Muinasjutuline festivalimaailm Võnge avaneb 8. ja 9. juulil Ranna Puhkebaasi maadel Peipsiääre vallas. Kahe pika päeva jooksul astuvad üles mitukümmend erinäolist esinejat Eestist ning mitmelt poolt mujalt maailmast. Kes täpsemalt?

Nimekirja kroonivad kohaliku elektroonilise muusika tipud NOËP ja Sander Mölder, kes ühendavad jõud, et anda festivalil suurejooneline ühiskontsert. Maamuna kuklapoolelt Austraaliast jõuab Võnkele tuntud ja tunnustatud downtempo-kooslus TORA. Eeterlikku poppi koos toksiliste efektidega toob festivalile armastatud Anna Kaneelina. Peipsi järvevee paneb erutusest võbelema FAMOUS – punt, mis kogunud tuntust kui üks kõige põnevamaid ja ebatavalisemaid live-bände Londoni underground-maatikul. Eestimaises ja -keelses popiskeenes tegutsev Maian toob muusikafestivalile kogu oma hitikogu, kaasa arvatud tänavuse Eesti Laulu poolfinalistidest Spotifys kõige enam kuulatud pala “Meeletu”. Lisaks tuleb tagasi möödunud sügisel Tallinn Music Week’il Võnge Festivali Laval publikut võlunud Rootsi indie-pop’i ansambel BLUEPHOX – seekord siis suvisele Võnkele. 2021. aasta alguses Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti ja Aasta Albumi tiitli ning lisaks Aasta Popartisti nominatsiooni korjanud ANETT külastab Ranna küla ühes kaasaegse souli ja jazziga. Etnomuusika lippu hoiab kõrgel oma vahetuse ja eheduse poolt tuntud laulja ning multiinstrumentalist Mari Kalkun.

Mõni aeg tagasi said välja hõigatud veel mitmedki säravad nimed! Maailmakuulus Briti elektroonilise muusika duo HONNE, Lõuna-Aafrikas sündinud-kasvanud ja Berliinis resideeruv indie-muusika-geenius Alice Phoebe Lou, kodumaa pop-koorekihti kuuluv Jüri Pootsmann, üha enam maailmas populaarsust koguv Prantsuse elektroonilise muusika produtsent Godford, alternatiivroki virtuooside kooslus Miljardid, etno-tekno ekstsentrik Meisterjaan, tunnustatud kitarrist ja muusik Jonas Kaarnamets oma sooloprojektiga jonas.f.k ning neljast noorest muusikust koosnev rokk-folk-punt Fylgja.

Eesolevate kuude jooksul saavad teatavaks veel mitmed bändid ja sooloartistid nii siit- kui ka sealtpoolt piiri. Mõnusat atmosfääri ja kordumatut festivalimelu aitavad lisaks muusikale luua veel maitsed, näitused, filmid ja palju muud.

Võnke festivalipassid on müügil Ticketeris: https://www.ticketer.ee/vonge/
Passi hinnaks eelmüügist 55 €. Lastele kuni 15a (k.a) on üritus tasuta.
Festivalile lubatakse tulla ka hästi käituvate koerte ja teiste lemmikloomadega.

 

Ranna Puhkebaas Peipsiääre vald Tartumaa:

Foto: Siim Verner Teder

Foto: Brita Pinsol

 

Päisefoto: ANETT, fotograaf Silver Mikiver