Augustikuu markeerib meie väljaande jaoks märgilist aega – veebiajakirja asutamist tänaseks juba viis aastat tagasi. Peegeldamaks möödunud viie aasta teekonda kogusime kokku meie jaoks oluliste inimeste ja koostööpartnerite mõtted, kogemused ja õnnesoovid. Kaheosalisse artiklite seeriasse on kaasatud tegijad, kelle tegemistega koos oleme kujunenud ning jagame ühist väärtusvälja. Inimesed, kelle tööd disaini-, muusika ja kultuurimaastikul väga hindame ning kelle inspireerivate tegemisteta poleks ehk ka meid. 

Millised on meie kirjaridadel figureerinud inimeste ja kollektiivide koostöökogemused? Milline võiks olla ühe väikese väljaande roll kodumaa kultuurimaastikul? Ning mida soovida sedalaadi ebatraditsioonilise formaadiga veebiajakirjale sünnipäevaks? Mõtteid jagavad disainerid, kunstnikud, muusikud, ettevõtjad, promootorid ja kommunikatsioonijuhid. 

Täname kõiki, kes on olnud osaks meie kujunemisloos.
Teieta poleks ka meid.

 

Foto: Jane Vogt

RITA RAY
Vokalist, muusik, artist ja laulukirjutaja
Häppening andis mulle võimaluse siis, kui keegi teine ei andnud. Vahetult pärast minu debüütalbumi väljatulekut ja veidike enne plaadiesitluskontserte oli mul võimalus Häppeningi tiimiga ette võtta fotoprojekt ja intervjuu, mis saavutas väga suure kõlapinna. Alustava artistina enda kaardile seadmine on kahtlemata keeruline ja väga palju tuleb “ei” vastuseid erinevatelt instantsidelt. Seega, olen siiani ülimalt tänulik, et nendega see projekt sai ette võetud.
Hämmastav oli jälgida, millise põhjalikkuse, loovate ideede ja nõudlikkusega kogu nende meeskond toimetab. Nii hea on jälgida sellist tiimi, kes on niivõrd teadlik ja kogenud. Sõnad ei suuda väljendada minu tänulikkust nende suhtes! Aitäh Häppening! Eesti kultuurimaastikul olete hämmastav nähtus just seetõttu, kui palju rõhute kvaliteedile. Läbimõeldus ja uudse esiletoomine, kahtlemata ka tänapäeva disainimaailma valukohtadest kirjutamine (väga meeldisid eetilise moe ja rohepesu artiklid), on Häppeningi iseloomustavad märksõnad. Palju loomingulisi ideid, jõudu-jaksu ning põnevaid uusi väljakutseid tulevikuks!

 

Foto: SADU

SELTSKOND PARGIS ehk Hyrr Innokent Vainola ja Luurel Varas
Rahulik sõbra-gruuvi bänd
Häppening suutis juba enne meie loo tegemist silma paista stiilse visuaali ja maitseka jutuga. Asjale annab auru juurde ka nende “käsitsi valitud” kvaliteetnopped Eesti muusikapõllult. Seega esimene kokkupuude ei olnudki otsene kirja ja sõnavahetus, kuid mulje suudeti jätta juba varem, millest tekkis ka usaldus end neile sülle visata. Julgesti võib veel välja tuua maitsekuse, tiimi ühtsa nägemuse ja hea stiilitunnetuse. Neil on väga hea arusaam artistist kui nähtusest ning nad oskavad kenasti nende huvitavaid külgi oma veergudel välja tuua, küsides õigeid küsimusi või fotolavastusel artiste sõimates. Soovime Häppeningile 1000 aastat veel! Jätkuvat inspiratsiooni ja entusiasmi, süüa ja juua, öiseid klaasikõlkse ja hommikusi omlette, õigeid valikuid investeeringu maastikul ja kinnisvara soetamisel!

 

 

Foto: Anni Viskus

PIRET PUPPART
Moedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juht
Häppening lihtsalt juhtus (happened with me) minuga. Ja see kõik käis nii ruttu ja nii sooja vastuvõtuga (Tilk! kampaania raames), et ei olnud aega tekkida ei eelarvamustel ega ootustel. Kõik oli ja kohe. Ja Häppeningi põksuva südame looja ja pulsimootor Kaisa (sina, jah!) lõi oma erilise fluidumiga niivõrd meeldiva õhkkonna, et selle juurde tahad aina ja aina tagasi tulla!
Häppening on lihtsalt minu salasoovide ja mõttemaailma sõnadesse säätud peegeldus. Kõik on helge, ilus ja kriitikagi nii peenetundeline, et kaunistab. Minu jaoks on eriti meeldivaks kujunenud event’ide selektsioon/soovitusnimekiri ja pilguheit kaunite kunstide meelevalda, kust endalegi üllatuseks leian uut, mida justkui oma kultuurilembesest sotsmeediast leida oleksin eeldanud, aga näed… Nad lihtsalt teavad.
Häppening – juhtu palun kogu Eestiga! Hea on olla sinu lähedal ja sinu hella suunamise vili!

