Jõulud – aasta kõige maagilisem aeg, mil nautida õdusat meeleolu, veeta aega perekonnaga ning pidada meeles lähedasi. Kuid selle ilusa püha taga seisab terve tööstus, mis on teinud siirast jagamisest tarbimispüha. Inimesed jooksevad hullununa ostukeskustes ja ostavad kokku asju, mida tegelikult ei vaja. Rääkimata ökoloogilisest jalajäljest, mille see meie planeedile jätab. Aga kuidas teha siis teisiti? Kingi emotsioone, oma aega ning kui tõesti kingid mateeriat, siis vali toode, mis leiab kindlasti rakendust ning on tehtud eetiliselt kodumaiste tegijate poolt. Nii toetad kohalikku majandust ning jätad maha väiksema ökoloogilisele jalajälje.

Siin on Sulle 5 kingiideed, kuidas pidada meeles jumalikku meest! Elukaaslast, isa, venda, sõpra.

1. Kingi ühine elamus

1.1. Tommy Cash live Noblessneri valukojas
Hullumeelsete käikude poolest tuntud räppar Tommy Cash esineb 27. detsembril Tallinnas, Noblessneri valukojas. Läinud aasta lõpus teise täispika albumi „¥€$“ avaldanud kontseptuaalkunstniku kontserdid pakuvad võrdlemisi sürreaalset elamust. Isegi, kui sa pole suurim Tommy muusika fänn, tasub laivi kogeda. See on crazy ja energiast pakatav nagu tema ikoonilised muusikavideod.
Hind: €25,20-29,50
Kust leida: Piletilevist

1.2. Festival I Land Sound 2020
Kodumaiseks Burning Maniks tituleeritud elamusfestival tuleb taas. Rohelise mõtteviisi edendamise poolest tuntud muusikaretk viib alternatiivreaalsustesse ja lubab omas tempos vaibida hommikust õhtusse. Erinevad DJ-d, lavad, kunstiprogramm ja töötoad pakuvad tervikliku elamuse, mis pakub kõigile midagi meelepärast. Tutvu I Land Soundi taustaga lähemalt läbi rohelise mõtteviisi artikli ja kunstiprogrammi tagasivaate.
Hind: €90
Kust leida: Ticketerist

 

2. Kingi väärt muusikat

2.1. BULLETS No. 3
Kodumaine plaadifirma Porridge Bullet andis sügisel välja oma kolmanda kogumiku. Tegu on eriti mõnusa viieloolise põrandaaluse tantsumuusika kompilatsiooni, mis on saadaval vaid vinüülil. EP seikleb lo-fi, ambient’i ja breakbeat’i radadel. Esindatud on Ruutu Poiss, Neuronphase, Madis Puuraid ning Ungari produtsent AIWA. Kuula lugusid siit.
Hind: €12
Kust leida: ette tellimisega Biit Me e-poest

2.2. DEW8 “Ke’leti jaht”
Põhjamaiselt sünge, nõiduslik ja karge kodumaine biit ja räpp otse Tartu allilmast.
Autor pajatab albumist: “Ke’let” on tšukside surma deemon, kes manifesteerub erineval kujul.
Inimesed räägivad sellest kui haigusest või suurest hädast, mis majapidamisse tuleb. Osavamad arbujad suudavad ke’letit ka kontrollida.” Kaasa teevad ka Põhjamaade Hirm, Genka, Grinks, Isand Lilla, LEET ja Taavi-Peeter Liiv.
Hind: digitaalne album €10
Kust leida: Bandcampist

2.3. “Concerto For An Intersection and An Electric Guitar” ehk “Kontsert ristmikule ja elektrikitarrile”
Igal linnal on oma kõla ja mustrid. Timo Steiner, Jonas Kaarnamets ja Sander Mölder salvestasid Tallinna kesklinna (elu)mustrid, mikrodetailid ja rütmid vinüülplaadile ning lõid neist oma nägemuse. See kauamängiv ei ole traditsiooniline lähenemine muusikale – tegu on muusikalise kunstiprojektiga, mis sündis tänu kevadel toimunud Maailma Muusika Päevade avasündmusele. Plaadi tutvustusele pane silm peale siin.
Hind: €20
Kust leida: Biit Me e-poest

