Promotiim Muusa korraldab 25.02 Sinilinnus nn põrandaaluse hip-hop’i skene austajatele mõnusa ürituse. Laivi on kutsutud andma biidimehest Apollo Brown’ist ning MC Skyzoo‘st moodustunud collab. Kuna tegu on eelmisel aastal ilmunud albumi “The Easy Truth” tuuriga, siis keskenduvad mehed just sellele kauamängivale, kuid on lubanud esitada loomingut ka vanemast repertuaarist. Kontsertist lähemalt:

KES?
Apollo Brown (pärisnimega Erik Stephens) on kaheksakümnendatel sündinud ning Detroitis kasvanud produtsent. Ta on indie-rap’ile suunatud plaadifirma Mello Music Group’i üks residentidest ning teeninud endale underground skenes austusväärse koha. Biidimees on teinud koostööd erinevate MC’dega, näiteks Oddisee, Evidence, Freddie Gibbs, Torae, Pharoahe Monch, Stik Figa jpt. Apollo Brown on andnud välja ka sooloalbumeid, tooksin välja kauamängiva “Clouds”. Ilmselt nimetatud instrumentaalalbum iseloomustab ning presenteerib tema mahedat ja truud vanakooli saundiga käekirja kõige kirkamalt.

Räppar Skyzoo (pärisnimega Gregory Skyler Taylor) on samuti 80’s kid, kasvanud üles Brooklynis. Ta on teinud nii sooloprojekte kui ka koostöid nimekate artistidega nagu näiteks Jill Scott, Wale, Dr. Dre, Talib Kweli, John Legend jpt. Üks ägedamatest projektidest on tal olnud album nimega “Cloud 9: The Three Day High” koostöös biidimehega 9th Wonder. Ta on võitnud 2002. ja 2008. aastal Underground Music Awards’il parima mees-räppari ning tekstikirjutaja nominatsioonid. Skyzoo on nimetanud oma suurteks mõjutajateks räppareid Nas, Notorious B.I.G ja Jay-Z’d ning produtsenti J Dillat. Meedias väljendanud suurt armastust jazz’i ning korvpalli vastu.

apollo brown & skyzoo

Esiplaanil MC Skyzoo, tagaplaanil produtsent Apollo Brown

MIS?
Apollo ja Skyzoo koostöös 2016. aasta septembris ilmunud album koosneb viieteistkümnest träkist – kõik loomulikult Apollo enda produtseeritud ning reliisitud Mello Music Group’i alt. Albumi valmimislugu võite täpsemalt uurida Exclaim’i artiklist “Skyzoo and Apollo Brown Do Old School the Hard Way on ‘The Easy Truth'”. Kauamängiva kohta on arvustustest öeldud, et tegemist on albumiga, mis peegeldab väärtusi, mis paljude inimeste arvamuste kohaselt on tihtipeale modernses hip-hop’is puudulikud (Lytework: UK Hip Hop Reviews). Meie ütleks, et klassikaline, kuid mahedam orgaaniline saund, mis on põimitud intelligentsete tekstidega. Koherentselt konstrueeritud LP kannab endas pigem pead nõksuma panevat stabiilsust ning suurt WOW-efekti ja uudsust sellelt ei leia. See on väga solid vanakoolilik ja tõsine heli – subkultuuri austajate kõrvadele mõeldud hingestatud muusika, millest saab osa juba järgmisel nädalal.

KUS?
Külalisi kuuleb ja näeb kohvikus Sinilind. Soojendama on kutsutud meie oma vanakooli-räpi punt 5LOOPS, kelle looming on küll mõjutatud oldschool saundist, kuid kõlavad nad alati värskelt. Nende kohta saab täpsemalt lugeda siit. Muusikat valivad Dj’d Egoism ja Nechajev. Teises ruumis on kohal Steadyrocka ja Chaozlevel koos Seafront helisüsteemiga. Mõnusad vaibid!

NB! Piletid on piiratud koguses; soetada saab Piletilevist.

Seal näeme!