Õhus on tunda hea muusika hõngu. Juba sel reedel, 19. aprillil saab avalöögi kevadine kvaliteetmuusika festival Jazzkaar. Sel aastal tähistab Jazzkaar 30ndat sünnipäeva ja juubelipidustused on uhked. Festival kestab 28. aprillini. Esindatud on kõikvõimalikud džässmuusika tahud – alates rangest klassikast kuni rokk- ja klubimuusikani välja. Kõikide kontsertide piletid on saadaval Piletilevist.

Häppening pani ritta kontserdisoovitused.

Tutvu ja tee oma plaanid:

19. aprill

Festivali avamine: “Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera Rewrite” Kirke Karja ning Mingo Rajandi ansamblite ettekandmisel
Algusega kell 19:30, Tallinnas, Vabal Laval
Tõotab tulla võimas avamäng! Jazzkaare 30. sünnipäeva avakontsert loob silla sümfoonikute Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüüri ning eksperimentalistide Kirke Karja ja Mingo Rajandi vahel. Eklektilised heliloojad ja džässmuusikud, pianist Kirke Karja ja kontrabassist Mingo Rajandi valivad Tüüri ning Sumera muusikast meelepärased teosed, rekomponeerivad need 12-liikmelisele ansamblile ja kannavad ette Vabal Laval. Kavas on näiteks rekompositsioon Sumera kammerteosest “Pala aastast 1981” ja Tüüri “Arhitektoonika I”.
Pilet: 25-30€. Pileti leiad siit
Kontserdi piletiga tasuta sissepääs 19.04 kell 21:30 Liina Saar “Õhtulaulud” kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Öökontsert: Lenna Kuurmaa ja Mick Pedaja
Algusega kell 23:00, Tallinnas, Vabal Laval
Juubelifestivali avaõhtu lõppeb sisekaemusliku öökontserdiga – üles astuvad 2019. aasta naisartistiks tituleeritud pop-laulja Lenna Kuurmaa ning ambientlikku kõlapilti armastav muusikaline-šamaan Mick Pedaja. Lisaks Mickule ja Lennale lisavad värvi andekad muusikud ja loojad Angeelia Pedaja, Aivar Surva ja Indrek Mällo.
Pilet: 23-28€. Pileti leiad siit

Martin Kohlstedt (Saksamaa)
Algusega 19:00 Tartus, Elleri koolis
20. aprillil algusega kell 18.00 Tallinnas, Vabal Laval
Saksa pianist ja helilooja Martin Kohlstedt esindab moodsat klaverikunsti koolkonda, mis ühendab klassikalist pianismi avangardsete suundade ja elektroonikaga. Tema laivide tsentriks on tiibklaver, mida täiendavad erinevate klahvpillide kõlad. Korduvmustritel põhinevatest paladest võib leida meditatiivsust, kaasaegse minimalismi hüpnootikat ja elektroonilist süngust.
Pilet: 6.50-10.50€ Tartu / 15.50-20.50€ Tallinn. Piletid leiad siit
Tallinna kontserdi piletiga tasuta sissepääs 20.04 kell 19:45 Spring Roll kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

20. aprill

Sofia Rubina “Where It Begins”
Algusega kell 23:59 Tallinnas, Punases Majas
28. aprillil astub vokalist üles Laitse Graniitvillas

Sofia Rubina muusikalisest ampluaast võib leida klubilikku soul’i ja funk’i, juudi rahvamuusikat ja nüansirikast vokaaldžässi. Rubinalt on ilmunud viis heliplaati, millest eelviimane “In The Land Of OO BLA DEE” pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2016. aastal aasta džässalbumi tiitli. Särtsakas, tantsuline ja positiivne õhtu garanteeritud.
Pilet: 15€ Tallinn / 18€ Laitse. Piletid leiad siit
Tallinna kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul 20.04 kell 22.30 Vabal Laval toimuva Jungle by Night kontserdi piletiga.

