Käes on aasta kõige maagilisem aeg, mil tegeleda sisekaemusega, nautida aega perekonnaga ja pidada meeles oma lähedasi. Kuid aasta armastatuimal pühal on sünge pahupool, mis õhutab läbimõtlematult tarbima ajal, mil seisame kliimakatastroofi lävepakul. Kuidas teha siis teisiti – kuidas pidada meeles kalleid inimesi jäädes solidaarseks keskkonna osas? Siin on üks väärt mõte – eelista elamusi ning mateeria kinkimisel langeta otsused teadlikult eelistades kodumaiseid tooteid või teenuseid. Nii oled lisaks oma lähedaste meelespidamisele jätnud maha väiksema ökoloogilisele jalajälje ning toetanud kohalikke tegijaid.

Kuna aasta 2020 on olnud meie kõigi jaoks ebatavaliselt väljakutsuv, valisime selleaastased kingisoovitused inspireerituna emotsioonide pakkumisest ning puhkusest. Ikka selleks, et olla tänulik selle üle, mis meil juba olemas on ning meenutamaks, et kõige väärtuslikum on koosveedetud aeg. Olgu see siis ühine puhkus, kontsert, õhtu küünlavalgel või muu alternatiivne lähenemine.

1. Kingi ühiseid elamusi (kontsert)
Vii kallis inimene kontserdile – nii kingid oma aega ja loote ühiseid mälestusi. Lisaks, Eesti kultuurielu püüab vapralt vastu pidada koroonaaja mõjutustele. Palju kohti ning tegijaid on raskete aegade tõttu pidanud oma uksed sulgema või lükkama kõik tehtud plaanid aastasse 2021. Seda määravam on meie kõigi roll selles, kas Sulle ja Su sõpradele kalliks saanud festivalid, teatrid ning muud kultuuriastused on alles ka aasta pärast. Kingi elamusi ja toeta seeläbi ka kultuuri.

1.1. I Land Sound 2021
Festival, mis pakub rikkalikku vaba aja programmi alustades joogast lõpetades kunstitubadega; serveerib tantsumuusikat teknost funk’ini ning seob erinevad tegevused võimalikult roheliselt üheks tervikuks paradiisisaare kuumas päikselõõsas. Jah, I Land Soundil saad tantsida päeva ennastunustavalt päikeseloojangusse. Muide, festivali korraldajad on lubanud aastal 2021 kutsuda esinema mõne suurema välisartisti. Olema valmis üllatusteks!
Hind: €90
Kust leida: Ticketerist

1.2. Jazzkaar 2021
Kvaliteetmuusika lipulaev, mis toob Eestisse Grammydega pärjatud artistid ning maailmatasemel jazzi. Järgmise aasta kevadisest line-up’ist võib leida tõelisi hingemuusika pärleid nagu auhinnatud Dee Dee Bridgewater, Cécile McLorin Salvant, Jamison Ross jmt, kelle kontserte soovitame minna kuulama.
Kuigi täispikk esinejate nimekiri avalikustatakse alles aastal 2021 ning kontsertide piletid pole veel müügil, võib olla kindel, et iga-aastane programm on alati nii suurepäraselt kokku pandud, et Jazzkaare kinkekaardid võib julgelt soetada juba täna.
Hind: kinkekaardi summa saad ise määrata
Kust leida: Piletilevist

2. Kingi puhkus
Aasta lõpp on hea aeg, et võtta aeg maha ning lülitada ennast välja. Luba unustada rõõprähklemine, töö, peavoolumeediast ja digitaalkultuurist tulenev stress ning kingi ühine puhkus kodumaal. Oleme välja valinud paar kohta, mille lokatsioon ning atmosfäär võimaldavad akusid laadida ning võtta hingetõmbepaus.

2.1. Maidla Nature Villa
Stiilne viis puhkamiseks keset Eestimaa ürgset metsa. Unikaalne puhkemaja Nature Villa pakub privaatset elamusmajutust, kus on võimalik kogeda maalilisi vaateid hubases ent luksuslikus majas. Nature Villa asub Raplamaal, vaid 50 minuti autosõidu kaugusel Tallinnast. Öö Nature Villas sisaldab ka à la carte hommikusööki ning tuuri Maidla Mõisa kompleksis.
Hind: P-N: €295/öö; R-L: €335/öö
Kust leida: kodulehelt

Foto: Priidu Saart

2.2. Väe talu: viis elementi Väel
Väe talu asub kiviviske kaugusel Tallinnast. Hubane kohake on loonud 2-päevase paketi, kus seotakse üheks tervikuks olemine looduses ja eneses. Külalislahke perenaine viib teid allikaradadele ja kodurabasse, pakub võimalust teha koos lõket, juua teed ning praktiseerida yin joogat. Samuti hoolitsetakse nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusöökide eest. See kink sobib hästi neile, kes soovivad võtta aja maha rännates iseendasse.
Hind: €125 külaline
Kust leida: kirjuta Väe talule Facebookis või meilile

3. Õhtud küünlavalgel
Stimuleeri meeli. Kõlab klišeelikult, aga stiilne (lõhna)küünal leiab auväärse koha tõenäoliselt igas kodus luues õdusa atmosfääri. See toob soojust süngusesse ning kaunist keraamikat saab edasi kasutada ka pärast küünla läbipõlemist näiteks vaasi, lillepoti või pliiatsi/pintslitopsina.

3.1. Virgo Ceramics
Virgo Ceramics tootevalik on võitnud meie südamed alates vaasidest lõpetades küünaldega. Voolujoonelised ja meisterlikud vormid ning lõbusad illustratsioonid – brändi küünlad võluvad esimesest silmapilgust. Keraamik Ene Raud on loonud kaunid kurvid ning Anu Samarüütel on joonistanud illustratsioonid. Küünlavaha on tehtud eetiliselt rapsiõli baasil, küünlatahud on kanepist ning tooraine on päritolu ja tootmisviis on võimalikult väikese jalajälje jätmiseks kontrollitud.
Hind: €100
Kust leida: e-poest

 

3.2. By Mukk sojaküünal
Kui midagi lõhnab nagu pühadeaegne taevas, siis on see By Mukki küünal SOY, SPICE & EVERYTHING NICE, mis on valmistatud orgaanilisest sojavahast ning lõhnastatud looduslike eeterlike õlide seguga. Nii täitub ruum kaneeli, nelgi ja apelsini aroomiga. Samuti peetakse sojaküünlaid eetiliseks valikuks, kuna need ei erita põlemisel tahma ega kahjulikke mürkaineid.
Hind: €28
Kust leida: kodulehelt

4. Sõbralik üllatus
Siinkohal ei pane ma kirja konkreetset soovitust. Teeme hoopis mõtteharjutuse: mõtle oma tutvusringkonnale, mõtle inimestele, mõtle nende hobidele ja nende tegemistele. Kas Su sõprusringkonnas leidub keegi, kes maalib, teeb muusikat, tegeleb fotograafiaga või omab hoopis sümpaatset ja eetilist disainibrändi? Siin on Su otsingute vastus. Minu nimekirja said näiteks Helmi Arraku illustratsioonid, vinüülid muusikagurmaanile biit.me poest, kuukaart kehale ja vaimule näiteks It’s Yoga Tallinn joogastuudios või hoopis eratreening Heldemeele käe all jpm.

Nautige elamusi teineteisega!

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?