Uus Suurbritannia-Eesti bänd Deathsomnia avaldas esimese videosingli “Self Sabotage” ning sõlmis lepingud suurte rahvusvaheliste muusikatööstuse esindajatega.

Deathsomnia on kolmeliikmeline UK-Eesti bänd, kelle omanäoline kõla lähtub düstoopilis-industriaalsest punk-esteetikast, mida kannavad toored emotsioonid ja live-bändi energia. Deathsomnia uus duubel-singel tuli välja 9. aprillil Suurbritannia plaadifirma Isolation Rec alt ja on saadaval kõikidel streaming platvormidel ja 7” vinüülina.

Multiinstrumentalistidest bändi liikemetest esindab Eestit naislaulja Kadri Sammel, kes on publikule varem tuntud projektidest Forgotten Sunrise ja Bedless Bones. Projekt on saanud alguse Suurbritannias Richard Powley (Telepathy) ja Bruno Russo poolt, kelle loominguline sünergia ja erinev taust pungi, hardcore’i ja elektroonilise muusika valdkondades on Deathsomnia žanripiire painutava omapära allikaks.

Deathsomnia bändi algus tuli võimsalt ning bänd sõlmis kohe plaadi- ja distributsioonilepingud firmadega Isolation Rec, kes levitab muusikat Euroopas, ja Deathwish Inc Põhja-Ameerikas. Lisaks võimsatele plaadifirmadele on Deathsomnia liitunud ka Euroopa ühe võimsama underground muusika agentuuriga Doomstar Booking, kus nende kaaslasteks on sellised nimed nagu Mayhem, Oranssi Pazuzu, Myrkur, Igorrr, Author & Punisher jpt. Baltikumis ja Skandinaavias esindab bändi Eesti agentuur Damn.Loud, kes on siiani Eestisse toonud sadu erinevaid välismaa artiste.

Deathsomnia esimesed 3 kontserti toimuvad Poolas ja Tšehhis koos Türgi post-punk duoga She Past Away. Esimesed Baltikumi ja Skandinaavia kuupäevad avalikustatakse peagi.

Vaata Deathsomnia esimese singli “Self Sabotage” värsket videot. Loo ärevat atmosfääri ja pideva valveloleku seisundit aitavad edasi anda Pirita kloostri varemetes filmitud välikaadrid.

New Yorgis resideeruv produtsent ja Deathsomnia loominguline kaastöötaja Ben Greenberg (Uniform. Black Marble, Bad Breeding, VR Sex) kirjeldab Deathsomnia võimet kokku sulandada aimatavaid industriaalmuusika elemente ja kitarridel põhinevaid lugusid kui cyberpunki ja tervitatavat vaheldust hetkel valitsevale darkwave-esteetikale. Bändi kaasahaaravad riffid ja jõulised löökpillid ammutavad inspiratsiooni bändidest nagu Wipers, Dead Moon, Health ja Godflesh, ning Sammeli vokaalimeloodiad kannavad Depeche Mode’i ja Primal Screami alatoone.

“Meil lasub kohustus luua uusi helisid, segades neid helisid, mida tavaliselt ei kombineerita, ja seeläbi ajada sassi inimeste harjumuspärase reaalsuse foon, et panna nad küsima küsimusi selle kohta, mida nad kuulevad,” ütleb Greenberg. Debüütsinglil “Self Sabotage” mängib trumme Mike C. Sharp (Uniform), ning see on torkav lugu ilust ja õõvast, liikudes pitoresksetelt minevikupiltidelt viidetega 1950ndate Ameerikasse ja tuumakatsetustele. “Mu eesmärgiks oli need lood vormida klassikalises mõttes võluvaks, ent samas südantmurdvaks. Self Sabotage on kaunis ja kurb ning asjakohane, kui maailmas ringi vaadata,” lisab ta.

Deathsomnia debüüt-EP’l on lisaks ka bändi Swans kaver, EP on kujundanud Dwid Hellion (Integrity). Produtseeris  Ben Greenberg ja masterdas Arthur Rizk (Power Trip, Ghostmane, Code Orange).

Tracklist:
01. Self Sabotage
02. Celebrity Lifestyle (Swans Cover)

Ettetellimine :
Evil Greed (Euroopa): http://smarturl.it/EGisolation
Deathwish Inc (Põhja-Ameerika): http://smarturl.it/DWisolation