Möödunud pühapäeval jäädvustasime koidikukuma ning kuldset ärkamist.
Kell oli vaevu saanud 3 hommikul, kui maad kattis
 veel tihe udu, vihmaveerennidest voolas alla kondents ja unesulased hakkasid valmistuma eelseisvaks pildistamiseks. Heinamaa, esimeste päikesekiirte käes sillerdavad ämblikuvõrgud ning üle aasa kulgev muusa – teretulemast telgitagustesse.

Kust kõik alguse sai?
Inspireerituna selleaastasest suvest ning maalilistest päikesetõusudest valisime oma muusaks Koidujumalanna, kes tõuseb igal hommikul nagu fööniks ning paikneb pimeduse ja valguse vahepeal. Eesmärgiks oli luua ebamaine kooskõla ärkava looduse ja hinge vahel. Heinamaal tantsiskledes ja taamalt kostuvate loomade häälte taustal püüdsime kaadrisse päikesetõusu.

Kuid kõik ei ole alati nii idülliline…
Suviselt tihedad ajagraafikud ja varahommikune valmis sättimine pildistamiseks seadsid ette piirangud, mistõttu oli keeruline leida jumestajat. Otsisime viimase minutini, kuni lõpuks pidime hakkama saama omade jõududega. Ja eks looduses pildistamine tekitab alati ärevust, et kas ilm kujuneb ootustele vastavaks. Hommikul kogunedes mõtlesime isekeskis, kas väljas olev tihe udu võib varjutada päikesetõusu, mida soovisime jäädvustada. Olime seda pildistamist planeerinud juba mitu kuud. Lisaks oli olemine hommikutundidel veel veidi aeglane ning ajagraafikust jäime maha. Õhus oli pinget, kas jõuame ikka päikesetõusuks kohale? Jõudsime! Ootamatused on ebameeldivad, kuid kui lõpptulemus ületab ootust, siis seda suurem on rõõm.

Nautigem telgitaguseid, uus fotoprojekt on peagi teie ees!

Tutvu moodboard’iga.

Modell: Karmen Armus

Häppeningi tiim:
Fotograaf: Jane Prostang Photography
Loovjuht/stilist: Kristin Liias
Hair by Kerttu Salujärv
Assistendid: Riine Rander, Kaisa Tooming

Riided, aksessuaarid: TALI

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.