Kui eelmisel nädalal jagasime 5 kingiideed, kuidas pidada meeles võrratuid naisi, siis täna on fookuses mehed. Jumalikud, inspireerivad mehed.
Jõulud on ukse taga ning kommertspühalikku saginat on tunda igal sammul – inimesed jooksevad mööda ostukeskusi ja ostavad massibrändidelt kokku asju, mida nad tegelikult ei vaja. Aga kuidas siis teha teisiti? Mul on Sulle idee. Vali kingid kodumaise loomingu seast. Nii oled lisaks lähedaste meelespidamisele toetanud kodumaiseid tegijaid ning jätnud väiksema ökoloogilise jalajälje loodusele.

Pea meeles meest! Isa, venda, vanaisa ja sõpra.

Siin on sulle 5 eetilist kingiideed.

1. Kingi muusikalisi elamusi
Muusika on igas mõttes hingetoit. See süstib energiat, ravib ja rahustab. Selleaastased soovitused oleme pannud kokku pidades silmas, et igaks meeleoluks leiduks midagi.

1.1. I Wear* Experiment plaat “Jupiterz”
I Wear* Experiment andis hiljuti välja oma uue albumi “Jupiterz”, mis süstib süngetesse talveõhtutesse elektro-popist energiat ning viib rändama filmilikele helimaastikele.
Hind: €12,99
Kust leida: I Wear* Experimenti e-poest

1.2 Catapulta “Badminton”
Kodumaine eesti-vene räpipunt Gorõ Lana ühendas jõud eksperimentaalse produtsendiga LowK – tulemuseks ülivärske bass-hop. Vahet ei ole, kas mõistad vene keelt või mitte – ainuüksi instrumentaalid on kaasakiskuvad. Album on segu UK garage’st, hiphop’ist ja džässi elementidest. Sobib hästi tänavakultuuri ja bassimuusikat austavale kuulajale.
Hind: CD €10, vinüül €22
Kust leida: plaadifirma Legendaarne veebist

1.3 Sociasylum “Crossroads”
Maiuspala raskemat muusikat armastavale kõrvale, kes hindab mõttevabadust. Hardcore pungi ja grindcore’i piirimail seiklev ja eksperimenteeriv album kollektiivilt Sociasylum. Kauamängiv illustreerib bändi uut kulgemist ning loomingulist sammu edasi ja on saanud raskemuusika sõpradelt positiivset tähelepanu ja kiitusi.
Hind: kassett ning digitaalne album €5, CD €10, vinüül €15
Kust leida: kollektiivi Bandcamp’i lehelt

2. NORDHALE kott
Eetiline, minimalistlik ja stiilne. Nordhale on kodumaine bränd, mis loob arvutikotte, kohvreid ja seljakotte aeglase moe põhimõtteid silmas pidades. Tooted on saadaval kahes soliidses värvitoonis – halli ja mustana. Ideaalne kingitus praktilisust hindavale mehele.
Lemmikuna tooksin välja kohvri SÖREN ja arvutikoti BERG.
Hind: €72-169
Kust leida: Nordhale e-poest

3. Reet Ausi Up-shirt pusa
Pusa on üks praktilisemaid ja mugavamaid rõivaesemeid riidekapis. Selleaastaseks kingisoovituseks on eetilise looja, Reet Ausi, Up-shirt kollektsiooni kuuluvad velvetist pusad, mis tõmbavad pilke huvitava disaini ja pilkupüüdva materjalivalikuga.
Hind: €89
Kust leida: Reet Ausi e-poest või TALI disainipoest

4. HOIA homespa
Hoolitse mehe ja ta naha eest. Kvaliteetsete toodete ja loodusliku kosmeetikaga.
Soovitame panna pilk peale meeste kingikomplektile, mis sisaldab looduslikku deodoranti, näovahtu ja huulepalsamit. Ehk kõike vajalikku saamaks hakkama põhjamaises kliimas.
Lisaks on kõik HOIA kinkekomplektid pakitud kaunisse kinkekarpi, seega Sinu pakkimise vaev on minimaliseeritud.
Hind: €29,40
Kust leida: HOIA homespa e-poest

5. Kristel Kuslapuu müts
Hoia mees soojas kodumaa ühe hulljulgeima rõivadisaineri toodetega. Kristel Kuslapuu pakub silmatorkavaid värvikoosluseid, kvaliteetset materjali ning mainimata ei saa jätta uut stunner logo. Iseloomuga ja julge!
Hind:
€50 (Itaalia meriinovillased mütsid)
€60 (Jaapani meriinovillased mütsid)
Kust leida: TALI disainipoest

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?