3. Stiilne ja eetiline ülerõivas

3.1. GUILD bomber 
Hoia lähedasi eetiliselt ja esteetiliselt. Jah, GUILDi toodetes kohtub peen rätsepatöö eetilise filosoofiaga jutustades fantastilisi lugusid harmoonilisemast maailmast. Meie soovituste nimekirjas on GUILD aukohal, kuna pakub kompromissitud kvaliteeti ja aegumatut elegantsi. Ühtlasi on nende unisex! bomberid tõelised pilgupüüdjad. Veendu ise!
Hind: €318-€366 (varem €530)
Kust leida: GUILDi poest Tallinna vanalinnas, Lai 36 või e-poest 

3.2. Anu Riebergi kimono-jakk
Minimalism, keskkonnasõbralikkus, nullkulu põhimõtted ja naturaalsed materjalid iseloomustavad hästi Anu Riebergi käekirja. Jaapani kultuurist inspiratsiooni ammutavate kimono-jakkide graafilised lõiked sobivad hästi igale kandjale ning teenivad teda aastaid.
Hind: €300
Kust leida: Anu Riebergi kodulehelt

M01-2Y KIMONO JACKET

 

4. LUMI kosmeetika
Talvisel ajal on eriti oluline hoida oma kõige suuremat organit, nahka. Põhjamaiselt karges kliimas on naha stress kiire tulema. Kodumaise kosmeetikabrändi LUMI tooted aitavad seda leevendada ning pakuvad kvaliteetseid tooteid, mis on valminud Tartu Biotehnoloogia Pargis.

4.1. Superbloom silmaseerum
LUMI tuli just turule uue Superbloom silmaseerumiga, mis aitab hoida mehe silmavaate selge ja silmaalused värsked. Tänu unikaalsele musta mündi veele vähendab jahutav roll-on silmaseerum turseid ning turgutab meeli. Tulemuseks särav jume ning värskelt klaar nahk, mis paneb elujõust pakatama nii varastel hommikutundidel kui pikkadel õhtutel.
Hind: €33
Kust leida: Lumi e-poest

4.2. Kinkekomplekt “Minimal maximum”
Sinu eest juba soliidselt pakendatud kinkekomplekt “Minimal maximum” pakub puhastusrutiini AHA-BHA puhastuspiima näol ning seejärel toidab BIO-KLINIK naha struktuuri taastava näokreemiga. Ideaalne viis hoolitseda lähedaste eest.
Hind: €52,40
Kust leida: LUMI e-poest 

5. Sõbralik üllatus
Seekord ma ei pane kirja konkreetset brändi. Teeme hoopis mõtteharjutuse: mõtle oma tutvusringkonnale, mõtle inimestele, mõtle nende hobidele ja nende tegemistele. Kas Su sõprusringkonnas leidub mõni inimene, kes on näiteks osav kondiiter, maalib, teeb muusikat, tegeleb fotograafiaga või on hoopis rõivakunstnik? Siin on Su jõulukingituse vastus.

Minu nimekirja sai mitu head ideed:
Annetus – mõtle, mida kingi saaja väärtustab ning tee tema nimel annetus.
Õhtusöök Fotografiska nullkulu restoranis

Mida kinkida naistele? 2019 aasta soovitused leiad SIIT.

Tutvu eelmiste aastate soovitustega:

Mida kinkida naistele?:
2018: Mida kinkida naistele! 5 kodumaiselt ägedat kingiideed 
2017: Mida kinkida naistele! 5 kodumaiselt stiilset kingiideed
2016: Mida kinkida naistele! 5 kodumaiselt sümpaatset kingiideed
2015: Mida kinkida naistele! 5 kodumaiselt vinget kingiideed

Mida kinkida meestele?:
2018: Mida kinkida meestele! 5 kodumaiselt ägedat kingiideed
2017: Mida kinkida meestele! 5 kodumaiselt stiilset kingiideed
2016: Mida kinkida meestele! 4 kodumaiselt sümpaatset kingiideed
2015: Mida kinkida meestele! 5 kodumaiselt vinget kingiideed

Päisepilt: GUILD, Felix Laasme, “MONSTERA” JAQUETTE