Eesti elektroonilise muusika artist Lauri Lest avaldas koostöös Austraalia koreograafi Marshall Stayga valminud videosingli “Moulded”.

Minimalistlikus muusikavideos “Moulded” (eesti keeles “Vormitud”) figureerib Austraaliast pärit etenduskunstnik Marshall Stay. Video räägib kellegist, kes igatseb seisundi, eluperioodi või paiga järele, kus ta viibinud on. Samas teadvustab ta, et hetkel on tema koht seal, kus ta parasjagu on. Ta tantsib ja kulgeb kaasa teda vormivate jõudude ja protsessidega.

“Olin juba mõnda aega tahtnud oma loomingusse kaasata etenduskunste, et seeläbi rõhutada inimlikku aspekti oma muidu ebamaisena kõlavas muusikas,” ütles Lauri Lest sündinud koostööd kommenteerides.

Singel “Moulded” on heliribana kuulatav ka kõikidel striimimisplatvormidel ning ilmub ka järgmise aastanumbri sees ilmavalgust nägeval Lauri Lesta teisel stuudioalbumil.

Video liikumise lõi Marshall Stay (Austraalia). Video režissöör, idee ja muusika autor on Lauri Lest. Kaameratöö tegi Henry Griin, valguse seadis Oskar Harding. Samuti panustasid videosse make-up kunstnik Edith Eller ning assistent ja fotograaf Evelyn Ervin. Video järeltöötluse tegi Alis Mäesalu. Heli masterdas Taylor Deupree (USA). Singli illustratsiooni lõi Joosep Volk (Tolm Stuudio). Video on filmitud Sakala 3 teatrimajas Tallinnas.

Lauri Lest on Eesti elektroonilise muusika helilooja. Läbi minimalistlike meloodiate ja atmosfääriliste helimaastike loob ta seisundeid, millesse on põimitud tantsulisus, melanhoolia ning igatsus tundemaailma sügavuste järele. Lauri on esinenud muuhulgas Kukemuru Ambient festivalil, Kõu elektroonilise muusika festivalil ning erinevatel kunstinäitustel. 2020. aasta sügisel toimus Tallinnas Kinomajas tema kuueloolise debüütalbumi “Duality” esitluskontsert. Hetkel õpib Lest Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri- ja installatsiooni erialal ning on salvestamas oma teist stuudioalbumit.

Marshall Stay on Austraaliast pärit etenduskunstnik, teatritegija, näitleja, lavastaja, foto- ja videograaf. Bakalaureusediplomi sai ta 2018. aastal Perthis Lääne-Austraalia lavakunstiakadeemias (WAAPA) etenduskunsti erialal. 2021. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegsete etenduskunstide alal. Magistritööna lõi ta lavastuse „Ja taaskord me oleme üksi”, mida mängiti Tallinnas Uue Loomingu Majas 2021. aasta kevadel. Alates 2017. aastast on Stay teinud koostööd mitmete professionaalsete kunstnikega, luues teoseid, mida on kiitnud nii kriitikud kui ka publik.

Kuula uut lugu:
Spotify https://open.spotify.com/track/5ptq2atp81BkJuqweEnt8F
Bandcamp https://laurilest.bandcamp.com/track/moulded
Soundcloud https://soundcloud.com/laurilest/moulded-single

Sotsiaalmeedia:
https://laurilest.bandcamp.com
https://www.facebook.com/LauriLestMusic
https://www.instagram.com/laurilest