Jõulud – aasta kõige maagilisem periood, mil veeta aega perekonnaga ja pidada meeles oma lähedasi. Jutt pärit justkui muinasjutust. Aga pean tegema ülestunnistuse – minu jaoks on jõulud seostunud juba aastaid ületarbimise ja kommertspühaga – inimesed jooksevad hullununa mööda ostukeskusi ja ostavad kokku asju, mida nad tegelikult ei vaja. Aga kuidas teha siis teisiti? Siin on üks väärt mõte – vali oma kingitused kodumaise toodangu seast. Nii oled lisaks oma lähedaste meelespidamisele toetanud kodumaiseid tegijaid ning jätnud maha väiksema ökoloogilisele jalajälje.

Seega, pea meeles naist! Seda müstilis-maagilist olevust. Ema, õde, vanaema, sõbrannat.

Siin on sulle 5 kingiideed selleks.

1. Kingi ühiseid elamusi (kontsert)
Vii naine kontserdile. Nii jagate ühiseid elamusi, loote mälestusi ja oled lisaks kõigele muule kinkinud ka enda aega. Kultuurivaldkond pakub selleks nii mõndagi põnevat.

1.1. Kalana Saund 2019
Juulikuus toimuv festival Kalana Saund pakub romantilist suvepuhkust ja kvaliteetset muusikat. Just see, millest külmal talveajal unistame – soe merebriis, väike meresadam, loksuvad lained, vahetus kauguses olevad heinamaad ja seinast-seina kvaliteetne helikunsti. Pool-elektroonilist, elektroonilist, hullu, pehmet, ilusat, tempokat, hüpnootilist, klassikalist. Kõigile midagi. Üllata oma lähedast ja pista kingikotti 25.-28. juulil toimuva Kalana Saundi piletid.
Hind: varajase kala pileti hind 20-30€
Kust leida: Ticketer

1.2. Jazzkaar 2019
30. juubelit tähistav Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar leiab aset 19.-28. aprillil. Kvaliteetmuusika lipulaevaks peetav festival pakub väärika eluea täitumisel meile kindlasti mitmeid maiuspalasid ja üllatusi.
Kuigi täispikk esinejate nimekiri avalikustatakse alles aastal 2019, võib olla kindel, et iga-aastane line-up on alati nii suurepäraselt kokku pandud, et festivalipassi võib julgelt soetada juba täna.
NB! Täna avalikustas Jazzkaar, et juubelifestivali peaesinejaks on seekord legendaarne Bobby McFerrin. Muljet avaldav.
Hind: festivalipass €250
Kust leida: Jazzkaare kodulehelt

2. HERTTA täisvillased tooted
Hoia naine soojas HERTTA kvaliteetsete toodetega. Valikust leiad stiilsed ja soojad käpikud, kõrvaklapid või hoopis silmapaistva mantli või jaki. Sealjuures saad sobiva ja omanäolise värvikombinatsiooni ise valida. Kui aga värvivalik valmistab Sulle liiga palju peavalu, siis küsi värvisoovitusi julgelt peadisainer Herttalt.
Jõulude puhul on Hertta mõelnud ka soliidsele pakendamisele ning kõrvaklappide ja käpikute jaoks on võimalik tellida soliidne karbike.

Hind:
Käpikud: €45
Kõrvaklapid: €70
Mantel: €440
Jakk: €320
Kust leida: kirjuta otse Herttale

3. HOIA homespa
Hoolitse suurima organi – naha – eest! Sellel aastal oleme leidnud uue lemmiku kodumaiste kosmeetikatootjate seast ning soovitame seda soojalt ka teile – HOIA homespa. HOIA tooted on 100% naturaalsete koostisosadega, mõnusa tekstuuriga ning omavad hullutavalt head aroomi. Meie isiklikud ja läbi katsetatud soovitused:

3.1. Sädelev kehašokolaad
Glamuurne viis, et pidada meeles säravat naist. HOIA homespa kehašokolaad paneb naha sädelema, toidab ja koorib nahka. Meie lemmikuks sai toode just oma idee, võrratu aroomi ja jumaliku toime tõttu.
Hind: €16,90
Kust leida: HOIA homespa kodulehelt 

3.2. Kehavaht lavendel & Greip & Rosmariin
This is it! See lavendli-greibi-rosmariini kehavaht pakub pehmet tekstuuri ja suurepärast lõhnakogemust.
Lausa nii head lõhnakogemust, et tahad seda kreemi uuesti ja uuesti ja uuesti nuusutada. Tõsilugu!
Hind: €16,90
Kust leida: HOIA homespa kodulehelt 

3.3. Kinkekarp Luxury:
Luxury kinkekarp on loodud selleks, et naine saaks oma kodus tunda luksulikku spaa naudingut, sädeleda pealaest jalatallani ja tunda pehme naha lummust. Kinkekarpi kuuluvad: sädelev kehavaht, kehashokolaad, turgutav jalakoorija, sügavniisutavat kätevaht, noorendav näoseerum ja sädelevat huulepalsam. Tõepoolest luksuslik komplekt!
Hind: €61,50
Kust leida: HOIA homespa kodulehelt  ja TALI disainipoest
4. Kodumaised disainehted
Usu mind, stiilseid ehteid ei saa kunagi liiga palju olla. Sealjuures, kodumaa disainerid pakuvad vägagi head selektsiooni erinevatele maitsetele.
Meie selleaastasteks lemmikuteks on Hyrv EV100-le pühendatud erikollektsioon, by Kirju kelmikad ükssarvikud ja Triinu Tiiseli “Chromophobia” minimalistlikud statement kõrvarõngad.
Hind:
Hyrv €110
by Kirju €14
Triinu Tiisel “Chromophobia” €55
Kust leida:
TALI disainipoest

Hyrv kõrvarõngad

Triinu Tiiseli “Chromophobia” kõrvarõngad

5. SÕBRALIK ÜLLATUS
Siinkohal ma ei pane kirja konkreetset brändi. Teeme hoopis mõtteharjutuse: mõtle oma tutvusringkonnale, mõtle inimestele, mõtle nende hobidele ja nende tegemistele.
Kas Su sõprusringkonnas leidub mõni inimene, kes näiteks maalib, teeb muusikat, tegeleb fotograafiaga või omab hoopis ägedat disainibrändi? Siin on Su jõulukingituste vastus.

Minu nimekirja sai mitu head ideed. Eraldi tooksin esile lõunanaabrite kelmika Lickstarteri kiisupesu ja Intsikurmu Festival 2019 festivalipassid.

Foto: Oliver Vaagen

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?