Jõulud – aasta kõige maagilisem periood, mil veeta aega perekonnaga ja pidada meeles oma lähedasi. Jutt pärit justkui muinasjutust. Aga pean tegema ülestunnistuse. Minu jaoks on jõulud seostunud kommertspühaga – inimesed jooksevad hullununa mööda ostukeskusi ja ostavad kokku asju, mida nad tegelikult ei vaja. Aga kuidas teha siis teisiti? Mul on üks hea mõte – vali oma kingitused kodumaise toodangu seast. Nii oled lisaks oma lähedaste meelespidamisele toetanud ka kodumaiseid tegijaid. Perfektne!

Peaaegu täpselt aasta tagasi said ritta seatud eelnevad mõtted seoses pühade-eelse kingisaginaga. Soovitusi sai jagatud nii naistele kui ka meestele. Sellel aastal olen sama filosoofiaga tagasi!

Naised – seksikad, müstilised, maagilised olevused. Emad, õed, vanaemad, sõbrannad. Pea meeles naist, siin on sulle 5 ideed selleks!

1. ELAMUSED

Vii naine kontserdile või teatrisse. Lisaks sellele, et oled kinkinud kauni elamuse, oled saanud seda hetke temaga jagada ning luua mälestusi. Kultuurhariduslikust poolest ma ei hakka siinkohal rääkimagi.

Kontserti/etenduse soovitused:
1.1. Hendrik Kaljujärve  “Overexposure”
 – viimased etendused toimuvad detsembri lõpus Kanuti Gildi SAALIS. Sürreaalselt intensiivne monoloog-etendus.
1.2. Cabaret Rhizome ja “Otsuse anatoomia” – ebatraditsionaalne teatrietendus, kus segunevad näitlejatöö, publikum ja multimeediumid üheks tervikuks. Võimalik kogeda 11.01 Tartu Erinevate Tubade Klubis.
1.3. Legendaarne Meshell Ndegeocello (USA)22.04 võõrustab see kümnekordne Grammy nominent meid kodumaise festivali Jazzkaar raames Tallinnas. Imeline soul, funk, jazz, hip-hop retk. 
Hind:
al €15/pilet
Kust leida:
Piletilevi

2. DISAINEREHTED

Ausalt, kvaliteetseid ja stiilseid ehteid ei saa kunagi liiga palju olla. Eestis leidub mitmeid andekaid ehtedisainereid ning aksessuaare leidub erinevatele maitsetele – romantilised Monquéri sõrmused-kaelakeed-kõrvarõngad, SOMA funky’d sümmeetriliste vormidega keskkonnasõbralikud kõrvarõngad või  t r i i n u t i i s e l i  minimalistlik-jõulised statement kaelakeed.

Hind:
SOMA kõrvarõngad al €55
t r i i n u t i i s e l  kaelakeed €79
Kirju kõrvarõngad al €14
Monquér tooted al €70
Kust leida:
Näiteks TALI disainipoest

soma_ediorial_0292-1024x768

Hind al €55. Foto on pärit siit.

3. KVALITEETNE KERAAMIKA

Sellest, kui oluline on tarbekeraamika olulisus, olen juba korduvalt rääkinud. Aga miks kinkida toidunõusid? Need on praktilised ja ei jää seisma + üks tõeliselt romantilis-naiselik komplekt rõõmustab tõenäoliselt iga esteedi ning kokakunsti armastava naise südant. Kolme andeka keraamikadisaineri loomingut leiad siit. Seekordne valik:

Hind:
Minimalismi armastus – NÜÜD Ceramics  al €55
Marion Isabelle Variku muinasjutuline looming al €29
Kust leida:
TALI disainipoest
Marion Isabelle Variku e-poest

nuud-ceramics

NUUD Ceramics. Pilt on pärit siit.

valge_espresso_marion

Marion Isabelle Variku espressotassid.

4. KODUMAINE KOSMEETIKA LUMI

Nahk on üks olulisemaid organeid, mille eest hoolitseda ning mida poputada. Kosmeetika osas jõuan ikka ja jälle tagasi LUMI toodete juurde. Lisaks sellele, et tegu on üdini kodumaise ja kvaliteetse toodanguga, mis valmib Tartu Biotehnoloogia Pargis, lisaks sellele on LUMI disain visuaal-esteetilist auhinda väärt. Kingituseks ideaalne!

Tootesoovitus:
Vanematele õdedele, emadele, vanaemadele, abikaasale – Superbloom seerumid annavad elujõudu ja sära.
Hind: al €31
Kust leida: Parematest apteekidest, kaubamajadest või LUMI e-poest

silmaseerum-boxsleevebottle-72dpi

5. SÕBRALIK ÜLLATUS

Seekord ma ei pane kirja konkreetset brändi. Teeme hoopis mõtteharjutuse: mõtle oma tutvusringkonnale, mõtle inimestele, mõtle nende hobidele ja nende tegemistele. Kas Su sõprusringkonnas leidub mõni inimene, kes näiteks maalib, teeb muusikat, tegeleb fotograafiaga või koob hoopis kauneid salle? Siin on Su jõulukingituste vastus.

Minu nimekirja sai mitu head ideed: 
Vetikute humoorikas raamat “Lolle küsimusi pole olemas”
Hertta Voido mantlijääkidest tehtud käpikud või miks mitte terve mantel
GITA disainerrõivad
Käsitöö poolelt Pitsiliine
Ilu armastajatele kinkekaart Ilustuudiost Mimoos

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?

Päisepilt: SOMA jewellery