Täna piilume Häppeningi loovjõu ja fotograafi mõttemaailma. SADU ehk Sadu-Triste Juurikas on Häppeningi värskeim fotovõlur, kuid ometi on tema kaamerasilma alt ilmunud suur hulk visuaale nii intervjuudesse kui ka lavastatud fotoprojektidesse. Konkreetsus, töökus ja hea maitse on märksõnadeks, mis saadavad tema tööd. Naise silma detailidele ja oskuslikku juhendamist hindame nii meie kui ka tema igapäevased kliendid. Just vabakutselise fotograafina Sadu leiba teenibki. Lisaks naudib ta väga muusikat ja tantsimist. Saagem tuttavaks!

Nimi: Sadu

Tegevusala Häppeningis: fotograaf

Igapäevaselt: pildistan, tantsin, olen naine, ema ja sõber.

Mind inspireerib: muusika, valgus, paigad ja inimesed.

Minu suurim tugevus on: intuitsioon.

Sooviksin areneda: kõiges! Kindlasti tahaks täiendada end oma erialal, eelkõige valguse valdamises, lisaks kokkamises, keeltes, kirjanduses jne. Elukestev õpe for the win!

Kui oleksin tegelane mõnest filmist või multifilmist, siis oleksin: Amélie Poulain.

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: Neid on nii-nii palju. Olles suur melomaan, on raske tuua välja vaid üht, seega ilma põhjendusteta ja puhtalt kõhutunde pealt toon välja mõned läbi aja mulle kalliks saanud palad:

Joni Mitchell „Cherokee Louise“ ja „Come in from the cold“
Lyves X Synkro „Body Close“
Sun-EL Musician Feat. Msaki „Ubomi Abumanga“
David Sylvian „Darkest Dreaming“
Souls Of Mischief „93 ‘Til Infinity”
Tinush feat Aretha Franklin „Struggle“
Roxy Music „Slave to Love“
Bear’s Den „Red Earth & Pouring Rain“
Marvin Gaye (Claes Rosen Remix ) „If This World Were Mine“
Common featuring D’Angelo „Geto Heaven“
Sade „Cherish The Day“ ja „No Ordinary Love“
Asche & Spencer “Monster’s Ball” O.S.T. Opening Title
Kammerkoor Head Ööd, Vend „Õhtu ilu“
Erykah Badu „Next Lifetime“

Kui saaksin veeta ühe nädala ükskõik millise inimese kingades, siis oleks selleks: Diana Vreeland – saaksin kogeda põnevat elu, olla Andy Warholi ja Coco Chaneli sõber, teha koostööd Richard Avedoniga ning õppida mahlakat keelekasutust.

3 lemmik filmi: Toon välja neli, mis on mind mõjutanud: Paolo Sorrentino „La Grande Belleza“, Jean-Marc Vallée „Cafe de flore“, Fernando Meirelles’i ja Kátia Lund’i „Cidade de Deus“, Ki-duk Kim’i „3-Iron“.

3 lemmik albumit: Keeruline on tuua välja lemmikuid albumeid, pigem nopin erinevaltelt helikandjatelt välja oma lemmiklood. Vähemalt korra aastas kuulan aga ikka ja jälle läbi Joni Mitchelli albumi „Night Ride Home“ -ajatu, terviklik, rahustav ja mälestusi täis.

3 lemmik disainerit: Tooksin esile kodumaa andekad moedisainerid: Cärol Ott, Roberta Einer ja Joan Hint GUILDist.

Raamatu soovitus: Jorge Amado „Gabriela, nelk ja kaneel“

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: Kunagi ei tasu projektidest loota liiga palju või liiga vähe. Kõik juhtub nii nagu juhtuma peab ning uute oludega tuleb osata kohaneda ja anda selles endiselt oma parim. Planeerima ja visualiseerima peab, kuid ei tohi algsetesse ideedesse liialt kinni jääda, see võib takistada millegi ägedama teket.

5 lemmikut artiklit Häppeningist läbi 5 aasta:

AUSTUSAVALDUS PETER LINDBERGHILE

ANNA PÄRNOJA LOOMERADADEL

MOEFOTOGRAAFIAST VIRGE VIERTEKIGA

MARIT ILISON – DISAINER, KES UJUB VASTUVOOLU

MOETÖÖSTUSE RÄPANE POOL: GREENWASHING EHK ROHEPESU

Minu jaoks on Häppening: kamp loominguliselt laetud entusiaste.

 

Fotod: Jane Photostories
Täname koostöö eest Stuudio35!

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.