14.-15. juunil kostitab rändav kultuurifestival Võnge looduse- ja muusikasõpru Altja kalurikülas kodumaise kvaliteetmuusika ja põnevate välisartistidega. Idüllilist mereäärset festivalimelu rikastavad kultuuri- ja maitseelamused, joogatunnid ja võimalus haarata kaasa oma lemmikloom. Mõnus! Looduse rüppe seatud lavadel tähistab festival viiendat toimumisaastat muljet avaldava artistidenimistuga.  

Hõlbustamaks Sinu nautlemist, valisime välja kaheksa artisti tutvumiseks ja kogemiseks.

Reede, 14.juuni

Miljardid
Pealava
Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas moodustavad üheskoos Miljardid, kelle loomekeel kõnetab kuulajat mahedate rokipaladega. Kes pole veel Miljardite kevadel ilmunud EP-ga “Imeline” põhjalikumalt tutvunud ja live’is seda kuulnud, siis nüüd on viimane aeg liituda Miljardite hiilgava loomingu gruuviga ja selles mõnuga kümmelda. Tants, sädemed ja tunded garanteeritud!

Loe intervjuust muhedaid seiku Miljardite bändiliikmete lapsepõlvest, bändi kokkutulekust ja loomeprotsessist.

Kadri Voorand
Viru Keskuse lava
Kadri Voorand on meie kodumaine džäss-pärl, kes rikastab Eesti muusikamaastikku isikupära ja vaba improvisatsiooniga. Need kaks märksõna muudavad tema iga esinemise omaette helimänguks, mis inspireerib ja pakub kõneainest. Üheskoos kitarrist Andre Maakeriga esitab duo originaalloomingut kombineerides klaveri, kitarri ja vokaali kõla elektrooniliste efektidega.

BLOW
Pealava
BLOW on kütkestava helipildiga elektroonilist popmuusikat viljelev punt Prantsusmaalt. BLOW pakub kuulajale unelma, roki, muretuse ja energilisuse sünergiat, oskuslikult sulandades žanrite piire ja demonstreerides iga bändiliikme muusika-alase kõrgharidusega tausta. Nende muusikat kirjeldab ilmekalt bändiliikmete nimetatud inspiratsiooniallikad: Rene Magritte’i sürrealism, Pink Floyd’i Gilmouri ajastu, sci-fi. Kõlalisi sarnasusi esineb briti kaasaegse souli bändi Jungle loominguga. Tõotab tulla tõeline nauding!

Lexsoul Dancemachine
Pealava
Lexsoul Dancemachine on meie suves troopika maaletooja. Bänd kostitab musa nautlejaid nakatavate funk-muusikale omaste sünkopeeritud rütmide ja bassikäikudega sümbioosis plahvatava lavaenergiaga, mis haarab publiku kulutulena ennastunustavasse tantsumöllu. Lexsoul Dancemachine on kirglik, kuum ja fantastiline!

Luke Sital-Singh
Pühaste lava
Luke Sital-Singh on briti päritolu laulja-laulukirjutaja, kes avaldas hiljuti oma kolmanda stuudioalbumi “A Golden State”. Luke’i sõnul on tegu albumiga, mis võimaldab heita pilgu artisti sisemusse ja aega, mil otsustati koos abikaasa Hannahiga asuda elama vihmasest Bristolist päikselisse Los Angelesse. Nõnda leiabki värskelt albumilt ja kontserdi set-listist lugusid, mille keskmes on justkui vestlused kuulajaga elu lõpust (“The Last Day“), armastusest (“Lovers“, “Hearts Attach“, “I Do“) ja uuest algusest (“Raise Well“, “Los Angeles“) ning seonduvatest hirmudest ja rõõmudest. Usun, et tema looming resoneerub pea igaühe sisekaemusega ning pakub emotsionaalset laengut. Üli-üli põnevil!  

Laupäev, 15.juuni

Douglas Dare
Nudisti lava
Douglas Dare on laulja-laulukirjutaja Inglismaalt, kes loob klaveri käikudele tuginevat hüpnootilist art-pop’i. Tema lüürika loob narratiive lõhestavatest ja elukäiku järsult tahunud kogemustest, tõstes esile inimliku haavatavuse. Douglas Dare loomingu lahutamatuks osaks on metafoorsus, seda nii helikeeles kui ka seda täiustavates visuaalides. Esiti võib tekkida paralleele James Blake’iga, ent Douglas Dare pakub oluliselt intensiivsemat elamust.  

Vaiko Eplik & Eliit
Pealava
Tahumatu ja vahetu olemisega kodumaise musaskeene legendaarne asunik-bänd Vaiko Eplik & Eliit andis kevadel välja uue kauamängiva “Sireleis”. Kuidas kõlavad “Kõverad sääred” või “Kaerahelbed”? Sel bändil on alati hea lasta end üllatada, sest kõla on mõnus, lüürika absurd-eluline ja mis peamine – heatujuline. Esinemiselt on oodata nii vanu klassikuid ka uut loomingut.

FIL BO RIVA
Pealava
Folk-pop duo FIL BO RIVA moodustasid kaks juhusõpra – Itaalia juurtega laulja-laulukirjutaja Filippo Bonamici ja saksa päritolu kitarrist Felix A. Remm. Bänd tuli kokku 2015. aastal, mil Filippo demo jäi Felixile SoundCloud’is kõrvu ja ta võttis sõbra kaudu Filippoga ühendust. Poolte muusikaline klapp oli kohene ja viljakas. Bänd on soojendanud Matt Corbyt ja Milky Chance’i, ent tänavu tuuritatakse peamiselt isepäi, et rõõmustada fänne kevadel avaldatud debüütalbumi “Beautiful Sadness” loomingu esitamisega. FIL BO RIVA esikalbum paelub Filippo tummise tämbri, lüürilise suhestatavuse ja helilise mitmekülgsusega.

Vahelduseks tasub sammud seada ka mitmekesise line-up’iga Kaldalava juurde. Nimelt, astuvad Kaldalaval üles mõnusaimad plaadikeerutajad ja sõnadeseadjad, kellega õhtuid öösse saata. Näiteks akordionil originaalloomingut esitav Tuulikki Bartosik, hiphop biidilooja Luurel Varas, nostalgiateadlik DJ Girti Suun ning Kati Suun, kes musitseerimise asemel jagab isiklikku kogemust läbipõlemisest ja sellest paranemisest.

Kahtlemata soovitame minna nautlema ka meie Ankeedi-kangelaste esinemisi! Tutvu Võnge festivalil üles astuvate artistide Ankeetidega: Duo Ruut, Arno Tamm, Chris Noah.

 

Tutvu Võnge festival 2019 täieliku programmiga kodulehelt.

Päevapilet eelmüügist 35 €, festivali päeval 40 €.
Festivalipass eelmüügist 60 €, festivali päeval 65 €.
Piletid saad soetada Ticketerist.

Võngeteni!

Foto: Taavi Muide (Võnge festival pressimaterjalid)

Lexsoul Dancemachine. Foto: Taavi Muide (Võnge festival pressimaterjalid)