Häppeningil on täitumas KOLMAS teguderohke eluaasta ning aeg on vaadata tagasi eelmise aasta enimloetud artiklitele. Millised on need kirjatükid, mis puudutasid ja inspireerisid meie lugejaid enim? Pane silm peale, inspireeru ning naudi sünnipäevanädala lühikokkuvõtet.

1. Mida kinkida naistele? 5 kodumaiselt stiilset kingiideed
Jätkame oma iga-aastast eetiliste kingisoovituste sarja. Jõuluajal tekib lihtsalt kommertslikkuse üledoos osteldes meeleheitlikult kingitusi. Aga kuidas teha siis teisiti? Jagasime mõtteid, kuidas teha jõuluajal rõõmu oma lähedastele ja samal ajal toetada kodumaiseid tegijaid. Ideid naiste kingitusteks saad teadagi kust, SIIT.

2. Frankie Animal
Mida on tarvis üheks hullumeelseks intervjuuks ja fotosessiooniks? Eesti ühte vingeimat poprokk bändi, kreisit loovmeeskonda ja ideed KOLMESEST PULMAST! Jah, palusime intervjuu tarbeks Frankie Animali fotokaamera ette just pulmavormis. Kreisi idee? Natuke! Hullutav lõpptulemus! Kindlasti! Loe intervjuud ja vaata pilte SIIT.

Foto: Mart Vares

3. Mida kinkida meestele? 5 kodumaiselt stiilset kingiideed
Pea meeles meest! Meestele on tihtipeale keerukam leida kvaliteetseid kingitusi kui naistele. Jõuludel tulime appi oma lugejatele kodumaiste kingisoovitustega, mis toovad naeratuse näole jumalikele meestele ning toetavad ka kohalikke tegijaid.

4. BALLETT ja LINN: Tartu legendaarsed kohad 2
Võrratu fotoseeria, mis ühendas mitut esteetilist kunstivormi – arhitektuuri, tantsu ja visuaalkunsti. Tegu oli jätkuseeriaga artiklile “BALLETT ja LINN: Tartu legendaarsed kohad”, mis pälvis palju tähelepanu ka esimesel korral. Muide, seekord jõudis fotoseeria lausa Postimehe trükiversiooni haarates terve lehekülje enda alla. Kummardus!

Foto: Oliver Vaagen

5. FOTOJUTUSTUS: Intsikurmu 2018 pakkus võimsaid elamusi
Vähem kui kuu aega tagasi toimus Põlva südames Intsikurmu Festival, millele oleme juba kolmandat aastat entusiastlikult kaasa elanud. Kui midagi on nii hea, siis mõtled ikka, et kas sellel aastal saab midagi veel paremaks minna? Saab! Kes jäi jagatud energiast ilma, siis SIIT saate ehedalt siira ülevaate.

Foto: Jüri Põld

6. Eesti rõivadisain vajab rohkem eetikat
Esimene kord, kui avaldasime Häppeningi veergudel kriitilisema arvamusloo. Esimene kord, kui saime nii palju tagasisidet kaasmõtlejatelt, kellega tänase päevani murrame pead, et kuidas teha paremini; kuidas reformida rõivatööstust; ja kuidas panna kodumaine moeskeene võtma vastutust oma küsitavate otsuste eest? Mõtle kaasa ja heida pilk peale kirjatükile SIIN.

7. Otto Suits Instrumentals
Intervjuu ühe hinnatuima kodumaise biidimeistri, Otto Suitsuga. Mehe tänaseks läbimüüdud ligi tunniajasest biidikogumikust, boom bap’ist, sämpeldamisest ja 90date stiilist just antud intervjuus rääkisimegi. Tutvu!

Foto: Karel Laur

8. 5 tuusa disainerit kellega tutvuda Disainiturul
Tuleb välja, et soovitusartiklid on heaks abimeheks orienteerumaks disainimaastikul või miks mitte, ka disainiturul. Kevadises soovitusartiklis tõime välja mõned oma uued ja vanad lemmikud, kelle loominguga soovitame teil tutvuda. Põnevaid leide on nii rõiva-, ehte-, jalatsidisaini, keraamika kui ka käsitöö vallast.

9. Intsikurmu Festival 2018: programmi orientiir
Hea nõuanne on kuldaväärt! Tihtipeale ei jõua inimesed enne festivali tutvuda põhjalikult muusikaprogrammiga. On suurepärane, kui keegi teeb aeganõudva eeltöö ning jagab usaldusväärseid soovitusi artistide osas. Kolmandat aastat järjest oleme oma lugejatele just sedalaadi allikaks ning naudime selektori rolli.

10. Anna Pärnoja loomeradadel
On raske panna materiaalsesse vormi selle imeilusa hinge ilu ja muusikalist eneseväljendust. Ent püüdsime! Nii jäädvustasime laulja ja laulukirjutaja Anna Pärnoja sisekaemuslikke mõtteradu nii kirjas kui ka pildis. Võrratu intervjuu ja fotosessiooni leiad SIIT.

Foto: SADU

Just sellised olid meie möödunud eluaasta populaarseimad artiklid. Tulevasel eluaastal lubame teid kostitada jätkuva headusega muusika, disaini kui ka kultuuri valdkonnast.

Aitäh, et olete meiega!