Eelmisel nädalal jagasid kogemusi ja õnnesoove Häppeningi kujunemisloos olulist rolli mänginud disaini-, muusika- ja kultuurivaldkonna inimesed. Ka täna oleme heade mõtete lainel ning jätkame meie väljaande hingeelu avamisega läbi partnerite silmade.

Millised on olnud meie intervjuudes figureerinud kultuurnike ja loovikute kogemused Häppeningiga? Milline võiks olla ühe väikese väljaande roll kodumaa kultuurimaastikul? Ning mida soovida sedalaadi ebatraditsioonilise formaadiga veebiajakirjale sünnipäevaks? Mõtteid jagavad disainerid, kunstnikud, muusikud, ettevõtjad, promootorid ja kommunikatsioonijuhid. 

Täname kõiki, kes on olnud osaks meie kujunemisloos.
Teieta poleks ka meid.

 

Foto: Heidi Mänd

TRIINU TIISEL
Ehtebrändide KIRJU.CO ja triinu tiisel peadisainer ja asutaja; TALI disainipoe üks asutajatest
Minu esimene kokkupuude Häppeningiga oli ajakirja algusaastal, seega olen meeskonna tegemisi jälginud päris algusest peale. Täna, 5 aastat hiljem, on ajakiri säilitanud oma sõltumatuse, algusaastate entusiasmi ning järjest kasvava kire, mis omakorda köidab üha uusi professionaale tiimiga liituma. Vägev! Minu jaoks on Häppening üks ilusamaid näiteid (eeskujusid) koos kasvamise, avastamise, arenemise ja jagamise keskkonnast.
Töised kokkupuuted Häppeningi meeskonnaga on olnud äärmiselt sümpaatsed ja professionaalsed. Kõige enam hindan tiimi siirast soovi persooni või sündmust kajastada alati parimal võimalikul viisil, nii sõnas kui pildis. Mõjuvate lugude alus on usaldus ja koostöö, mis teie tiimile tundub olevat loomuomane. Soovin, et säraksite kaua ja kaugele, nautige vabadust, olge julged ning tundke end oma kullakarva nahas hästi. Palju õnne!

 

 

Foto: Margot Laisaar

LIISI VOOLAID
Melomaan, selektor, muusikakuraator, promootor, kolumnist ja mänedžer
Häppening ilmus aastaid tagasi mu teadvusesse puhtuse ja selgusega – disainis, sõnas, mõttes. Lisaks huvitava, intelligentse sisu tarbija ja lugejana on veebiajakiri olnud ka usaldusväärne meedia- ja koostööpartner minu PR töös erinevate artistide ja muusikaliste sündmustega.
Nende puhul võib kindel olla, et teisel pool küsimusi on heatahtlik ja tark inimene, kelle “kätte” artiste kerge südamega ikka ja jälle usaldada saan. Garanteeritud on, et inimene on viinud end käsitletava teema või intervjueeritava inimese olemuse ja tegemistega kurssi; fakte ei väänata ja üleüldine suhtumine on huvitava nurgaga, mis teeb ühe persooniloo põhjalikuks.
Häppeningi tiimile soovin 5daks sünnipäevaks meeleselgust omal rajal püsimiseks, põnevaid eksperimente – sest neid on põnev lugeda; ja mõnusat inspiratsiooni, mis igal hommikul üles äratab.

 

 

KATRIN TOMISTE
Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht
Kuna Eesti Disainikeskuse üks olulisemaid tegevusi on disainialase teadlikkuse tõstmine ja ühtlasi ka üldisemalt disaini ühiskonnas nähtavamaks tegemine, siis oleme äärmiselt tänulikud häppeningilaadsetele ettevõtmistele ja entusiastidele, kes meid selles toetavad ja aitavad oma meeletu pühendumusega kaasa info levikule ja sisuloomele. Häppening on meie jaoks mõnusalt kompleksivaba ajades oma asja oma äranägemise järgi. Samas on nende loovmeeskond äärmiselt kohusetundlik, vajadusel kiirreageerija ja -kaasamõtleja. Ettevõtmise viiendaks eluaastaks soovin, et disainimaastikul inspireerivaid persoone ikka juurde kasvaks ja ägedust teie meeskonnale järgmiseks viieks aastaks.

 

 

 

 

ELLIP aka Pille-Riin Karro
Vokalist, muusik, artist ja laulukirjutaja
Häppening = pühendumus, kvaliteet ja toredad, andekad inimesed. Nende väljapakutud mõtted on omanäolised, läbimõeldud ja detailsed. Juba planeerimisjärgus on tunda, et oled heades kätes ja lõpptulemiks on midagi, millega pea kuklas saab uhke paabulinnu kombel ringi käia ja uhkustada. Olgu see nende omavaheline sünergia, midagi tähtedes või mis iganes, nende sarnast Eestis ei ole. Armsad inimesed, soovin teile maailmajaksu, jätkuvalt lennukaid ideid ning briljantse koostöö jätku! Minu teekonnale olete erilise jälje jätnud ja ma hindan teid suuresti! Eriti hindan ka teie toetust peale meie ühise ettevõtmise lõppu. Suur kniks ja kummardus.

 

 

 

Foto: Renee Altrov

MAUNO MEESIT

Kitarrist, muusik, produtsent, vokalist ning plaadifirma Grainy Records asutaja

Häppening on üks mu lemmik veebiajakirju. Imetlen nende otsingulist meelt ja maitsekalt kureeritud sisu, muusikavalikuid ja imelisi fotoseeriaid. Oma terava kõrva ja laia silmaringiga on nad olnud oluliseks kajastajaks nii minu kui mu labelikaaslaste ja mitmete sõprade loomingule ning täidavad olulist rolli kogu Eesti kultuurimaastikul. Elagu Häppening!

 

 

 

 

CÄROL OTT
CAROL X OTT looja ja peadisainer
Minu üks soojemaid kokkupuuteid Häppening tiimiga oli just ideede vahetamine artikli raames, millest kasvas välja ka tore lisaprojekt filmimaailmas. Nende meeskond koondab enda alla palju andekaid ja tegusaid loomeinimesi, mis on minu arvates väga tähtis ühe ettevõtmise mõistes. Mul on hea meel, et ka mul on olnud võimalus sellest osa saada.
Veebiajakiri on omanäoline oma laia ampluaa ja huvitavate teematõstatuste poolest. Lisaks suunab ta tähelepanu hetkel ühiskonnas valitsevatele probleemidele, mis vajavad alati rohkem käsitlemist, lahendusi ja arutlust.
Jälgides salamisi Teie tegemisi sotsiaalmeedia kanalites hindan väga koostööd ja mõnusat perekonna tunnet, mis õhkub kõigist teie projektidest. Sünnipäevaks soovin teile kõigi takistuste ületamist ja pikka teekonda, sest vajame rohkem sedalaadi erinäolisi kultuuriväljaandeid.

 

Foto: Sander Rajamäe (IDA Raadio)

MARILIIS MÕTTUS
Müürilehe elustiili- ja muusikatoimetaja
Olen Häppeningi vahelduva eduga jälginud nende sünnist saadik. Ma ei mäleta küll hästi nende esimesi sõnu ega sammukesi, kuid alati on mulle nende tehtuga seostunud põhjalikkus ja esteetika – Häppeningi visuaalne identiteet on ilus ning intervjuud annavad hea ülevaate inimese mõttemaailmast ja tegemistest, olles heaks hüppelauaks uute tegijate tutvustamisel. On selgelt näha, et neil on tahet panustada professionaalse visuaalse materjali tootmisesse, erinevatesse formaatidesse ja korralikku eeltöösse. Seda kõike nende omast vabast ajast ja huvist maailma vastu. Sellest huvist tuleneb ilmselt ka Häppeningi oskus märgata, üles noppida ja pakkuda platvormi ka nende inimeste mõtetele, kes parasjagu pildis pole või rohkem tagatubades tegutsevad ning neid lugusid haaran ma ise ehk kõige suurema huviga.
Teist sarnast veebilehte, mis kultuuri- ja disainimaailma vabatahtlikkuse sädemel ja sellises mastaabis kajastaks, ma hetkel Eestis välja tuua ei oskakski. Soovin Häppeningile palju õnne ning motivatsiooni sel raskel, aga lõbusal teel!

 

Foto: Virge Viertek

MARIT ILISON
rahvusvaheliselt tunnustatud rõivadisainer ja kontseptuaalne looja
Minu meelest on Häppening väga huvitav ja omanäoline meediaplatvorm, mille oringinaalne sisu on kaunilt mitmekesine ja eristuv. Hindan väga Kaisa entusiasmi kõikide muude asjade kõrval ettevõtmist vedada ja alati üllatada. Samuti on oluline, et meie erialasest kokkupuutest on pigem välja kujunuenud soe ja huvitav sõprus, kus koostöö on vastastikuselt kosutav.
Soovin Häppeningile ja tegijatele palju õnne, jõudu, jaksu, tervat silma põnevuste märkamiseks ja loomulikult – kustumatut loomisrõõmu!

 

 

Foto: Kristin Reiljan

HENRIK EHTE
Estonian Funk Embassy saadik ning algataja, melomaan, programmijuht, promootor ja mänedžer
Olen tänulik, et mitmed minuga seotud projektid on äratanud Häppeningi uudishimu, sest tegemist ei ole tavalise meediakanaliga. Pigem on see loovkollektiiv, mis edendab endale huvitavate tegijate käekäiku nii kuis saab. Eriliselt tooksin välja Rita Ray intervjuu ja fotolavastuse, mis oli üks esimesi võimalusi noore souli-talendiga lähemalt tutvumiseks. Samuti saime tolle artikli jaoks tehtud galeriist kiirel ajal esimesed pressipaki pildid. Kusjuures need olid maitsekad ja jäädvustasid artisti essentsi. Soovin Häppeningile indu jätkuvalt avastada ja esile tuua põnevaid kultuurinähtuseid!

 

 

ANNA KANEELINA aka ANNA PÄRNOJA
Vokalist, muusik, artist ja laulukirjutaja
Mulle näib, et Häppeningil on võime ning tunnetus olla alati peavoolust veidi ees. Leides üles nii homse päeva tegijad kui ka hetkel aktuaalsed loojaid-mõtlejad ning lood. Häppening kajastab neid alati omapärase ning sügavutimineva nurga alt. Ausus, mitmekülgsus ning julgus olla see, kes sa oled – kuidagi nii võiks kõlada Häppeningi iseloomustav lause! Minu jaoks on Häppeningil ka väga isiklik tähendus. Nimelt olid just nemad esimesed, kes minu muusikaliste tegemiste vastu huvi tundsid ja seda veel pikalt enne mu debüütalbumi ilmumist. Sel intervjuul rääkisin ma esimest korda enda teekonnast ning unistustest. Ja imede-ime – need unistused on tänaseks väga paljuski täitunud. Häppeningi osa selles on väga suur ning olen selle eest südamest tänulik. Armas Häppeningi tiim, palju palju õnne! Aitäh, et inspireerite ja innustate, peegeldate ning ilu loote! Teid on väga vaja!

 

 

 

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.