Lai silmaring, huvitav muusikamaitse, imetlusväärne tarkus, sihikindlus ja voolav kirjasõna – nii võib iseloomustada meie muusikatoimetajat Stella Raudseppa. Ilma Stellata ei oleks meie helimaailmu avavad intervjuud niivõrd rikkalikud. Tema tugevuseks on põnevad usutlused kui ka tiimi koosolekutel välja käidud säravad ideed. Argielus advokaadina tegutsev naine on mitmekülgne ja toetav tiimikaaslane, kellega koos pole mingi raskus mägesid liigutada. Täna toome Sinuni Stella vastused vimkaga ankeedile.

Nimi: Stella Raudsepp

Häppeningi: muusikatoimetaja, peaasjalikult intervjueerin oma meelisartiste ja teinekord genereerin ideid, kuidas Häppeningi muusikasisu mitmekesistada. 

Igapäevaelus: tegutsen advokaadina Advokaadibüroos COBALT andmekaitse, IT ja intellektuaalomandi vallas. Kuna tegu on õigusvaldkondadega, mis on innovatsiooni keskmes, siis on vägev panustada ja saada osa praktika kujunemisest. Naudin, et igapäevas ühenduvad loomingulisus, aktiivne teadmiste rakendamine ja uute omandamine. Mainitu ja suurepärane tiim võimaldavad pakkuda klientidele kvaliteetset nõu ja töötavaid lahendusi. 

Mind inspireerivad: vestlused, muusikaga kaasnev emotsioon, visuaalsed naudingud, pidev kasvutunne, soov aidata kaasa heaolu ja positiivsete elamuste loomisele  – igaüks omal moel ja ajal. 

Minu suurim tugevus on: sihikindlus, analüütilisus, töökus, optimism. 

Sooviksin juurde õppida: Huh, pea igas vallas! Esimestena tulevad mõtteisse kunsti ajalugu, toote- ja teenusedisain.

Kui oleksin tegelane mõnest filmist või multifilmist, siis oleksin: Luna Lovegood või Notsu. Mõlemad tegelased põhinevad raamatutel, kuid on ellu äratatud ka filmilindil. Luna Lovegood pärineb J. K. Rowlingu Harry Potteri seeriast ja Notsu A.A. Milne karupoeg Puhhi seikluspaladest. Olen nende tegelaste puhul alati imetlenud, et olemata peategelase rollis, on nende panus siiski hindamatu. Väärtustan nende puhul, et nad julgustavad ja toetavad oma sõpru vankumatult. Nad on ausad ja kartmatud, leidlikud, omanäolised ja parajas annuses ekstentrikud.  

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: David Bowie “Heroes”. See on üks esimesi paladest, mida lapsepõlves mu ema mulle Bowie kataloogist tutvustas ning see on jäänud sellest ajast minuga kui iga hetke parim muusikapala. “Heroes” on pehme ja nüansirohke kõlaga ajaloo käekäiku talletav armastuslugu. Selle kuulamisega kaasnev tunne on kirjeldamatult endassehaarav ja võimas, kohati lohutav – aeg seiskub nendeks kuueks minutiks. 

Kui saaksin veeta ühe nädala ükskõik millise inimese kingades, siis oleks selleks: Häppeningi iga tiimiliige ja oma lähimad sõbrad. Et tajuda nende vaatevinklit elule nende endi kaudu.  

3 lemmik filmi: Lemmikuid valida on keeruline, kuid praeguses ajahetkes soovitan järgmisi:

“The Secret Life of Walter Mitty” – inspireeriv, humoorikas ja visuaalselt oh kui köitev,
“Everything Must Pass: The Rise and Fall of the Tower Records” – põnev pilguheit plaadimüüja Tower Records elujoonde,
Perferri Sconosciuti” (inglise keeles “Perfect Stangers”) – mõrkjas magusat komöödiat ja draamat ühe sõpruskonna õhtusöögilt.
Värske leiuna nendiks ära Netflixist nähtava “The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story” – Queeni fännidele kohustuslik! Igaüks, kel on olnud võimalus näha Queeni laivis nii Paul Rogersi kui ka Adam Lambertiga, siis see dokumentaal tutvustab nende kontsertide tagamaid ja teeb need elamused veelgi väärtuslikumaks. 

3 lemmik albumit: Jättes kõrvale seitsme- ja kaheksakümnendatel lansseeritud lemmikud rokkmuusika suurmeistrite mh The Band, Queen, Fleetwood Mac, Guns n’ Roses ja David Bowie kataloogidest ja tõstes esile oma aja artiste kodumaalt ja väljastpoolt, siis on valik järgmine:
väljamaalt Amy Winehouse “Back to Black”, Arcade Fire “Everything Now”, Muse “Absolution” ja Eestist Erki Pärnoja “LEVA”, Elephants from Neptune “Pressure & Pleasure”, Dramamama “Uphill Battle”. Tegu on selliste
all-timeritega, kuid tegelikult on ju lemmikuid palju rohkem.

3 lemmik disainerit: Helmi Arrak, Kätlin Kaljuvee, Kim Knoll – kui kiigata natuke rohkem illustratioonide valdkonda.

Raamatusoovitus: Patti Smith “Just Kids” on kaunis armastuskiri Patti Smithi ja fotograaf Robert Mapplethrorpe’i ühisest kasvamisloost artistidena. Idülliline augusti lugemine! Teisena soovitaks Matthew Walker “Why We Sleep”, sest uni on liiga oluline, et sellest mitte lugeda (ja meeldetuletus mulle, et tudumine on vajalik). 

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: artistid vajavad kõlapinda, väljaspool oma otsesest meediumist ja sõltumata artisti juba olemasolevast või veel puuduvast menust. Igaühe lugu on oluline ja tähendusrikas. 

5 lemmikut artiklit Häppeningist läbi 5 aasta:

Kas mood on halb? Sotsiaal-kultuurilistel radadel Sten Ojaveega. Väga mõjus ja hariv sotsiaal-kriitiline intervjuu moest, mis tõukas moe olemust enese jaoks taasmõtestama.

Promoe about life in music, Looptroop Rockers and his new LP “The Art of Losing”. Kordan siinkohal Häppeningi 2019. aastale tagasivaate artiklis öeldut “Tänu Sandra asjatundlikkusele ja mõnusale sünergiale Promoega, tekib seda artiklit (korduvalt) lugedes alati tunne, nagu oleksin kaasatud vestlusesse sõbraga, sõltumata asjaolust, et ma polnud varem Promoe loominguga kuigi tuttav. Sügav ja haarav hea tuju usutlus! 

Austusavaldus Peter Lindberghile. Lummav visuaalne nauding.

Erki Pärnoja: looming ja sisekaemus. Minu isiklik lemmik minu sulest. Sellega seostub mulle alati orgaaniline ja pingevaba olek. 

YASMYN: “On okei olla bad bitch!”. Kogu see intervjuu on vibe by itself! Aus, haarav ja hea rütmiga lugemine. 

Minu jaoks on Häppening: imetabane sünergia, kõlapind ja loomevabadus. Mind ajendas Häppeningis kaasa lööma igatsus liialt kärpimata ja sisukate intervjuude suhtes, milles artist saab avada enda loomingut ja seekaudu lubada lugejat intiimsfääri. Häppeningis saavad kokku talent, entusiasm ja lõputud võimalused eneseväljenduseks tiimile ja ka meie lugude keskmes olevatele loovikutele. 

 

Fotod: Jane Photostories

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.