Sügistuuled on meieni toonud kuuldusi erinevatest hea-muusika üritustest. Kuna infot tuleb mahukalt peale, siis filtreerisime mõningad sündmused, mis veel eriti eredalt kõrvu jäid ning tähelepanu püüdsid.

Kuhu minna oktoobris? Sisustage sügis kvaliteetse meelelahutusega.

Teie ees mõned valikud seinast-seina žanritest, formaatidest ja inspiratsioonist:

1. Maarja Nuut & Ruum “Muunduja” plaadiesikas – 5. oktoober
Mere ja maa piirialadel asuv industriaalne techno-klubi HALL võõrustab eksperimentaalseid muusikuid: esitlusele tuleb Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve koostööprojekti debüütalbum, nõiduslikke helisid toob kuulajateni ka Rootsi muusik Klara Lewis. Ööd jätkavad Eesti elektroonilise tantsumuusika algusaegadest pärinev Hüpnosaurus ning pika kulgemisega hüpnootilisi techno-set‘e tegev Jamaica Suk Berliinist.
Pileti hind 15/25 €. Uksed kell 20:00.
Osta pilet siit: https://www.ticketer.ee/maarja-nuut-and-ruum-plaadiesitluskontsert-tallinnas/

2. Funk Embassy Night: The Soul Surfers ja Frank Raines – 6. oktoober
Kodumaise Funk’i Saatkonna peod – eklektiline, kvaliteetne ja alati fun viis veeta oma õhtu. Funk Embassy hooaja avapidu toob teieni tantsupõrandat raputava kontserdi ja selektorid. Idanaabri funk-soul lipulaev The Soul Surfers kohtub Detroidi plaadifirma Funk Night bossi DJ Frank Raines’iga, keda saadab kohalik kahurvägi Misha Panfilov, Roman Vjazemski ja Henrik Ehte. Üritus toimub Tallinna Erinevate Tubade Klubis.
Pileti hind 8/10 €. Algus kell 22:00.
Osta pilet siit: https://www.ticketer.ee/funk-embassy-night-the-soul-surfers/

3. ISOLA: Polar Inertia live – 12. oktoober
Hüpnotiseerivad ja suitsused helid otse põrandaalustest sügavustest serveeritakse Prantsusmaalt pärit techno-produtsendi ja DJ Polar Inertia poolt. Õhtu toob veelgi minimalistlikku techno‘t ja kohati isegi spirituaalset-eksperimentaal-elektroonikat. Peaesinejat toetavad Katja Adrikova, Marek Poel ja Mava. Üritus toimub klubis HALL.
Pileti hind 10 €. Uksed avatakse 23:00.

4. Miljardid sügistuuril – 13. oktoober
Kollektiiv Miljardid on tuuritamas. Tallinnas toimub kontsert Erinevate Tubade Klubis. Nad on neli kaasaja virtuoosi, kel õnnestus enesele üllatuslikult albumiga “Kunagi läänes” vallutada kodumaise muusika nautlejate südamed ja haarata nad kaasa maheda roki rännakule, mis hekseldab esimese maailma üksildustunde, sõltuvussuhete, otsingute ning ajastule omaste maneeride vahet.
Pileti hind 15 €. Algusega kell 19:30.
Osta pilet siit: https://www.311.ee/miljardid-sygistuur-tln

5. NUBLU live Kultuurikatlas – 13. oktoober
Kogemata kuulsaks saanud vaimukas pop-riimimees Nublu on hullutanud kuulajaid täiesti erinevatest vanuserühmadest, klassidest ja staatustest. Eesti riiki on tabanud nublumaania. Rahvas nõuab – pidu ja pillerkaar algab kell 22:00.
Pileti hind 15/22 €.
Osta pilet siit
https://www.ticketer.ee/live-nublu-kultuurikatlas/

6. Pia Fraus & The New Tigers – 20. oktoober
1998. aastal sündinud kodumaine dream-pop’i kollektiiv Pia Fraus avaldas möödunud aastal peale arvestatavat pausi kauamängiva pealkirjaga “Field Ceremony” ning on 2018. aastal tuuritanud üle maailma. The New Tigers on pigem meloodilise indie ja popiliku maneeriga bänd Soomest. Kena sümbioos Von Krahlis.
Pileti hind 10 €. Kontsert algab kell 21:00.

7. Ulme Puhkus & Don Leisure – 26. oktoober
Ühe täispika üllatusi täis instrumentaalalbumi avaldanud Suurbritannia biidimees Don Leisure külastab Sveta Baari kosmilisel eksperimentaal-hiphop’i biidipeol. Kosmosereisidega täiendavad õhtut ka kohalikud kosmonaudid – Alaska (kienra & Robert Linna) ning Rando Arand. Muusikat selekteerivad Luurel Varas, Robert Kähr ja Gerk. Uksed kell 23:00. Head lendu!

8. Esmaspäevaõhtune Jazziklubi: Tõnu Naissoo Electric Q – 29. oktoober
Radisson Blu Sky hotelli lounge korraldab after work džässiõhtuid. Õhtu koosseis on Tõnu Naissoo klahvpillidel ja analoogsüntesaatoritel, Danel Aljo saksofonil, Mihkel Mälgand basskitarril ja Ahto Abner trummidel. Kvartett mängib elektrilist džässi – nii gruuvil põhinevat muusikat, kui ka helimaalinguid ja olustikustseene. Üritusel osalemiseks tuleb broneerida laud Lounge24 telefonil 6823424.
Pileti hind 8 €. Õhtu algab kell 19:00.
Osta pilet siit: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/tonu-naissoo-electric-q-261738/

Mõnusaid elamusi!