Kui kuulsime, et soul-muusik Rita Ray ehk Kristi Raias on novembrikuus avaldamas oma debüütalbumit “Old Love Will Rust“, teadsime kohe, et sellest peab rääkima. Ja looma vürtsiks ühe hingestatud fotoseeria. Kui nädala pärast saate eksklusiivse sisevaate artisti mõttemaailma, siis täna kutsume teid osa saama pildistamise telgitagustest. Tere tulemast!

Rita Ray ehk Kristi Raias

Pole kahtlustki, et Rita Ray on tõusev täht, kelle vokaal ja kirjutatud lood on muljet avaldavad. Lisaks võimsale hääletämbrile on tema muusika hingestatud ja küps. Nii nagu ühele soul-diivale kohane. Naise viimased singlid kasvatavad ootusärevust – kas tõesti on kodumaa muusikamaastik kogemas midagi enneolematut, kas oleme leidmas kaasaja soulistaari? Selles saad veenduda juba 21 ja 22. novembril plaadiesitluskontsertidel Tartus ja Tallinnas.

Soulist, hingest ja loovideest

See, 50-60ndatel afro-ameerika kultuuriruumist alguse saanud muusikastiil kombineerib endas gospeli, R’n’B ja džässi elemente. Soul-muusika on liigutanud masse ning seda peetakse ajalooliselt äärmiselt oluliseks osaks afroameeriklaste kogukonna eneseteadlikkuse kujunemisel. Lauldi hingega hingest. Muide, valgenahalise artisti poolt esitatud souli nimetatakse tänapäeval blue-eyed souliks.

Seega, fotoseeria ideeallikaks sai muusika ise. SOUL = HING. Ehk hingestatus. Otsisime sisekaemuslikku liikumist ning värvikirevat emotsioonide paletti, mis avaks hinge kihte. Kui naerame, siis naerame. Kui kurvastame, siis kurvastame. Puhvis šifoon-varrukad, pärlid, siid, litrid, glamuursed kleidid, pikad siidikindad – stilistiliselt segasime üheks kokteiliks vanakooli Hollywoodi glamuuri kaasaegsete trendidega.

Lubame, et lõpptulemus saab olema särav. Kuniks intervjuu valmib, naudi telgitaguseid ning tutvu muusikuga lähemalt Spotify ja Facebooki vahendusel. Rita Ray debüütalbum “Old Love Will Rust” ilmub digis ja vinüülil Funk Embassy Records alt, plaadi saad eeltellida siit.

Pildistamise inspiratsioon.

Muusik: Rita Ray
Loovidee: Kaisa Tooming
Fotograaf/jumestus: Jane Photostories
Stilist: Jane Mändsoo
Hair by Evelin Mitt

Aitäh võõrustamast: Kadrioru Kunstimuuseum, Eesti Kunstimuuseum
Rõivad: Fankadelik Vintage, Polhem PR, Reserved

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.