 

 

LIINA TAMMEPÕLD
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Häppening on üks minu lemmikuid koostööpartnereid – sisukas, põhjalik ja positiivne. Need sõnad kehtivad nii veebiajakirja enda kui selle taga olevate inimeste kohta, kellega on olnud rõõm kokku puutuda. Intervjuude ja fotoseeriate puhul ei pea kunagi muretsema, vaid võib kindel olla, et lõpptulemus on kvaliteetne ja kaunis ega keskendu klikkide püüdmisele. Mul on ääretult hea meel, et Häppening meie meediamaastikku rikastab ning väga mõnus on hommikukohvi juues mõnda põnevasse intervjuusse süveneda. Aitäh! Soovin teile palju inspiratsiooni edaspidiseks!

 

 

 


LIEGA ZELGALVE 

Founder and designer of Lickstarter
For me Häppening is a team of people with a clear sense of style and that creative end result in mind. The main characteristic – drive. I mean, look at their work! Whenever there’s something cool happening, they’re on it!
For Lickstarter Häppening team made a set of imagery that gave that elegant world class look. They are still in use. One of them became iconic I’d say. Impeccable attention to the detail and capability to form a team with high class professionals. For the upcoming years I hope you guard and maintain that drive you have in you! Drive is everything!

 

 

 

MÄRT MILJAN
Nahahooldusbrändi LUMI asutaja
Meie kokkupuude Häppeningiga on olnud peamiselt töine ja selle aluseks on olnud sarnased väärtused ja maailmapilt. Veebiajakirja idee, tööd, tegemised ja inimesed meile meeldivad ning neile meeldivad LUMI tooted.
Nii pikalt entusiasmi pealt midagi teha on ikka päris erakordne. Näitab, et ju tehakse õiget asja, et sisepõlemismootor töötab ka ilma honorarita. Häppeningi puhul ongi erakordne see, et kuivõrd raha ei raamista, saab teha, mida süda lustib ja mis lugejaid köidab. Viienda eluaasta täitumise puhul soovin teile õnne ja nii teravust, tasakaalu kui ka huumorimeelt. Aplaus kogu tiimile.

 

 

 

Foto: Triin Rebane

HERTTA VÕIDO
HERTTA brändi peadisainer
Minu esimene kokkupuude Häppeningiga toimus aastaid tagasi, kui ajakiri kajastas minu alustavat rõivabrändi meediamaastikul. See esimene avalik teadaanne disaini- ja elustiili kanalis oli ühtlasi ka minu kõige esimene intervjuu üldse ja esimene fotosessioon tiimiga väljaspool tuttavat mängumaad. Kogemus oli loomulikult emotsionaalne ja õpetlik. Kõik toimus tohutu suure imetluse ja lugupidamise foonil tollase Häppeningi naiskonna vastu. Ilma teie abita, ma ei oleks ehk praegu siin kus ma olen.
Esimese välgatusena ja tagasivaatavalt imetlevalt on Häppening mu jaoks Saaremaa naiste entusiastlik üksus, mis tegutseb puhtast armastusest ja õhinast disaini, muusika ja laiemalt kultuurielu vastu. Nad mõjuvad üheskoos saarlasele omase kindlameelsuse ja rahuga vägeva ühtse stiihiana, mis tegutseb omasoodu just seda ideed hoides, mille jaoks ta elluäratatud sai. Juba viis aastat on nad meile imetlusväärse järjepidevusega tutvustanud Eestis toimetavaid silmapaistvaid inimesi ja suursuguseid sündmuseid, mis meie riigis kultuurivaldkonnas aset leiavad. Soovin Häppeningile palju tulevasi sünnipäevasid, veelgi kõrgemat lendu, veelgi avaramat vaadet ja laiemat haaret.

 

 

Foto: Rene Jakobson

EVA SAAR
Jazzkaare produtsent ja turundusjuht ning jazzi- ja muusikavaldkonna eestvedaja Eestis
Häppening on sõõm värkset õhku kultuuri, muusikat ja disaini kajastavas meedias. Väljaanne annab olulist lisaväärtust artistide ja muusikasündmuste tutvustamisel, mida tänane peavoolumeedia enam ei jõua ja ei saa pakkuda. Nad võtavad aega, et läheneda lugejatele pakutavale sisule põhjalikult, teistsugusi lahendusi ja uusi nüansse välja tuues. Muusikameediasse on toonud nad nii palju ilusat — põhjalikud intervjuud ja erifotoseeriad muusikutega, festivalide eelsed artistitutvustused läbi nende enda põneva vaatenurga, põhjalikud kontsertide järelkajastused jpm. Ning see on ainult üks valdkond, milles nende piiritu pühendumine ja südamega oma töö vedamine on toonud valdkonna kajastusesse väga palju lisaväärtust. Lisaks muusikakajastustele ootan isiklikult alati väga nende väga tugeva käekirjaga fotoprojekte ja ka graafilise disaini kajastusi.
Ja aitäh kõikide nende inspireerivate ja ilusa hingega inimeste eest, kes veebiajakirja nii suure kire ja põlemisega loovad.
Soovin teie võrratule tiimile kustumatut kirge, lõputut uudishimu ning vankumatut julgust vedada seda kõike samasuguse armastuse ja põlemisega. Teie positiivne energia oskab koguda enda juurde häid inimesi ja ilusaid ettevõtmisi. Hoidke seda ja üksteist — sest teid on meie kultuurimaastikule väga vaja!

 

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.