Seekord heidame valgust kodumaiste nahadisainerite maailma. Tutvustame nelja tegijat, kelle looming on kvaliteetne, funktsionaalne ja omanäoline. Lemmikuid leiavad siit nii ajatu klassika, minimalismi kui ka julgete värvipalettide armastajad. Lisaks eelpool mainitud omadustele hoolitseb professionaalne nahadisain ka selle eest, et toode teeniks Sind pikki aastaid. Korrektselt hooldades võib nahast kott pidada vastu lausa aastakümneid! Tegu on omamoodi investeeringuga.

Tutvugem ja kandkem ajatut kvaliteeti!

1. Stella Soomlais
Stella ja tema stuudio käsitöömeistrite juurest tulevad ühed kodumaa kõige stiilsemad nahatooted alustades seljakottidest lõpetades kahepoolsete käepaelatega. Mulle on Stella tööd alati imponeerinud kahel põhjusel:
1. olen minimalismi ja puhaste vormide armastaja.
2. ta tööd on loodud ringluspõhimõttel ning on eluaegsed!
Ringluspõhimõte väljendub selles, et toodete detaile saab lihtsalt vahetada ning kasutatud toote materjali uuteks aksessuaarideks disainida. Seetõttu ongi Stella kandekotid kokkukruvitavad, neilt ei leia pealeõmmeldud taskuid ega dekoreerivaid elemente.

Vastutustundlikkus ning stiilne disain käsikäes.

 

2. Kadri Kruus
Omanimelist koti- ja aksessuaaribrändi omav Kadri Kruus on oma mängulise loominguga juba 5 aastat mu esteetika-ja-kvaliteedi-armastaja horisonti rikastanud. Tema loomingut iseloomustab peen ekstravagantsus, mis kasvab üheks funktsionaalsuse ning ajatu klassikaga. Nagu ütleb Kadri koduleht:

“Kadri Kruusi aksessuaarid muudavad glamuuri funktsionaalseks ja funktsionaalse multifunktsionaalseks. Kõike natuke rohkem, aga täpselt parasjagu.”

Kadri EGO kollektsioon on eriline kingitus veidi bravuurikamale kandjale kasutades metalliknahka ja erifaktuure, tõeline nauding nii nägemis- kui ka kompimismeelele!

 

aw1617_eva_blue_01_TPP_8235-Edit_1024x1024

Foto: Kadri Kruusi kodulehelt. Käepael Eva Blue, hind €15

Zoe Gold Kadri Kruus

Foto: Kadri Kruusi kodulehelt. Käekott Zoe Gold, hind €250

aw1617_zoe_gold_05_TPP_8341_1024x1024

Foto: Kadri Kruusi kodulehelt. Käekott Zoe Gold, hind €250

 

3. NULKU by Kristiina Nurk
Kristiina Nurga loominguga tutvusite meie vahendusel juba suvel, aga heast asjast ei saa kunagi küll. Võrreldes kõigi teiste tegijatega on tal väga äratuntav värvipalett: see on julge ja ambitsioonikas.

Sõna “klassikaline” unustage kohe ära!  

Samuti on tema materjalivalik ning detailid paigas. Lisaks sellele, et Kristiina kasutab tihtipeale mööbli- ja reklaamitööstuse jääke, imponeerib mulle ka ta mõtteviis, et materjali defekt võib olla hoopis efekt.

Kadri_1

Foto on jäädvustatud Häppeningi ja Santino Calvo poolt. Hind TALI disainipoes €45. Loe intervjuud

2

Foto on jäädvustatud Häppeningi ja Santino Calvo poolt. Loe intervjuud

9

Foto on jäädvustatud Häppeningi ja Santino Calvo poolt. Loe intervjuud

4. MOKOKO
Mokoko ilmus nahadisaini peagi juba neli aastat tagasi. Saarlasest disainer Mari Maripuu on hoolitsenud selle eest, et toodete vorm oleks nutikas ning kasutajasõbralik. Samuti on kasutatav materjal valitud kõrget kvaliteeti silmas pidades.
Miks mulle meeldib Mokoko? Nende tooted sobivad nii meestele kui ka naistele ning on kaasagsed, stiilsed ja minimalistlikud. Samuti pakub värvivalik ebatraditsioonilisi üllatusi – sul on võimalik leida endale näiteks elektrisinine õlakott või hoopis erkpunane kaarditasku.

 

 

Mokoko

Foto: Mokoko labs koduleht, Fold wallet, €40

 

pen-case@750w.ac5ed055

Foto: Mokoko labs koduleht, Pen case, €25

red-poster@1200w.2f64c445

Foto: Mokoko labs koduleht, Fold handbag, €130