Jonas Kaarnamets on laiemale üldsusele tuntud kui indiepoproki kollektiivi Frankie Animal asutaja, kitarristi ja laulukirjutajana. Mõni aeg tagasi ilmus artistilt aga hoopis soolo-debüüt lühialbum aliase jonas.f.k alt – elektroonilise astumisega seksapiilne muusika-kompott. Tänaseks on autori sulest ilmunud ägedaid uusi singleid, millest viimatine vabastav ja kaasahaarav “(They’re Calling Us) Loco” annab aimu, et jonas.f.k on tulnud, et jääda.

Palusime Jonasel valida endale südamelähedase paiga ning sellest inspireerituna kureerida üks pleilist. Pleilisti keskmeks sai kodumaa muusikamaastikul oluliseks hooneks kujunenud Türi tänava kinnistu. Miks? Seda pajatab Jonas ise:

Millise koha valisid?
Valisin maja, kus asub minu, Marie Vaigla ja Jan Sooviku (lühidalt Frankie Animali) stuudio-prooviruum Türi tänaval. Ligi 10 aasta jooksul on siin igapäevaselt toimetanud, proove teinud või niisama läbi käinud lugematul hulgal artiste ja bände. Siin salvestatud albumite ja plaatite kokku lugemiseks vist jääb puudu ka viie käe sõrmedest. 

Sirge seljaga võin öelda, et meie Frankie Animaliga olime siin esimesed ja napilt pärast meid kolis sisse Elephants From Neptune. Lisaks meile toimetavad siin hetkel igapäevaselt näiteks Raul Ojamaa, Kostja Tsõbulevski, Mikk Simson, Kallervo Karu, Gram-Of-Fun ja muuhulgas on siin ka plaadifirma Smuuv kontor. Bände kes siin proove käivad tegemas või on seda siin teinud, on liiga palju et neid kõiki kokku lugeda. 

Ilmselgelt on see Sulle oluline…
Ma ei ole üldiselt hoonete suhtes väga sentimentaalne, aga see maja on mu senises elus kindlasti üks olulisemaid – sisuliselt olen ma siin üles kasvanud. See on üks lammutamise järgus vana kontorihoone, kuhu oli meil tänu KaWe gruppi ja Peeter Sooviku lahkusele 2012. aastal võimalik sisse kolida. Tänu headele tingimustele on sellest ajaga kujunenud ülilahe kogukond, isegi loomeinkubaator ja ma julgeks väita, et Tallinna alternatiivmuusika skene jaoks üks olulisemaid paiku. Olles ise siin algusest peale toimetanud, on mul selle majaga ilmselgelt väga palju mälestusi ja ma ei salga, et päeval kui siia lõpuks kopp sisse lendab, valan ma väga palju pisaraid.

Mille poolest peegeldab valitud paika pleilisti selekteeritud muusika?
Valisin playlisti laulud artistidelt, kes on kuidagi olnud Türi majaga seotud. Valisin laule bändidelt, kes siin alaliselt tegutsevad. Samuti artistidelt, kes mõnikord proove teevad. Mõnel juhul ka laule albumitelt, mis siin majas salvestatud on.

Kui peaksid paari lausega neid laule iseloomustama:
Eks žanriliselt käivad vist üldnimetaja “alternatiivmuusika” alla, aga jällegi on ühisnimetajaks pigem see maja ja kogukond, mitte muusika ise. 

Kuula pleilisti:

Kuula Jonase värskeimat singlit “(They’re Calling Us) Loco” ning vaata videot:

jonas.f.k sotsiaalmeedias:
Facebookis
Instagramis

 

Päisefoto: Marleen Muhuste