Häppening saab 4! Neli aastat oleme oma tiimiga loonud ja jaganud. Vaadates tagasi saame ikka veel öelda – teeme seda südamega, ilma liigse mürata ja siirast tahtest panustada kultuuri ja mõttemallidesse. Muusikakultuur on üks neist. Täna toome teieni väikese kokkuvõtte selleaastastest meeldejäävamatest muusikaartiklitest, eelmisest sünnipäevast tänaseni.

Kes on The Kitchen Brothers?!
Seni populaarseim muusikaintervjuu selles aastanumbris. Muusikatoimetuses tunneme suurt rõõmu, et just põrandaalune skeene lugejaid huvitab, sest just alternatiivsema muusika jagamise tahtest Häppeningi muusikaosakond sündis. Ägedad inimesed ja kaasahaaravalt toores muusika!

Loovjuht: Sandra Leushina; Fotograaf: SADU; Stilist: Jane Mändsoo

Anne Erm: “Džässiga on nii, et kui see kord meeldima hakkab, siis ei reeda sa seda kunagi”
Intervjuu Eesti džässisaadiku Anne Ermiga on vaieldamatult üks Häppeningi muusikaartiklite highlighte. Oli au piiluda nii erakordse inimese elulukku, mõttemaailma ning jäädvustada värvikirevad fotod.

Loovidee & produtsent: Sandra Leushina; Loovidee & fotograaf: SADU; Stilistika: Kristin Liias; Mua: Agne Vaher; Assistent: Riine Rander

Kuu vaibid
Neljandat aastaringi tiksuv pleilistide-seeria “Kuu vaib” on tänavuse aasta algusest kolinud ümber Spotify’sse. Püsige lainel ja nautige seinast-seina biiti südamest südamesse.

Ewert and The Two Dragons
Positiivsusest pakatav intervjuu ühe armastatuma Eesti kollektiiviga nende uue kauamängiva “Hands Around the Moon” puhul. Album on suurepärane kulminatsioon bändi senisele kasvuloole ja põnev lähtepunkt uuele loomingule. Sõprus, muusika ja “on the road” vaib – kõik see, mis väärib tähistamist ning jagamist.

Fotograaf: Mart Vares; Loovidee & produtsent: Sandra Leushina; Stilist: Kristin Liias; MUA by Liisa Tooming (Ilustuudio Mimoos)

Promoe about life in music, LoopTroop Rockers and his new LP “The Art of Losing”
Märgilise tähendusega intervjuu – oleme tänulikud ja uhked selle üle, et meid on märganud ka välismaa artistid, kelle muusika saatel oleme üles kasvanud. Suur rõõm oli intervjueerida Rootsi legendaarset räpparit Promoed ning kiigata tema minevikku, olevikku ning veidi ka tulevikku.

Anna Kaneelina – album lootusrikastele romantikutele 
Kui eelmisel aastal vestlesime Anna Pärnojaga (endine Põldvee) tema pooleliolevast loomingust, siis sel aastal oli au arutleda tema kauamängiva üle. Anna leidis oma tee, pakkudes mikstuuri art popist, art rokist ja siin-seal eksperimentaalsetest kantri nootidest. Kauamängiv annab kodumaa muusikamaastikule midagi täiesti uut, võrgutab oma helikeele ja ürgnaiseliku aususega.

Oddisee & Good Compny
Kompaktne sissevaade väga hinnatud ja tõepoolest superandekast USA koosseisust, keda sai näha ja kuulda ka kevadise džässifestivali raames. Subjektiivse arvamusena saab öelda, et kontsert tekitas suurepärase laengu ja jääb tükiks ajaks meelde, kui üks parimaimatest etteastetest üldse. Soovitan artiklit lugeda neil, kes on uue muusika otsinguil ning pole Good Compny kollektiiviga ning Oddisee’ga kursis.

Ameerika import
Külalisautori Priit Pruuli peegeldus eelpool nimetatud festivali Jazzkaar 2019 valitud kontsertide kohta. USA on džässi sünnimaa, suunaandja ja suurim mõjutaja – Ameerika impordi rolli Jazzkaare loos on keeruline alahinnata ning see ei puuduta vaid konkreetselt USA artiste ja koosseise, keda meie džässipeole esinema kutsutud. Ameerika annab sageli tooni ka Euroopa artistide kõlapildis. Priidu väärt mõtted leiad artiklist. 

Mai Leisz: kasvamisest, loomingust ja metamorfoossest uuest albumist
Magistrikraadiga džäss-bassimängija Mai Leisz on unistanud suurelt, aga teinud oma unistuste täitumise nimel ka väga palju tööd. Ta ei ole mitte ainult bändiliider, helilooja ja arranžeerija, vaid ka avatud mõtleja, kelle igapäevatoimetused mööduvad täna LA-s, kuid kes on üles kasvanud siinsamas Eestis. Oli rõõm avada teda ning tema värske kauamängiva “Metamorphosis” telgitagused.

Foto: Anna Webber

Flamagra
On muusikat, mis liigutab sedavõrd, et paneb sellest kirjutama. Nii jäigi Ameerikast pärit produtsendi Flying Lotuse kauamängiv “Flamagra” meie fookusesse. Muusiku eelmisest albumist on möödunud ca 5 aastat. Kuna eelmine album pealkirjaga “You’re Dead” oli oluliseks verstapostiks autori ja kuulajate jaoks ning kindla peale ajalukku jääv heliteos, siis uue albumi kuulamine tekitas kõhklusi. Milliseks kujunes autori loominguline edasiminek, arvestades eelmise albumi mõttesisu? Tutvu, kui seda veel teinud ei ole!

BRAUN: thinking in terms of rooms, going to rooms, sharing the rooms
Eriline muusikaline leid BRAUN on IDM’i, downtempo ning džässi-sugemetega duo, kes musitseerivad erinevates lokatsioonides, tunnetades “ruumide” olemust ning väljendades neid tundmusi läbi muusikalise improvisatsiooni. Lummav!

Ankeedid – Pluuto, Paap Uspenski & Henrik Ehte
Meie üsna värske artiklivorm “Ankeet” on mõnusalt vabas vormis lugemine; vimkaga sissevaade erinevates kultuurivaldkondades tegutsevate inimeste mõttemaailma ja humoorikas lisa tõsistele juttudele.  Ps. ankeedid on leitavad Rändom kategooriast. Lase aga heal maitsta, sest välja said siin toodud vaid mõningad!

 

Uute artikliteni!