Hiljuti jäädvustasime fotoseeria “Sume soigné”, mis kõneleb piiritust vabadusest ja üksiolemisest hedonistlikus suvehõngus. Milline oli aga fotoseeria tegelik taust? Tutvu!

Läbivast loovideest
Luiterand, otsekohene ilu ning rollimängud identiteediga – nendele märksõnadele ehitasin loovidee. Inspireerusin soigné stiilist ehk vaatasin pariislike elegantsete igapäevarõivaste poole. Plaan oli kombineerida soigné modernsete aksessuaaridega, et saavutada kaasaegne tagasivaade möödunud aegadele.

2 suunda, 1 reaalsus
Seekordseks pildiseeriaks valisin kaks suunda – ühe maskuliinsema, teise feminiinsema. Pildistamise stilistika sai minimalistlik. Coco Chaneli poolt populariseeritud paatnikumütsi ehk the Boater Hati valisin esimese pildiseeria kangelaseks. Just paatnikmütsi ümber ehitasin ülejäänud kontseptsiooni, mis sai mõneti poisilik. Püksid, triiksärk ja boheemlasik suhtumine “tulgu, mis tuleb” lõid meeleolu. Teine pildiseeria pidi vastukaaluks olema unelev, haavatav ja hedonistlik.

Kuid asjad ei läinud nii nagu planeerisime…
Aeg ajalt paneb elu meie kohanemisvõimet ja paindlikkust proovile. Nii juhtus ka seekord. Peaaegu kõik, mis puudutas võttepäeva, läks vett vedama. Sõna otseses mõttes. Sumeda suve asemel tervitas meid lakkamatu vihmasadu, üks rõivakomplekt ei harmoneerunud, kahest loovideest sai üks, silmameiki pidime tegema kaks korda ning sobiva lokatsiooni leidsime alles kolmandal katsel. Ent tiim säilitas rahu ja huumori. Ebasoodsad olud panid meid muigama ning tõestasid taaskord, et inimene plaanib ühte, elu aga hoopis teist stsenaariumit. Ära võta ennast liiga tõsiselt ja naera eluga kaasa.

Tere tulemast telgitagustesse!

Lõpptulemuse leiad siit.
Tutvu moodboardiga Pinterestis.

Modell: Karolin Kärm

Häppening:
Loovjuht: Kaisa Tooming
Stilist: Kristin Liias
Fotograaf: Jane Photostories
MUA by Liisa Tooming (Ilustuudio Mimoos)
Hair by Evelin Mitt
Pildistamise assistent: Riine Rander

Rõivad: erakogu ja ZARA