Ajakirjanduslik huvi, kiindumus muusikasse ja julgus avaldada arvamust – Aleksander Algo on meie uusim tiimiliige, kelle kirjasulest on seni ilmunud põnevaid intervjuusid noortest tegijatest. BFM-is ajakirjandust tudeeriv sõnasepp praktiseerib oma oskusi Eesti Ekspressis ja peab kodumaist hip-hopi & RnB’d kajastavat blogi nimega Vabaflow. Meile tuli ta kirjutama nii muusikast kui ka kultuurist. Kuniks noor autor seab uusi artikleid ritta, tee tutvust tema ankeediga.

Nimi: Aleksander Algo

Tegevusala Häppeningis: Kirjutan muusikast, kultuurist. Armastan lugusid jutustada, seni olen seda Häppeningis teinud läbi intervjuude.

Igapäevaelus: tudeerin ajakirjandust. Ja proovin selle kõrvalt ringi sahmida kusiganes süda seda tegema kutsub, et hilisemas elus kergem mõista oleks, mida ma päriselt teha tahan. 

Mind käivitab: kurb olemine. Mõistan alati kurb olles, milline piece of shit ma olen ja suudan end hetkeks ära petta, et edaspidi ei ole. Selle napi motivatsioonipurske ajel saan alati kõik tehtud.

Minu suurim tugevus: on julgus keelt mitte hammaste taga hoida ja oskus seejuures piisavalt siiralt mõjuda, et selle eest kunagi mitte vastu neidsamu hambaid saada.

Sooviksin juurde õppida: psühholoogias. Et osata paremini mõtestada ennast ja teisi oma ümber. Midagi kultuuri- või muusikateaduse vallast peaks ka õppima, tegelikult. Käin nina püsti ringi muusikast kirjutades, ise sellest suurt midagi teadmata.

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: Tyler, The Creatori “Answer”. Samastusin laulu vihaga väga pikalt, võib-olla natukene praegugi. The 1975 “Somebody Else”, Arctic Monkeys “505” ja Frank Ocean “Novacane” pole küll eelmise vastusega seotud, aga nad viivad mind kuskile… Kuskile ära ja ma ei suutnud neid mainimata jätta. 

Kui saaksin veeta ühe nädala ükskõik millise inimese kingades, siis oleks selleks: keegi ebanormaalselt kuulus inimene. Bieber, Eilish, Beyonce. Hüperkuulsuse kontsept on minu jaoks nii kummastav, et ma tahaks seda nädalaks proovida. Ja ma käiks kõik need päevad ringi ja üllataks oma superfänne ja ostaks nende emadele autosid.

3 lemmik filmi: “Shutter Island”, “Shutter Island”, “Shutter Island”

3 lemmik albumit: Kendrick Lamar “To Pimp A Butterfly”, Mac Miller “Circles”, Arctic Monkeys “Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not”. Mu vastus oleks iga päev totaalselt erinev ja ma juba ei salli seda, et Smino siia ei mahtunud.

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: Magava kassi suhu hiir ei jookse ehk tegele ja tegutse, kui tahad, et sinuga lahedad asjad juhtuks. Also, ära planeeri intervjuud vastuste järgi, mida sa eeldad, et intervjueeritav annab. 

5 lemmikut artiklit Häppeningist läbi 5 aasta:

DEW8: Eksistentsiaalsusest ja eksperimentaalsusest. Läbi selle intervjuu õppisin tundma ja austama üht unikaalseimat mõttemaailma Eesti muusikas. Head küsimused, veel paremad vastused ja üks üli bad-ass liikuv pilt.

Erki Pärnoja: looming ja sisekaemus. Artistide siseilm intervjuudes – suur jah. Armas ja hästi inimlik intervjuu.

Reket ja Tom Olaf Urb: Murdes stereotüüpe. Avastasin artikli aastaid peale selle ilmumist, see viis mind mõttes tagasi aega, mil olin hästi noor, hästi armunud ning “11:11” ja “Hommik” käisid päevad läbi. Natuke ka aega, mil sõpradega suviti Pärnu rannapargis istusime ja terve “Tuule Tee” algusest lõpuni kaasa laulsime: “Teeme sääred, MEID NÄHTI, MEID NÄHTI!”.

Kas mood on halb? Sotsiaal-kultuurilistel radadel Sten Ojaveega. Kaks inimest, kes teavad, millest nad räägivad. Fantastiline intervjuu ja intrigeeriv teemapüstitus. Ma imetlen inimesi, kes ei raatsi olla passiivsed, kui mängus on miski, millest nad hoolivad, nagu Kaisa on selle ja mitme teise looga rõivatööstuse keskkonnasäästlikkuse teemadel tõestanud. 

Yasmyn: “On okei olla bad bitch”. Minu esimene päris-päris intekas, tähtis isiklik milestone. Tulen selle juurde tihti tagasi.

Minu jaoks on Häppening: võimalus!

 

Fotod: SADU
Täname koostöö eest Stuudio35!

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.