.

Flaieri autor: A Stylez

Kõik, kes naudivad sumedaid bassimuusika laineid ja grime’i nagla astumist:

Sveta Baaris, 11. novembril mängivad Commodo, Bisweed b2b Slin, Pats, Subcure, Hospyse.
Mikrofoni kontrollivad Crazy D, Grinks ja Seaduskuulekus.

Pileti hind €10

Seal näeme!