Räägime meestest. Jumalikest, inspireerivatest meestest. Jõulud on ukse taga ning kommertspühalikku saginat on tunda igal sammul – inimesed jooksevad mööda ostukeskusi ja ostavad massibrändidelt kokku asju, mida nad tegelikult ei vaja. Meil on sellele mõttele ravim – teeks sel aastal kingitused teisiti. Vali kingid kohalike tegijate loomingu seast. Nii oled lisaks lähedaste inimeste meelespidamisele toetanud ka kodumaiseid tegijaid, jätnud väiksema ökoloogilise jalajälje ning kinkinud midagi erilist. Imponeeriv mõte, eks!

Seekord pea meeles meest, siin on sulle selleks 4 vinget kingiideed. 

1. DISAINERI T-SÄRK

Praktiline ja fun. Valikut jagub erinevatele maitsetele: graafilis-minimalistlik joonega Kirju, vabama lõike ja armastust väljendava iseloomuga Ilison või hoopis küllusliku illustratsiooniga KorsarPrint. Viimase toodetest leiate nii koloriidimängu kui ka tasakaaluks klassikalist must-valget kooslust.
Hind: 
Kirju €25
Ilison €60
KarlKorsar €68
Kust leida:
Kirju ja Ilisoni leiad näiteks TALI disainipoest
KarlKorsari leiad siit

ilison

Ilison T-särk: BLACK HEART RAW EDGE T-SHIRT. €60 TALI disainipoes. Pilt on pärit siit.

korsar

KorsarPrint T-särk. Hind €68. Pilt on pärit siit.

2. HEA MUUSIKA

Muusika on universaalne keel. Toome välja kolm erinevat tegijat, kes avaldasid 2016. aastal head kraami, mida tasub kindlasti kuulata.

2.1. Robert Jürjendal
 “Lihtminevik” – kitarri riffide ja instrumentaalmuusika fännidele. Autor, kes manipuleerib kitarriga vägagi oskuslikult, tuues välja selle väga erinevaid ja sügavaid nüansse.

2.2. HeadRead “Proximo” EP – kvaliteetse trummi ja bassi duo, kes paistab silma oma suhteliselt tumeda maskuliinse saundiga. Soetada saab näiteks Bandcamp’ist, kuid vaid digitaalsel kujul.

2.3. Of Roofs, Genes and Stolen Meanings “III” LP – metal-muusika fännidele toore saundiga album, mis on täis “grimi ja griti”.

2.4. Pärt Uusberg ja kammerkoor Head Ööd, Vend “Õhtul”– plaat, mis anti välja küll 2013. aastal, kuid sobib helisaateks igasse aastasse. Kaunis ja ajatu klassika, mis viib hingeretkele. Pühadeks ideaalne kaaslane.

Hind:
€6-13
Kust leida:
Jürjendali leiad näiteks Rahva Raamatust
HeadRead leiad siit
Of Roofs, Genes and Stolen Meanings küsi bändilehelt Facebookist
Pärt Uusberg ja kammerkoor Head Ööd, Vend  küsi kammerkoori Facebookist

3. LUMI KINKEKOMPLEKT MEESTELE

Nagu juba välja sai öeldud, siis nahk on inimese üks olulisemaid ja suuremaid organeid. Hoolitsegem selle eest! LUMI on muretsenud selle eest, et põhjamaises kliimas oleks meeste nahk niisutatud ja kaitstud väliste stressorite eest. Kinkekomplekt hoolitseb seejuures nii näo kui ka käte eest. Mõtle hoolega, milliseid käsi tahad enda keha paitama ning millist näonahka tahad ise paitada.
Boonus: Kreemid on Sinu eest ilusti ära pakitud.
Hind: €39
Kust leida: Parematest apteekidest, kaubamajadest või LUMI e-poest

meeste-kinkekomplekt-pealt

4. SÕBRAMEHELIK ÜLLATUS

Nagu naistele mõeldud artiklis ei andnud ma viimast soovitust brändi näol, ei tee ma seda ka selles kirjutises. Teeme hoopis ühe mõtteharjutuse: keskendu oma tutvusringkonnale, mõtle inimestele, mõtle nende hobidele ja nende tegemistele. Kas Su lähedases ringis leidub keegi, kes näiteks teeb muusikat, tegeleb rõiva- või graafilise disainiga. Siin on Su jõulukingituste vastus!

Minu nimekirja sai mitu head ideed: 
Tikusaksa etnohõngulised kikilipsud
Graafiline plakat räpisõpradele SKEEMILT  (graafikat soovitan korralikult raamida)
Elsonite juures pildistamine (nende tegijate juurest tulev materjal on täpselt selline, et isegi meesterahvas on valmis Thommi kaamera ette minema)

tikusaks1

Tikusaksa kikilipsud. Sobivad nii meestele kui ka naistele.

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?

Elamusi!

Päisepilt: Marit Ilison