13.- 15. juulil toimub Saaremaal elamusfestival I Land SoundOrissaares Illiku laiul kohtuvad maaliline loodus, kvaliteetsed helilained ja kunst. Korraldajate sõnul iseloomustab I Land Sound’i mitmekülgne muusika ning sümbioos inimese ja looduse vahel. Organisaatorid hoolitsevad selle eest, et üritus ei toodaks siia maailma juurde ei plastikut ega plekki. Oodata on kunstnikuid erinevatest valdkondadest. Viiakse läbi ka erinevaid töötube. Igati omanäoline ettevõtmine. Uurisime korraldajatelt festivali kui ka brändi väärtuste ning tulevaste plaanide kohta. Võtsime ette ka I Land Sound 2017 kava. Tutvuge teise ja kolmanda päeva selekteeringuga.I Land Sound on silmapaistev just oma filosoofia tõttu. Lisaks eelmise artikli raames jagatud infole pajatasid korraldajad meile kokkuvõtteks üht-teist juurde:

Millised on I Land Sound’i peamised väärtused?
Kindlasti kvaliteetsed helilahendused ning mitmekülgne muusika. Tähtsad on ka omanäolised lavakujundused. Hindame sümbioosi inimese ja looduse vahel. Missioon on ka vähendada ebamõistlikku tarbimist. Festival peab lugu mõistmisest ja üksteisega arvestamisest.

Millised on I Land Sound’i plaanid – kas festival toimub ka järgmisel suvel?
Soov on sellest kujundada jätkusuutlik festival, mis tooks kõigile naeratuse suule ja unustamatuid elamusi ka järgmisele põlvkonnale.

Väga hea koostöö tulemusena pakutakse kvaliteetset muusikalist programmi. 13. juulil ülesastuvad lemmikud said juba valitud. Nüüd on kord 14. ja 15. juuli lavajõu käes. Teie ees meiepoolne valik:

14. juuli
LEKKER – kui hoolid suitsusemast olekust ning elektroonilisest muusikast ja soovid kodumaal kogeda killukest Berliini house-techno põrandaalusest liikumisest, siis pealinna klubi Lekker on koht, kuhu minna. Vahel muide kohtab klubis ka biidipidusid, kuuleb hiphop’i ja grime’i rütme. Maale on klubi toonud kuhjaga tuntud tegelasi, ka Boiler Room’i. Huvitav, millised plaanid on Lekkeril festivaliks?!

HAIGLA PIDU – aastast 2011 tegutsema hakanud Tallinna rulapoiste ettevõtmine, mis on kulmineerunud alati kreisiks peoks, hoogsaks tantsuks ja vingeteks rütmideks. Kodumaale on kutsutud tegelasi Ghanast, Awesome Tapes From Africa kui ka nimesid USA’st, näiteks Stones Throw plaadifirma alt.

ESTONIAN FUNK EMBASSY – liikumine, mis on koodanud kokku produtsendid, üritused, plaadifirmad ja bändid. Lexsoul Dancemachine, Estrada Orchestra, Misha Panfilov Sound ComboFrotee Records, One Night in Bangkok, Mojo Estonia, Jive Turkey – you name it. Tantsimine ja ülev vaib garanteeritud.

TIKS – üks meie vaieldamatu lemmik! Peeter Ehala ja Sander Mölderi eestvedamisel viis aastat tegutsenud igakuine oi-kui-hea muusika sari. Tiks on tulnud sõnast “tiksumine”. Meid ajab alati tantsima. Võta nüüd siis kinni. Kuuleb soul’i, funk’i, hiphop’i. Kõike, mis teeb rõõmsaks ja mis residentidele meeldib. Peeter rangelt vinüülidel, Sander kombineerib vastavalt asukohtadele. Tahad teada rohkem? Siit leiad intervjuu Sandriga, siit Peetriga.

HELIND – nende Facebooki cover’il seisab “Jazz Not War” ning kirjelduses “Let the music speak for itself”. EKKM’is pakkus Helind üritust nimega Võileib ja kusagil Viimsis pidu, mis kandis nime Päevapraad. Rohkem ei teagi. Igatahes huvitav.

15. juuli
TJUUN IN – asutati aastal 1999 Eesti trummi ja bassi pioneeride Qba, L.Eazy ja To-Sha poolt. Raadio 2-he samanimelist saadet on nad juhtinud 2005’dast aastast. Tegijate eesmärk on kajastada võimalikult laia spektrit kogu dnb‘ga seonduvast – nii muusikaliselt kui ka sõnaliselt. Tjuun In pidude seeria on maale toonud selliseid nimesid nagu Calibre, Commix, Lenzman, Seba, dBridge jpt.

PIIDIVABRIK – Saaremaa popkultuuriliku muusikaliikumise au ja uhkus. I Land Sound’i võõrustaja. Silvestech, Paap&Paula ja teised Piidivabriku tegelased arendavad hoogsalt kultuuri Eestimaa suurimal saarel. Selle eest suur kummardus teile! Ilmselt kuuleb positiivse kui ka tummisema vaibiga house’i, techno‘t, house-tech’i ja electrot.

ÖÖTÖÖ – Kaspar Leivo, JaanJaago, Kalev Rundu ehk Öötöö + klubi Balou on unustamatu elu osa. Aastast 2006 mööda lokaale rännanud sari, lisaks Raadio 2’e saade. Öötöö juured asuvad sügaval hiphop’i juures, kuid residendid mängivad ette ka uut ja vana pea igast tänapäeva moodsa tantsumuusika žanrist.

Seda kõike ning enamgi veel pakutakse juba järgmisel nädalal Illiku laiul, Saaremaal.

I Land Sound’i esimese päeva programmi tutvustuse ja mini-intervjuu leiab SIIT.
Vaata festivali tutvustavat videot SIIT.
Festivali kava VEEBIS.

I Land Sound’il näeme!