Kristin Liias teab, mida selga panna; mis on in, mis out, kuidas rokkida naturaalset look’i või šokeerida. Stilisti kogemuste portfell on muljetavaldav – ta jaoks pole mingi probleem luua TFW full runway look disainibrändile Woolish; riietada armastatud muusikud silmapaistvalt Eesti Laulu lavashow tarbeks; stiliseerida kodumaa armastatud disainibrändide look book’e; ning pakkuda personaalset stilistikat eraklientidele. Lubage tutvustada, teie ees on meie talendikas stilist ja loovjuht Kristin Liias omas mahlas.

Nimi: Kristin Liias

Häppeningi: stilist ja vahel ka loovjuht

Igapäevaelus: töötan Tali disainipoes ja freelancer stilistina – mõlemal juhul olen looja, inspireerija.

Mind käivitab: kui ma suudan öelda “Põnev!” – siis olen juba sütitatud. See võib olla seotud mõne huvitava projektiga stilistina. Või kui kellelgi teisel on midagi põnevat elus toimumas ning tajun, kuidas see muudab tema jaoks kõike olnut. Sõit koju, Saaremaale pere juurde. Kallid inimesed.

Minu suurim tugevus on: suhtlemine, positiivsus ja oskus “olla sotu”.

Sooviksin ennast: proovile panna ja mugavustsoonist välja tulla.

Kui oleksin tegelane mõnest filmist või multifilmist, siis oleksin: Olaf “Frozeni” multifilmist, oma eheduse, siiruse ja kallistuste poolest.

Muusikapala, mis on läinud mulle väga korda: Kui muusika kannab mind ära ja paneb voolama, siis eesmärk on täidetud. Mu pleilistis on selleks olnud aastaid London Grammar ja Jamie xx looming.

Kui saaksin veeta ühe nädala ükskõik millise inimese kingades, siis oleks selleks: Alexander McQueen – juba noorena unistasin sellest. Revolutsionäär, mässaja. Mees, kelle iga kollektsioon oli omaette maailm ja tema lavashowd… Aukartust äratav. Eks see viis teda kindlasti ka läbipõlemisteni ja lõputuseni.

3 lemmik filmi: Ei ole väga filmitaja, aga mõni nähtu on rohkem hinge läinud – dokumentaal uskumatu häälega muusikust Amy Winehousest “Amy”, mis räägib tema teekonnast ja lõpust;
dokumentaal “Under the Wire”, mis räägib sõjast Süüria piiril, tunnustatud ameerika sõjakorrespondent Marie Colvin ja briti kaameramees Paul Conroy silme läbi, kes ületavad salaja Süüria piiri, et kajastada tsiviilelanike massilist tapmist. Kahjuks vaid üks neist pääseb eluga. Väga aus ja kaasahaarav! Kolmandaks soovituseks on animefilm “ Your Name”.

3 lemmik albumit: Ei ole väga albumi inimene, vaid kuulan, mis kõnetab momendil, mis kaasa haarab. One and only Nr. 1 on Amy Winehouse’i muusika, mis on mind aastateks saatma jäänud.
Nr. 2 on mind lühemat aega saatnud – naismuusikutest Jessie Ware ja Leon, pehme.
Nr. 3 prantslased saadavad mind väga hoogsalt, eredamalt FKJ ja Paradis.

 

3 lemmik disainerit: moedisainer Lee Alexander McQueen. Eestis oma ehtekunstnik Triinu Tiisel ja moedisainer Cärol Ott. Ootan huviga, mis Karl-Christoph Rebasest välja koorub veel.

Raamatusoovitus: Loen päris palju psühholoogilise sisuga raamatuid. Kunagi sai ka agaralt kriminulle loetud, omal ajal kõnetas aga väga H. Hesse “Stepihunt”.

Oluline õppetund, mille olen Häppeningis tegutsedes saanud: eeltöö on juba pool tööd kogu protsessist. Usalda ja kõik jookseb paika lõpuks nagunii. LÕBUTSE!

5 lemmikut artiklit Häppeningist läbi 5 aasta:
“St. Tropez vibes” – Üks mu lemmikumaid fotoprojekte Häppeningi ajaloos.

“Yasmin: “On okei olla bad bitch!” – Olles 4 aastat olnud tiimiliige ja ka lugeja, siis Sassi teistmoodi lähenemine mõjus nii värskendavalt! Mitte, et teiste intervjuud halvad oleksid, aga oled ära harjunud iga inimese kirjakeelega.

“Maarit Pöörit maitsete ja lõhnade kombineerimisest” – Meeldib saada uut infot ja eriti täiesti teisest valdkonnast. Sain!

“Kas mood on halb? Sotsiaal-kultuurilistel radadel Sten Ojaveega” – Mõnusad keerud rõivatööstuse, moe ja sotsiaalsete aspektide ümber. Tekkis veel huvi inimesest kuulda.

“Rita Ray plaadiesitluskontsert – hingega või hingeta?” – Priit Pruuli järelkajastus Rita Ray kontserdist on meeldejääv. Hea kontsert, mille järelkajastus oskas nii kiita kui ka anda kriitikat. Viimast on Häppeningis pigem vähe.

Minu jaoks on Häppening:  loominguline vabadus! Sulle on luba antud teha täpselt seda, mis sind sütitab. Sind suunatakse ja mentordatakse sel teekonnal. How cool is that? Häppeningi tiimiga liitudes ma ei teadnud, et stilistika võiks saada minu kireks. Ei väsi Kaisat selle eest tänamast, et ta nägi potentsiaali. Tulge ka!

 

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.

Fotod: Jane Treima

Täname Kuressaare Ametikooli.