Maria Faust-Tim Dahl-Weasel Walter (Eesti-USA)
Algusega kell 20:00 Kuressaares, Pöide Pruulikojas
22. aprillil algusega kell 21:00 Tallinnas, Punases Majas
Seiklushimuline Ameerika-Euroopa trio Maria Faust/Tim Dahl/Weasel Walter lubab Jazzkaarele tuua uut vaadet eksperimentaaldžässile. Helilises sulatusahjus põrkuvad kokku free-džäss, punk, metal ja klassika. Huvitavad stiililised kombinatsioonid viivad kuulajad seni avastamata maailmatesse.
Pilet: 10€ Kuressaare / 18€ Tallinn. Piletid leiad siit

23. aprill

Judith Hill (USA)
Algusega kell 21:00 Tallinnas, Vabal Laval
Ameerika-Jaapani päritolu laulja-laulukirjutaja ning multiinstrumentalist Judith Hill liigub rnbfunky, džässi ja gospeli toonide vahel. Hilli jõuline ja hingest tulev vokaal oleks justkui pärit 80ndate diivade kuldajast, mille kestev mõju ulatub ka tänapäeva.
Pilet: 30-35€. Pileti leiad siit

25. aprill

Oddissee & Good Compny (USA)
Algusega kell 21:30 Tallinnas, Vabal Laval
Oddissee kodanikunimega Amir Mohamed el Khalifa on ameerika räppar ja produtsent, kes viljeleb soulful hiphop’i läbi maheda instrumentaali ja poeetilise sõna. Artisti eeskujudeks on valdkonna säravad klassikud nagu De La Soul, A Tribe Called Quest, Eric B ja Rakim. MC-rolli toetab džässvaibiga instrumentaalkoosseis Good Compny, kellega koos salvestati 2012. aastal Oddisee esimene kontsertalbum “Beneath The Surface”.
Pilet 25-30€. Pileti leiad siit
Kontserdi piletiga tasuta sissepääs 25.04 kell 23:00 paris_monster kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

26. aprill

DISCO TALLINN goes JAZZ
Algusega kell 23:00 Tallinnas, Punases Majas
Punane Maja muutub Jazzkaare teisel reedel džäss-funky paradiisiks. Klubiöö, kus tantsupõrandal antakse kuuma ja bänd paitab peohingi. Üles astuvad Rasmus Faber ning Lionman, kes toovad kuulajateni värske house-muusika segu, mida kaunistavab soul’i, džässi ja ladina rütmide kokteil. Plaadimängijate taga on DJ Widenski ning Tom Lilienthal.
Pilet 15€. Pileti leiad siit
Diskole pääseb vabade seisukohtade olemasolul Mark Guiliana’s Beat Music kontserdi piletiga.

27. aprill 

Kuradi Saar
Algusega kell 23:59 Tallinnas, Punases Majas
Elephants From Neptune’i muusikud on end proovile pannud eestikeelse projektiga Kuradi Saar, mille originaallooming põimib endas alternatiivrokki, psühhedeeliat ning näpuotsaga džässi. Eelmisel aastal minituuri teinud muusikud astuvad eriprojektiga üles ka Jazzkaarel. Eriline võimalus minna ajas tagasi ja kogeda gunnargrapsilikku rokkmuusikat.
Pilet 15€. Pileti leiad siit
Kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Bernhoft & The Fashion Bruises kontserdi piletiga.

28. aprill

“Jazzkaar 1990 Rewrite”, Raivo Tafenau festivaliansambel & solistid
Algusega kell 15:00 Tallinnas, Vabal Laval
Kontserdiga “Jazzkaar 1990 rewrite” meenutatakse, et muusika elab ajast kauem ning leiab tee üha uute esitajate ja kuulajateni. Väärikas lõpp kevadfestivalile. Nopitud pärleid 1990. aasta festivali kontsertidelt moodsas kuues esitab Raivo Tafenau festivaliansambel, kus solistidena osalevad basskitarrist Raul Vaigla, kitarrist Ain Agan ning noore generatsiooni säravad tähed Marianne Leibur ja Liisi Koikson.
Pilet 20-25€. Pileti leiad siit
Kontserdi piletiga tasuta sissepääs 28.04 kell 17:00 The Swingin’ Sisters kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Kogu festivali Jazzkaar 30 programmiga on võimalik tutvuda siin.

Meie Jazzkaar 2019 rubriigiga saad end kurssi viia siin. Rubriigist leiad põnevad intervjuud Anne Ermi ja Mai Leisz’iga, soovitusi muusikutelt Kirke Karjalt ja Jon Mikiverilt ning kokkuvõtte Oddisee & Good Compny kohta.

Nauditavaid muusikalisi elamusi!