Aprillikuu ei ole enam kaugel! See tähendab, et on aeg teha plaane kevadisteks muusikaelamusteks. Festival Jazzkaar toimub 17.-26. aprillil ning toob lavalaudadele traditsioonilist jazzi, hingemuusikat, kargelt põhjamaist helikeelt, tuliseid ladina rütme, Grammy võitjaid ja nominente, eriprojekti “Antarktika 200” ning armastatud kodumaiseid koosseise. Sellel aastal astub põhiprogrammis üles 40 kollektiivi 18-st riigist. Sukeldusime rikkalikku programmi ning valisime oma lemmikud. Häälesta end kvaliteetfestivali Jazzkaar lainele ja tutvu meie selleaastaste kontserdisoovitustega!

16. aprill

AVERY*SUNSHINE (USA)
Algusega 19:00 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis
17. aprillil algusega 22:30 Tallinnas, Vabal Laval
Gospelmuusika taustaga klassikalise rnb ja souli laulja Avery*Sunshine ehk Denise Nicole White võlub oma unikaalse hääletämbriga. Koorijuht, pianist ja laulukirjutaja on tuntud just oma kaasahaaravate ülesastumiste ja humoorika lavašarmi poolest. Temas on olemas kõik, mis ühel traditsioonilisel rythm & blues ning rythm & soul lauljal olema peab – võimas hääl, sassy hoiak ning lootusrikas usk armastusse, mida igal sammul jagada. Koosseis kontserdil: Avery*Sunshine – vokaal; Dana Johnson – kitarr; Demonterious Laurence – bass.
Pilet: 10-15€, alates aprillist 15-20€ Tartu / 15-20€, alates aprillist 20-25€ Tallinn. Piletid leiad siit


17. aprill

VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU “KOOSKÕLA LAHKHELID“ (Eesti)
Algusega 19:30 Tallinnas, Vabal Laval
Armastatud muusikud Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu tähistavad kümne aasta möödumist esmakordsest muusikalisest kohtumisest, mille aluseks oli Randalu uus nägemus Epliku loomingust. Tänavune juubelikontsert koondab tervikuks varasemad projektid. Kuuleme lugusid nii albumitelt „Kooskõla“ kui ka „Lahkhelid“, ent kindlasti ka Epliku uuematel lugudel põhinevat loomingut.
Pilet: 20-25€, alates aprillist 25-30€. Pileti leiad siit


21. aprill

HUGAR (Island) / NIKLAS PASCHBURG (Saksamaa)
Algusega 21:00 Tallinnas, Vabal Laval
Multitalentide kooslus HUGAR (Bergur Þórisson ja Pétur Jónsson) loob puhast, põhjamaist ja karget saundi. Islandilt pärit “miski”, mida sõnadesse tihtilugu panna ei oskagi. Neid võiks kõrvutada loojatega nagu Sigur Rós ja Ólafur Arnalds. Meditatiivne ja heas mõttes melanhoolne muusika, mis paitab kõrvu ja hinge.
Samal, võiks öelda 2in1, kontserdil astub üles ka Saksa helilooja Niklas Paschburg, kelle loomingulised mõjutused paiknevad Nils Frahmi piirimail. Ta on geniaalne muusik, kelle oskused tulevad veel eriti hästi välja klaveriminimalismi, klassika ja elektroonika sidumisel.
Pilet: 15-20€, alates aprillist 20-25€. Pileti leiad siit


22. aprill

RITA RAY (Eesti)
Algusega 23:59 Fotografiska Tallinnas (välja müüdud!)
Algusega 19:00 Põlvas, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses

Eelmisel aastal debüütalbumi “Old Love Will Rust” välja andnud Kristi Raias ehk Rita Ray võitis paljude muusikasõprade südamed. Üle tüki aja, kui mitte üle kümnendite, on Eesti kontekstis koorunud diivalikku souli, suitsust rnb’d ja 70ndate maiguga diskot esitav artist. Ja mitte ainult esitav, vaid ka loov, sest kogu oma loomingu on ta kirjutanud ise. Naine laulab võimsalt, hingega hingest ja maalib oma häälega ette klassikaliselt kauni ja nostalgilise souli-ajastu. Tallinna kontsert on välja müüdud, seega kiirusta – Põlva kontserdile on veel pileteid saada! Lavaline koosseis: Rita Ray (Kristi Raias)- laul; Artis Boriss- klahvpillid; Kristen Kütner- kitarr; Jasper Alamaa- bass; Luiz Black- perkussioon; Ott Adamson- trummid.
Pilet: 15-20€. Piletid leiad siit


