Täna, 3. detsembril avaldas omanimelise debüütalbumi eklektiline 80ndate sündipopi elemente pea peale pöörav Neon Fir. Tasakesi õrritatud ja pikisilmi oodatud kauamängiv jätkab looklemist mööda ansambli poolt juba tutvustatud mitmetahulise, detailiderohke ja uneleva uuekooli popmuusika rada. Albumiga saab lähemalt tutvust teha 9. detsembril Uues Laines toimuval esitluskontserdil.

Kollektiiv näeb oma loomingut kui äärmiselt kirjut maalingut. “Ise oleme hakanud teda mõistma kui progepoppi ehk lendleva muusikalise fantaasia kombineerimist kaasakiskuva helikeelega,” kirjeldab kitarrist Kaarel Raud ja lisab, et loodab, et muusika tekitab kuulajates avastamisrõõmu ja india toidu isu. Albumi loomisperiood ulatub pea kahe aastani ja sündis ansambli liikmete kokkukasvamise protsessi kõrvalproduktina, justkui nutikell, mis nende söömis-, joomis- ja magamisharjumusi jälgides omamoodi muusikalist raportit koostas.

Üheksa loo hulgast leiab ka kriitikute seas kiidusõnu teeninud ja Neon Firi kohalikul muusikamaastikul sisse juhatanud singlid nagu popimaiguline “Overthoughts” ja post-pungilik “Happy Hour”. Valdav enamus albumist valmis ansambli teekonnal algusest kaasa sammunud produtsendi Hyrr Innokent Vainola (Ouu, Seltskond Pargis) pehme puute all. “Olen näinud bändi sündimisprotsessi täies pikkuses. Kuna esimese laulu puhul, mille ühiselt salvestasime, oli Neon Fir värskelt kokku komplekteeritud, siis selliselt nad ka mõjusid – indiviididest koosnev kollektiiv. Nüüd aga, albumi lõpusirgel, näen, kuidas neist on kujunenud ühtne tiim ja bändiliikmetest koosnev rusikas on võimeline lööma enneolematu jõuga. Neon Firi muusika on kindlasti midagi sellist, mis ei jäta külmaks. See kas meeldib sulle väga või ei meeldi absoluutselt ja see asjaolu tõestab, et nad on loonud midagi unikaalset. Nad on üsna julgelt ette võtnud pop- ja progemuusika joonised, need täielikult omistanud ja seejärel need põlema läitnud, et luua mälestustest uus, ühise katuse all olev detailplaneering,” räägib Vainola. Avaloo produtseerimiseks värvati appi bändi üks iidoleist, kitarrist Karl Petti.

Muusik Robert Linna (Lexsoul Dancemachine, Elephants From Neptune) kirjeldab albumit järgnevalt: “Pealtnäha 80ndate neoonpatšokkidega pintsakusse riietatud, kitsa, veidi lõdvaks lastud lipsuga, kuid nõiduslikult kaasahaarav muusika viib mind kuulajana kohta, kus ma pole ennem käinud. See langeb mulle peale nagu unenäoline loor, kus ma võin ennast täielikult ära unustada, samas kristallselgel veel pehmes tuules purjetada. Ning iga horisondi taga ootab mind mingisugune ootamatu üllatus.”

Neon Firi debüütalbum ilmus täna, 3. detsembril digitaalselt kõikidel voogedastuskanalitel ja retro-meeleolusid austades kassetil. Kevadel 2022 jõuab see plaadipoodidesse ka vinüüli kujul.

Kuula albumit:

 

Neon Fir esitleb albumit 9. detsembril Uues Laines. Soojendusesinejana liitub Kelly Vask.
Piletid: https://laine.bar/yritused/laine-live-neon-fir/
Üritus Facebookis: https://fb.me/e/264jGOPSt

Progepopi ansambel Neon Fir on viie noore eklektiline kõlamaailm, mis sai alguse 2019. aastal eesmärgiga painutada senikuuldud popmuusika piire. Omanäolises žanrite sulamis on 80-ndate sünteetiliste helimaastikega liidetud Hiatus Kaiyote progressiivsed soul’i rütmid ja Cocteau Twins’i unelevad vokaalid. Seni on koosseis avaldanud iseseisvalt neli singlit ja viieosalise “Living Room Live” sessiooni. Bändi singlid on teeninud eetriaega nii kohalikes kui välismaa raadiokanalites ja playlistides ning nad valiti 2021. aasta Trad.fest!’i ja Tudengijazzi programmidesse. Neon Firi koosseisu kuuluvad laulja ja sõnade autor Eeva Trei, Miina Adermann klahvidel ja taustavokaalidel, Kaarel Raud kitarril, Paul-Gunnar Loorand bassil ja Harald Soosalu trummidel.

Neon Fir sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagram
Bandcamp
Soundcloud

 

Päisefoto: Marii Kiisk