Siin ta on, kolmas artikkel pleilistide seeriast “Minu koht”. Värske rubriik serveerib melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid. Loodud pleilistid on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku, olgu nendeks riigid, linnad, külad, metsad, lokaalid, ettekujutletavad maailmad või muud põnevad kohad.

Kui eelmisetel kordadel viis muusika meid kaugele fantaasiamaailma või hoopis Austraaliasse, siis täna seikleme ilma trotsides taas päikselistel rütmidel. Võrgutavate palade saatel lennutatakse meid otse Rio de Janeirosse! Pleilisti autoriks on biidimees ja selektor Matis Oolup ehk Skidoo, kelle loodud instrumentaalid ja DJ-setid ei jäta külmaks kedagi. Estonian Funk Embassy ridades tegutsev vinüüliarmastaja Skidoo suudab ikka ja alati oma muusikalise valikuga üllatada. Ei pea pettuma ka sel korral. Uurisime listi tagamaid:

Valisid Rio de Janeiro. Miks just selle temaatika teed läksid?
Esiteks mulle hullult meeldib Brasiilia muusika juba esimestest bossa rütmide trummidel mängimisest saati, mis võis olla umbes 12 aastat tagasi. Pean suureks mõjutajaks ka filmi “City of God”, mis kajastas sealset elu favelas ja mida soovitan kindlasti kõigil järgi vaadata. Üritan endiselt sealt pärinevat mussi välja kaevata, kas siis plaadipoodidest või neti avarustest ja avastan enda jaoks endiselt uusi artiste ning nende erinevaid lähenemisi brasiilia muusikale. Enamasti küll minevikust, kuid pleilisti sai lisatud ka tänapäevast muusikat.

Pleilist ise on inspireeritud just Brasiiliast üldiselt kui konkreetselt Rio de Janeirost, kuid seda linna tahaks kindlasti kunagi külastada ja selle pleilisti taustaks panna seal olles. Ehk siis lisatud sai ka muusikat, mis ei ole Brasiiliaga muud moodi seotud, kui et ise seal olles seda heameelega kuulaks. Kas siis rannas lebotades, nurgapealses restos süües, öist linna avastades või hoopis kuskil looduses trippides üksi või kambaga.

Mille poolest peegeldab Sinu Rio de Janeirot selekteeritud muusika?
Arvan, et katan ära erinevad Riot puudutavad osad. Näiteks leiab sambarütme ning kes ei oleks siis kuulnud sambakarnevalist? Või Racionais MC’s, kelle 90ndate Sao Paolo räppi lisasin, mis peegeldab hästi sealset õhustikku faveladest, mida leiab ka Riost. Lisasin ka kiirema astumisega mussi, mis annaks edasi igapäeva saginat suure rahvaarvuga linnas ja ehk ka peomeeleolu, mida praegu kindlasti paljud taga igatsevad piirangute kardina tagant. Muidugi leiab ka üldisemalt rahulikumat mussi, kui mõelda Rio rannajoonele, siis võiks see valatult sobida.

Niisiis, millise iseloomuga biiti valisid, kui peaksid paari lausega valikut kokku võtma?
Tükike päikest ja head meeleolu loov mitmekülgne rahustav, ergutav, tasakaalustav ja Riot iseloomustav kuurortlinna muss.

Kes soovib läbi muusika hetkeks vaheldust väsitavast sügisilmast või kohustustest, siis soovitan peale panna!

Päisefoto: Henrik Ehte