Sündmusterohke augustikuu pakub valikuvariante igale maitsele. Keskendusime muusikaüritustele ning valisime välja meile silma jäänud peod – nii heade tuttavate, vanade lemmikute kui ka uute tulijate seast.

Kui tunned, et on aeg minna välja, sotsialiseeruda ning nautida muusikat, siis siin on mõned suunanäitajad:

1. JÄCK – 4. august
Üldiselt klubis Lekker (suvepuhkusel) resideeruv sari leiab teist korda aset hooajalises lokaalis Laine Klubi. Elektroonilist tantsumuusikat, house’i ja techno’t, serveerivad Marek Poel, Nikolajev, Johann3000 ning võimalik, et ka üllatuskülaline.
Uksed avatakse kell 23.

2. Kukemuru Ambient 2017 – 4. ja 5. august
Festivaliderikas suvi jätkub – kui Intsikurmu pole Sinu jaoks päris see õige, siis soovitame külastada Järva- ja Pärnumaa piiril, Samliku matkamaja territooriumil toimuvat Kukemuru Ambient festivali.


“Kukemuru Ambient festivali läbivaks ideeks on ambient-kultuuri (muusika, visuaalne kunst) loomulik presenteerimine looduslikus keskkonnas ning seeläbi orgaanilise sidususe tekitamine 
kaasaegse kultuuri ja looduse vahel.”
– kukemuru.ee

Üles astuvad näiteks Algorütmid, Eeter, Robert Jürjendal & Kaido Kirikmäe, Warm Graves, Banco De Gaia ja paljud teised omanäolised muusikud Eestist kui ka välismaalt.
Piletid saadaval SIIN. Passi hind on 35 eurot, päevapiletid 20-25 eurot.
Telkla ja festivali ala avatakse täna, 4.08 kell 17.
Rohkem infot kodulehel.

3. Yo!Pada & SÄMPLER – 5. august
Taas panevad hip-hop kultuuri armastavad SÄMPLER ja Yo!Hoov leivad ühte kappi. Kui eelmise ürituse artistide kooslus oli veidike liiga vastuoluline, siis seekord tundub ettevõtmine rohkem läbimõeldud ning sihtgrupp paigas. Menukoha PADA laval näeb värsket eesti-vene poiste megaenergilist projekti Catapulta. Lisaks ka meie oma “Earl Sweatshirt’i” ehk süngemat biidimeest ja räpparit DEW8.
Muusikat valivad MPI, LowK, Ehala, Hammer, Tommyboy ja PhilGood.
Pilet 8/10. Uksed kell 23.

4. Mini SÄMPLER – 10. august
Kui SÄMPLER’ist 5. augustil küllalt ei saa, siis kohtab neid Peatuses ka sellest järgmisel nädalavahetusel. Ikka ja jälle tutvustamas uut ning vana biiti.
Mängijate taga Ehala ja Hammer.
Üritus on tasuta ning algab kell 23.

5.  Patareiv – 12. august
Laine klubis toimuv legendaarne Patareiv toob kuulajateni sellised selektorid nagu: Abramova, Katja Adrikova, Rene Köster, Nikolajev, Martin Aedla jt. Laivi teevad Florian Wahl, Röövel Ööbik, San Hani ning Endamisi Salamisi (salamisi võime öelda, et temaga on üsna pea tulemas ka intervjuu).

6. Kontsert: The XX – 14. august
Plahvatuslikult kuulsaks saanud briti indie-elektroonika trio The XX, kes just oma esimese stuudioalbumiga “xx” ära võlus, astub Eestis lavale Sunset Festival’i raames. Kontsert toimub Rock Cafe‘s. Viimased piletid saadaval Piletilevis hinnaga 49 eurot.
Uksed avatakse kell 18.

7. My Techno Weighs A Ton – 18. august
Techno skene Eestis on õitsemas. Taas leiab EKKM’is aset üsna tähtis üritus just antud žanri armastajatele.

“Me elame techno sees. Kõik meie kõrvadesse imbuv on loodud technost. Ilma selleta ei oleks olemas paljusid teisi tantsumuusika žanre, mille järgi oma liigutusi seame. Meie rahvusvaheline kaader koosneb Soome, Eestimaa ja Rootis huvitavamatest bass-house, techno ja tech house edasikandjatest”.
– My Techno Weighs A Ton, Soome plaadifirma

Mängijatel Niqw, Sharkslayer, Flinchy, Axel Hjertman, Nikolajev ja Johann 3000.
Pilet 5/8. Uksed avatakse kell 23.

8. RTL – 18. august
Uus sari, mille eesmärgiks kuulutati kohalike techno-muusikute ja -huviliste kaasamist ning antud stiili veelgi suuremat populariseerimist. Esimene üritus toimub Café Noble‘s. Muusikat valivad me jaoks suhteliselt tundmatud nimed nagu Punch, SAMM, Robert Juhanson ja Tarmo Pauloja.
Köitis Sinu tähelepanu? Pilet 5/8, uksed kell 23.

9. Bashment – 19. august
Mis on suvi ilma reggae, dub’i ja dancehall’i vaibita? Kultuuriaias PADA toimuv armastatud peosari Bashment võtab lausa festivali mõõtmed, kutsudes kokku artiste nii Inglismaalt, Leedust kui ka Venemaalt. Üritus toimub kahel laval. Esinejate nimekirjas on Mikey Dread, Ras Kayleb, Eroott, Dmitri Vassiliev, Ras Wu, loomulikult ka residendid (Tarrvi, Ringo, Dice Rudy, J.O.C.) jpt.
Pilet 9/11, uksed avatakse kell 22.

10. ILUS TIKS – 25. august
Ilusad Girti Suun ja Liisi Voolaid ning Tiksutajad Peeter Ehala ja Sander Mölder panevad õhtuks jõud kokku. Peatuse kahe vaguni vahel saab kuulata mõnusat muusikat ja nautida augusti viimast reedet. Lähemalt uurides selgub, et plaanis on ka üllatusi!
Üritus algab kella 22’st.

Muusikaelamusteni!