23. aprill

MARC RIBOT’S CERAMIC DOG (USA)
Algusega 21:00 Tallinnas, Vabal Laval
Suurim üllataja tänavusel Jazzkaarel on kahtlemata eksperimentaalne no-wave ja postrokilik power-trio Ceramic Dog. New Yorgi tänavate soul-pungi taustaga Marc Ribot, Lähis-Ida juurtega iseõppinud bassist Shahzad Ismaily ning proge-psych ja obskuurse pungi tasutaga trummar Ches Smith moodustavad jõulise kolmiku, nende muusika on poliitiline, anti-radikaalne ja vihaselt teraapiline. On tõeline rõõm näha sääraseid kollektiive Jazzkaare pigem akadeemilises programmis ning olustikus. Laval särab trio täies koosseisus.
Pilet: 25-30€, alates aprillist 30-35€. Pileti leiad siit

MOONLIGHT BREAKFAST (Rumeenia-Austria)
Algusega kell 23:00 Tallinnas, Fotografiskas
Moonlight Breakfast on segu kosmilisest diskost, soulist, unenäolisest popist ja nostalgilistest viidetest 80’ndate hitiajastule. Bändi tähelend sai alguse, kui neil avanes võimalus soojendusesinejana üles astuda Jamiroquai kontserdil. Tänaseks on nad jaganud lava selliste artistidega nagu Hurts, Macy Gray ja Massive Attack. Kollektiivi superpositiivne energia on kindlasti vaatamisväärsus omaette. Lisaks lausa sunnib jalga keerutama. Lavaline koosseis: trumm, klahvpillid ning klarnet Bazooka poolt; Christie on vokaalil, klahvpillidel ja sämpleril; Adita pärusmaaks on klahvpillid, kitarr, sämplid. 3D visuaale loob taustaks kunstnik Dan.
Pilet: 10-15€, alates aprillist 15-20€. Pileti leiad siit

 

24. aprill

FORQ (USA)
Algusega kell 22:00 Tallinnas, Vabal Laval
Ebahariliku, kinky ja vast meelega pentsiku helikeelega instrumentaalkollektiiv tegutseb pigem klubimuusika sfäärides, kuid mitte liialt “klubistes” – ehk võiks öelda loungeilikeil piirimail?! Kollektiivi helikeel on pigem meloodiline ning stilistiliselt võiks asetada afrobeat’i, synth-pop’i, pehme roki ja klassikalise jazzi riiulitele. Paras muusikaline fusion, mille viljelejaid võiks kutsuda lausa supergrupiks. Ansamblisse kuuluvad nimekad muusikud: klahvpillimängija Henry Hey (David Bowie, Empire of the Sun, Jeff “Tain” Watts), kitarrist Chris McQueen (Snarky Puppy, Bokanté), trummar Jason “JT” Thomas (Roy Hargrove’i RH Factor, Marcus Miller, Snarky Puppy, Mark Lettieri Trio) ja bassimees Kevin Scott (Wayne Krantz, Jimmy Herring, kolonel Bruce Hampton). Sellises koosseisus neid Jazzkaare laval näebki.
Pilet: 15-20€, alates aprillist 20-25€. Pileti leiad siit

 

25. aprill

ANETT
Algusega kell 21:00 Tallinnas, Fotografiskas
Maheda olekuga kodumaine lauljatar Anett toob kuulajateni pop-souli, just modernsemas võtmes. 2019. aasta maikuus ilmus Anetti debüütalbum “All Over Again”, mis on kantud isiklikest, noore naise kogemustest nii iseenda kui artistina ning on stiililiselt inspireeritud modernsest ja eksperimentaalsest hingemuusikast. Tema mõjutajateks on lauljad nagu Solange, Mahalia ja Jorja Smith. Laval on üsna suur kollektiiv: Anett Kulbin – vokaal, Joonas, Mattias Sarapuu – klaver, Johannes Laas – kitarr, Heikko Remmel – bass, Jan Kulbin – trummid. Lisaks on oodata ka külalisi.
Pilet: 10-15€, alates aprillist 15-20€. Pileti leiad siit

 

26. aprill

Jazzkaar 2020 lõpetamine: “Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits)
Algusega kell 20:00 Tallinnas, Vabal Laval
Tänavuseks Jazzkaare eriprojektiks on mitmekülgse jazzmuusiku ja helilooja Raun Juurika teos „Antarktika 200“, mis on pühendatud Antarktika avastamisele ja selle mandri erilisele loodusele. 28. jaanuaril 2020 möödub 200 aastat päevast, mil Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen silmas esimest korda Antarktikat. Selle tähistamiseks sõitis purjelaev “Admiral Bellingshausen” Eesti teadlastega Antarktikasse, juhtimaks tähelepanu keskkonna muutumisele polaaraladel. Polaarrändur Timo Palo kogus valgelt mandrilt põnevat ja värsket audiovisuaalset materjali, mida teoses kasutatakse elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika mikstuuri võtmes. Teost esitavad: Raun Juurikas – helilooja, klahvpillid, elektroonika; Arve Henriksen – trompet; Brian Quinn – löökpillid; Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor;
Pilet: 20-25€, alates aprillist 25-30€. Pileti leiad siit

 

Tutvu festivali kogu kava ja artistidega festivali kodulehel.

 

Meeldejäävaid elamusi!