Oleme varem rääkinud julgest ja seksapiilsest artistist nimega Helina ning tema esimesest debüütalbumist “Ms. Vitamin C”. Täna on vaatluse all tema kolm värsket singlit, mis sündisid koostööst Londoni produtsendiga Nonothing, kes on tuntud aliase Citizenn poolest ning tegutseb ka S4U-nimelises bändis. Produtsendiga kohtus Helina S4U esinemisel Sveta Baaris, kus ta nimetatud kollektiivi soojendas. Muusikute vahel tekkis hea sünergia ja nii otsustati koostöö kasuks. Mõeldud, tehtud – Helina lendas Londonisse, et salvestada uut loomingut. Töise nädalavahetuse jooksul sündisid lood “More of You”, “Hei mees” ja “Lonely Girl”.

Helina avas ning seadis ritta oma mõtted kolme uue singli kohta. Tutvu!

“Umbes 24 tunniga tegime kokku kolm laulu. Loomeprotsess toimus hilisetel öötundidel. Looming käis väikese veini ja heade energiavõngete saatel.

Pala “More of You” sündis minu vanast ideekillust. Esimesena tulid sõnad ja refrääni meloodia, millest sündis meeleolu muuks. Laul põhineb isiklikul kogemusel ja räägib naistevahelisest sõprusest ja selle reetmisest, rivaalitsemisest. Esimene salm ja refrään olid varasemast olemas, kuid vajasid kohendamist. Muu kirjutasin kohapeal Londonis. Protsess toimus kiiresti. Samal ajal kui kirjutasin sõnu, tegeles Nonothing tausta täiendamisega, ülesehitusega. Vahepeal avaldasime arvamust, suunasime teineteist ja üleüldiselt toimus loometöö üksteisega ideid vahetades ja teineteise energia pealt pendeldades. Kui “More of You” tundus põhimõtteliselt valmis, liikusime edasi järgmise idee juurde, et siis tagasi tulla ja puhastada eelmist.”

“Lugu “Hei mees” sündis nullist. Kõik algas gruuvist, mille Nonothing lõi ning seejärel hakkasin mina sõnu ja meloodiat looma. Läksime samm haaval edasi, vahepeal üksteise arvamust uurides. Algselt oli minu idee ehk keerukam ja rohkemate käikudega, kuid puhastades jätsime alles tugevamad kohad. Salmi osa kõlab nagu hiina keel. Tegelikult on sõnad inglise keeles, mis on rütmiliselt mänguliseks tehtud. Laul ise on pigem selline “feel good kinda track’’. Minu enda jaoks on see vägagi girl power’it täis ja selles laulus peegeldub kindlasti minu tantsija/koreograafi taust eksootiliste rütmide tõttu. “Hei mees” on see laul, mille saatel kujutan ette, kuidas oma sõbrannadega end korda sätime ja välja peole lähme. Lugu kannab endas muretust, tantsupõrandal mõtlematult tantsimise tunnet. Hook räägib sellest, kuidas tüübid suud ammuli kõrvalt jälgivad. Eesti keelse koha pakkus välja Nonothing. Tõlkisin inglise keelse refrääni ‘’Hey boy, whats up? Looking at me like it’s love’’ eesti keelde ja see sobis. Nii sai selle laulu ehk kõige meeldejäävamaks osaks lüürika ‘’Hei mees, mis toimub? Vaatad mind nagu… it’s love.’’ Pühendatud kõikidele eestlastele!

“”Lonely Girl” oli sellel korral meie koostööst viimane. Sellele eelnes “More of You” ja “Hei mees” lugude puhastamine ja siis muusikavideote vaatamine, inspiratsiooni kogumine ja lihtsalt oma lemmikutest lauludest rääkimine. Lasin produtsendile Anaconda “Ei soovi, et lahkuksid” laulu, mis inspireeris teda ja sellest sai stardipunkt. “Lonely Girl” träki alguses ongi kuulda natukene eesti keelt. Minu enda jaoks on “Lonely Girl” neist kolmest singlist kõige põnevama kõlaga ja ülesehitusega. Sõnad räägivad tahtmatult naiivsest omakasupüüdlikust suhtest kellegagi, kelle lootused ja ootused on liiga suured. Sõnad sündisid väga kiiresti, kirjutasin need ilmselt tunniga. Loos pole otseselt refrääni, selles on üks osa salmist, mis kordub ning on selle laulu kõige meeldejäävamaks osaks. Ütleksin, et see pala on pigem jutustav, sensuaalne ja hüpnotiseeriva kõlaga.”

Didn’t really think about the morning that came after
fucked with your mind, lonely girl – what I’m after…

Lugu “Lonely Girl” tuli välja koos väga sensuaalse videoga. Videos on Helina koos boa-mao Patrikuga. Videopilt sündis koostöös Widescreen Studios tiimiga ja rea monteeris kokku Rene Köster.

Helina Spotifys: