Kolmandat korda aset leidev Eesti muusikat tähistav Kanada festival Estonian Music Week toimub juba sel nädalavahetusel, 23. ja 24. oktoobril. Kanadalaste kõrval astuvad üles Eesti artistid Rita Ray, Duo Ruut ja Väike Hellero & Sõbrad. Seekordne hübriidfestivali formaat võimaldab samaaegselt tervitada publikut Tallinnas, Torontos, Facebookis ja Youtubes.

Kuidas selline ookeaniülene formaat toimib? Festivalil on kaks lava: üks Torontos ja teine Tallinnas, Philly Joe’s Jazziklubis. Vastavalt kehtivatele turvalisusnõuetele lubatakse mõlemas linnas kontserdipaikadesse ka publikut. Torontos esinevaid artiste saavad inimesed ekraani vahendusel jälgida Tallinnas ja vastupidi. Kahe päeva jooksul astub järjest üles seitse esinejat, mis tähendab, et vaprad Eestlased teevad oma etteaste keset ööd! Lisaks on kõik esinemised täies mahus ja tasuta vaadatavad festivali kodulehe, Facebooki ja YouTube’i vahendusel üle maailma.

Estonian Music Weeki missiooniks on viia andekaid Eesti artiste Kanadasse, andes neile võimaluse seal Kanada artistidega lava jagada ning kontakte luua. Programm käsitleb meie aja aktuaalseid muresid läbi köitvate muusikaliste etteastete. Sel aastal ühendab festival publikuid ja ehitab kogukondadevahelisi sildu nagu ei kunagi varem. Üle maailma jälgitav hübriidfestival võimaldab üritusele kaasa elada paljudel väliseestlastel, kes 20. sajandil kodumaalt pagesid.

Estonian Music Week tänab toetuse eest Eesti Kultuuriministeeriumit ja suurpartnerit Eesti Sihtkapital Kanadas, tänu kellele selline kogukondade vaheliste ühenduste loomine võimalik on.

KAVA:

23. oktoober 01:00-03:00. Värsked hääled R&Bs 
Kolm ainulaadset naisartisti on oma identiteeti R&B maailmas sepistamas. Laulukirjutajate ja esinejatena sukelduvad nad tähtsatesse teemadesse nagu sooline identiteet, vaimne tervis ja seksuaalsus, võideldes žanri eest, mis ajalooliselt meeste perspektiivi soosinud on.

Estyr (Toronto) – Alternatiivne R&B ja indie-rokk. Mahlaste vokaalidega esitatud lood naiselikkusest, südamevalust, küpsemisest ja Toronto äärelinnadest.

Rita Ray (Eesti) – Eesti femme fatale. Tõeline klassikaline soulitar, kes koos oma andeka 4-liikmelise bändiga pole veel ühtegi südant külmaks jätnud.
Piletid Tallinnas Philly Joe’s toimuvale esinemisele: www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/estonian-music-week-esitleb-rita-ray-342560/

Kaili Kinnon (Toronto/LA) – Eesti juurtega Torontos sündinud ja kasvanud muusik. Suitsune alternatiivpop haruldase hiilgava häälega.

24. oktoober 00:00-02:30. Keelt hoides
Keeled elavad vaid seni, kuni neid räägitakse. Kolonisatsioon, rõhumine ja globaliseerumine ohustavad keeli ning nende kantud kultuuri, teadmisi ja ajalugu. Muusika on ainulaadne viis nende keelte, rahvapärimuse ja lugude säilitamiseks. Oma unikaalsest vaatenurgast avastavad neli uuenduslikku muusikut oma pärandit ja põimivad peaaegu kadunud keeli loominguliselt oma muusikasse.

Duo Ruut (Eesti) – Eestis kõigi kõrvu helisema jäänud folgiduo näol on tegemist kahe hea sõbraga, keda ühendab üks instrument: kannel. Esivanemate traditsioonid toovad uut hingamist minimalistlikusse loomingusse.
Piletid Philly Joe’s toimuvale esinemisele: www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/estonian-music-week-esitleb-duo-ruut-342551/

Erik Laar (Toronto) – Kanada-Eesti DJ ja ajarändur, kes põimib traditsioonilist regilaulu võimsate biitidega.

Väike Hellero & Sõbrad (Eesti) – Pärimuslike helimaastike kogujad ja hoidjad. Traditsioonilisel viisil laulduna kõlavad nende lood tänapäevasele kuulajale vägagi värskelt. Väikese Helleroga liitub tuntud üllatuskülaline.

Beatrice Deer Band (Montreal) – Omapärase žanri nimega inuindie pioneer. Tema loomingu keskmes on inuittide rahvalood, legendid ja iseenda seest mõistmise ja tähenduse otsimine.

Tallinnas seatakse lava üles Philly Joe’s Jazziklubis, Torontos toimuvad etteasted kuulsates kontserdipaikades Paradiisiteater ja El Mocambo. Esimest õhtut juhib Erik Laar ja teist Kaili Kinnon.

23. oktoober 19:00. Lasteprogramm: Pumpkin & Stretch (inglise keeles)
Lõbus loovestmise õhtu ja kontsert lastele koos autori ja muusiku Vincent Teetsovi ja tema trummarist sõbra Stefan Loebusega. Vincent on giidiks läbi Pumpkin ja Stretchi värvilise maailma, salapärase koopa ning metsa, mis kubiseb naljakatest, särtsakatest ja kultuursetest tegelastest. Üritus toimub Toronto Tartu Kolledžis, aga on Facebooki vahendusel virtuaalselt jälgitav.

 

*Kõik kellaajad on toodud Eesti ajas (GMT +3)

Lingid:
www.emw2021.ca

https://www.youtube.com/channel/UCwBb2dRot2-4QX5Cbmc_zDg

 

Päisefoto: Jane Vogt