Seekordne inspireeriva “kick-ass illustraatori” artikkel tuleb teieni erilises kuues. Lisaks sellele, et leidsime illustraatori, kelle looming on omanäoline ning avastamist väärt, lisaks sellele otsustasime temaga ühendada jõud ning teha Häppeningi + illustraatorit inspireerinud naistest pildiseeria.
Lubage tutvustate kodumaist illustraatorit ning graafilist disainerit Martin Tõntsu ja ettevõtlikke tugevaid naisi, kes on inspireerivad mitmel erineval tasandil.

Teie ees on kevad-suvine illustratsiooniseeria, mida iseloomustab kollaažtehnika, moevisanditele omane vabadus ning tärkava kevade värvikus.

Martini käekirja iseloomustab see postitus mitmel tasandile. Leiate siit kunstnikule omast rariteetset vabadust, graafiliste mustrite peenet põimitust ning abstraktseid kollaaže. Just need samad märksõnad on Martini illustratsioonikäekirja iseloomustavad. Vürtsiks julge värvigamma ning esteetilis-inspireeriv kombinatsioon on saavutatud! Mees ise kommenteeris seeriat järgmiselt:

“Kevad jõuab enamasti kohale hilinemisega ning korra aastas. Minu jaoks on see alati olnud uue hingamise aeg. Maailm ärkab ning koos sellega ka looming. Antud illustratsioonide sari on sai alguse soovist katsetada uut tehnikat. Kollaaž on tehnika, mida olen seni vaid põgusalt käsitlenud. Avastasin ootamatu naudingu erinevate tekstuuride, värvide ja maailmade põimimises. Antud meedium sobib iseloomustama kevade ärkamist, kuna ühendab, liidab ning loob selle kaudu uue terviku.
Nende kuue pildiga püüan edasi anda kevade kogu skaalat. Alates hallist ja udusest veebruarist kuni värvidest pakatava maini. Minu looming on austusavaldus ning armastuskiri ühele kõige imelisemale protsessile meie kliimavöötmes.”

Sukeldu Häppeningi ja Martini kevad-suvistesse visanditesse.

Muusa 1: ekstravagantne parfüümispetsialist ja -stilist Kai Laidla

“Lõhnad viivad sind alati reisile. Nad võivad Sind viia minevikku ja vahel ka tulevikku ning kohtadesse, kus sa pole kunagi käinud. AGA! Lõhnad pole ainult minevik. Hästi palju räägitakse sellest, et lõhnad on seotud meie mäluga, aga see pole kõik. Lõhnad on seotud ka kunsti, ilumeele, teadmistega.”
– Kai Laidla intervjuus Häppeningile

Muusa 2: amatsoonilik jazzmuusik ja saksofonist Maria Faust

“Vahel naerad teades, et ees ootab suuremat sorti katastroof. Minu emotsioonid on kõik ühe pere lapsed. Armastan neid võrdselt. Ma loon oma muusikat siis, kui muud moodi enam ei saa. Siis kui mul on miskit südamel, miskit meelel. Siis ma käin nagu munavalus kana ringi. Minu jaoks sel hetkel kaob reaalne maailmatunnetus.”
– Maria Faust intervjuus Häppeningile

Muusa 3: minimalistlik moedisainer ja Studio August looja Äli Kargoja

“Ammutan inspiratsiooni kõigest mu ümber. Inimestest, loodusest, kaunist muusikast ja kunstist. Kitsamas mõttes askeetlikkust kunstist ja arhitektuurist – puhtad jooned, jaapanipärased rõivaelemedid lõigetes, maksimaalsest minimalismist.”
– Äli Kargoja intervjuus Häppeningile

Muusa 4: õrn-naiselik moedisainer, pärandi hoidja ja EKA moeosakonna juht Piret Puppart

“Ma olen hästi suur looduse armastaja. Alati, kui käin kodus, siis lähen loodusesse ja vanu maju uurima. Mu peas tekib justkui mäng, kus hakkan detaile dateerima. Mida märgid räägivad – see on semiootiline. Nad jutustavad ja räägivad sinuga. Mulle meeldib väga üks Ööülikooli loeng Fred Jüssiga, milles ta räägib ühest vanast majast. Ta lihtsalt tabab selle olemuse ja mõtte nii hästi ära. Miks aeg on nii ilus? See on kordumatuse küsimus.
Sa ei saa kunagi reprodutseerida aja mustrit.”
– Piret Puppart intervjuus Häppeningile

Muusa 5: kultuurikriitik ja moesaate “Kapist välja” saatejuht Anne Vetik

“Moetööstus on nr 2 kõige saastavam tööstus maailmas. Näiteks Inglismaal ostetakse iga sekund 14 paari teksaseid. Kõlab päris rõvedalt, eks. Samas, mood on ka üks väheseid tööstusharusid, kus saame reaalselt midagi mõjutada. Lihtsalt tuleb tarbida vähem ja mõelda rohkem, kuidas olemasolevaid asju välja kanda ja kombineerida. Ise olen viimase kahe aastaga oma tarbimist kõvasti vähemaks tõmmanud, rõhudes kvaliteedile mitte kvantiteedile. Ja no ei ole seda effekti, et pole midagi selga panna. Vastupidi, siis kui tarbid kaalutletult, jõuavad su garderoobi ainult need asjad, mis päriselt meeldivad ehk siis ka igahommikune otsus, mis selga läheb, tuleb lihtsamalt ja oled enda välimusega rohkem rahul.”
– Anne Vetik intervjuus Häppeningile

Muusa 6: Häppenigi loovjuht ja disainitoimetaja Kaisa Tooming

“Ühegi võimaluse ja idee jaoks ei ole kunagi õige aeg, kui Sa ise ei võta seda. Unista suurelt, näe nende unistuste nimel vaeva… ja korda seda ringi!
Protsessi mõttes mõtestaksin selle lahti järgnevalt: ideesta, teosta, lansseeri, kogu tagasisidet, tee järeldused ja alusta protsessi otsas peale. Paremana, täiustunumana. 
”
– Kaisa Tooming artiklis “Häppening, mis juhtus?”