Häppeningi tiimil avanes auväärne võimalus teha intervjuu ning jäädvustada pildile Eesti džässiemaks tituleeritud särav Anne Erm. Aprilli keskpaigas kolmekümnendat juubelit tähistava festivali Jazzkaar peakorraldaja, raadiohääle, melomaani ja muusikateadlase Anne argipäev on tegemisi täis, kuid meie õnneks saime siiski lukku märtsi viimase pühapäeva ja kangelanna oli meie päralt. Erakordne viis alustada kevadet, seades oma fotoprojekti muusaks ühe ja ainsa Anne Ermi.

Inspiratsioonist
Ilmselgelt on suureks mõjutajaks siinkohal džässmuusika – värvikirev, taltsutamatu, kirglik ja kaootiline. Vahel aga hoopis rafineeritud, range ning klassikaliselt paindumatu. Džässil on mitu nägu. Tegu on ilmselt ühe vabameelseima muusikalise žanriga, mil puuduvad piirid ning mis on sünnitanud paljusid teisi muusikalisi liikumisi. Kolmkümmend aastat džässfestivali korraldav Anne Erm on sama kirev ning teeb oma tööd suure kirega. Ta on džässmuusika suursaadik Eestis!

Loovideest – mil moel sellist isiksust jäädvustada?

Tahtsime ennekõike tabada Anne olemust ning seost džässmuusikaga. Ühisteks joonteks tooks ehk välja vaba hinge, värvikuse ja eklektilisuse. Samal ajal küpsuse ja väärikuse.

Loovidee sai hoogu juurde vaadates Ameerika stiiliikooni Iris Apfeli pilte. Otsust julgete värvide kasuks mõjutas ka Anne enda riietumisstiil: naine ei pelga kanda roosasid, punaseid ega ka kirevamaid sinakaid toone. Ja mis seal salata, erksad toonid on sel kevadel ja suvel vägagi moes. Lokatsiooniks sai valitud külluslik Asian fusion restoran Tai Boh – detailid, silmapaistvad värvid ning mõnus rohelus. Natuke kreisi ja pigem luksuslik keskkond, mis toetas loovideed suurepäraselt.

Seni, kuni intervjuu valmib ning pildistamise viljad saavad ritta, tutvu telgitagustega!

Vaata pildistamise moodboard’i.

Telgitaguste fotod: Otto Suits
MUA: Agne Vaher

Häppeningi tiim:
Intervjuu: Sandra Leushina
Loovidee: Sandra Leushina & Sadu Triste Juurikas
Fotograaf: SADU
Produtsent: Sandra Leushina
Stilistika: Kristin Liias
Pildistamise assistent: Riine Rander

Kimono: Karolin Kärm
Pluus, püksid ja jalanõud: ZARA
Ehted: Tali disainipood, Monton ning erakogu

Aitäh koostöö eest restoran Tai Boh!

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.