Aastalõpul vaatame veel korra tagasi: kuidas meenutab meie tiim 2019. aastat? Millised on meie endi lemmikud artiklid, uue aasta soovid ja möödunud aasta meeldejäävamad sündmused? Aga mida on Häppeningi tegemine meie tiimiliikmetele andnud? Või mida hoopis meie oma koostööpartneritele ja lugejatele edastada tahame?

Võtame aasta kokku ja teeme üheskoos tagasivaate.

KAISA TOOMING
Disaini ja kultuuri peatoimetaja, loovjuht

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Kindlasti sotsiaal-kriitiline intervjuu Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kuraatori Sten Ojaveega. Erudeeritud ja sügav. Intervjuu avab moodi kui ajaloolist sotsiaalseid konstruktsioone loovat nähtust. 

Kvaliteetmuusika festival Jazzkaar serveerib iga kevad midagi hingele. Ühe võimsa kümnendi täitumisel vestlesime džäss-saadiku Anne Ermiga tema elust, muusikast ning Jazzkaare hingeelust.

Fotoseeria “Austusavaldus Peter Lindberghile”. Mõjus, kontseptuaalne ja hingestatud. Fotoseeria, mis on mind Häppeningi teostatud loovprojektidest kõige sügavamalt puudutanud. Aga mitte ainult, Woolishi lookbook ja Kristel Kuslapuu fotoseeria on samuti märgilise tähendusega Häppeningi visuaalse käekirja kujunemisloos. 

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen kasvanud inimese, kaaslase ja juhina. Loodan, et olen suutnud pakkuda meie tiimile ja lugejatele midagi väärtuslikku ning puudutavat. Loodan, et oleme suutnud toetada ja edendada nii kodumaist muusika- kui ka disainimaastikku ning andnud edasi olulisi mõtteid eetilise tarbimise osas. Luban, et tuleval aastal pöörame veel enam rõhku rohelisele mõtteviisile ning globaalsetele probleemidele, mis vajavad laiemat kõlapinda. Päeva lõpuks on meil see üks planeet, mida üheskoos hoida. See üks Eesti, mida üheskoos arendada ja mille kultuuri edendada.

Aasta highlight?
Üks olulisemaid ärkamisi ja märkamisi on mu jaoks globaalne keskkonnateadlikkuse kasv. Elame ühtpidi väga põneval ajal, mil tundub, et justkui saaks “osta õnne”. Teistpidi peitub konsumerismi taga väärastunud konstruktsioon, mille osas võetakse aina rohkem kriitiliselt sõna. On aeg, et muudaksime midagi selles pildis. Üksikisikul on õigus nõuda paremat. Õigus nõuda, et teaksid, kuidas jõuab toit Su lauale või kes tegi Su riided? Ühtlasi on Sul õigus öelda “EI” ebaeetilistele toodetele ja ületarbimisele. Õigus väljendada oma maailmavaadet ning muret kliimakriisi osas. Sinu igapäevased valikud valideerivad meie ja meie laste ühist tulevikku.

Mida ootad tulevast aastast?
Ärkamist! 

Foto: SADU

SANDRA LEUSHINA
Muusika peatoimetaja

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Tooksin samuti esile intervjuu legendaarse Anne Ermiga. Lugu naisest, kelle panus Eesti muusikakultuuri ja -kogukonda on olnud märkimisväärne. Kummardus loovtiimile ägeda fotomaterjali eest! Rõõm oli loovjuhtida ja minna värvidega kreisiks.

Muusikakriitiku Priit Pruuli järelkajastus-arvustus soulitari Rita Ray etteastest Erinevate Tubade Klubis, Tallinnas. Enamus (mitte kõikide!) mõtetega olen päri, artikli flow on ka mõnus. Väga hea viis tekitada lugejale ruumi oma mõtisklusteks ning dialoogiks. Lisaks muhedad fotod kontserdist Jane Vogtilt.

Disaini intervjuudest tuleb koheselt meelde lugu Kristel Kuslapuust ning artiklit illustreeriv teistmoodi ja lahedalt-imelik fotoseeria.

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen parem eesmärkide seadja, tiimiliikmena arvestavam ja samal ajal ka oma mõtetes enesekindlam. Loodan, et olen lugejatele ja huvilistele lähemale toonud seinast-seina kvaliteetset muusikat, uusi lemmikuid või väärt ühiskondlikke mõtteid. Et läbi Häppeningi on mõnel artistil rohkem eneseusku ja -kindlust liikuda edasi oma eesmärkide ning unistuste poole… Või oleme lihtsalt olnud abiks muudes asjades. Esmalt sai Häppeningi muusikaosakond siiski alguse tahtest jagada “põrandaalust saundi”. Püüan tuleval aastal seda rohkem meeles pidada! Loodan, et Kaisa võtab aina enam sõna keskkonna teemadel ja ehk võtan isegi julguse kokku.

Aasta highlight?
Häppeningi perspektiivist sai teoks teismeea kättesaamatu unistus: oli au küsitleda Rootsi legendaarse räpipundi Looptroop Rockers alustala-riimimeest Promoed. Omad inimesed teavad, kui suurt lohutust ja indu toona sellest muusikast sai! Rõõm on suur, et osad artistid ei ole vanakoolihingega hip-hopi unarusse jätnud. Ja ehk paar kirjutist veel, millega enam-vähem rahule võiks jääda. Näiteks järelkaja Bahamadia kontserdist ning mõtteid FlyLo albumi “Flamagra” kohta. Muidugi ka järjepidev “Kuu vaibindus”.
Isiklikus aspektis võiks mainida sportlikumaid eluviise ning tulemuslikku ajaplaneerimist, mis on lubanud elada enam-vähem tasakaalus töö, pere ja muude tegemiste kõrval. Muusikalises võtmes jäävad kindlasti meelde DāM-FunK’i, Oddissee ning Jay Rocki kontserdid. Kunstide vallast jäid ehk enim meelde Konrad Mägi näitus ja Malta kaootiline kunstimuuseum MUZA.

Mida ootad tulevast aastast?
Et ühiskond saaks “kaineks”. Liiga hulluks on läinud päevapoliitiline joobeaste, mis polariseerib ja tõmbab tähelepanu päris muredelt eemale. Ootan suuremaid lahendusi keskkonnaprobleemidele. Selliseid muidugi, mis oleksid keskkonnale päriselt ka pigem kasuks… Rohepesu elektriautode, nutimajade ja muude värkidega keskkonda ei säästa.
Isiklikul skaalal ikka väljakutseid, armastust ja rõõmsat meelt.

Foto: Otto Suits

KRISTIN LIIAS
Stilist, loovjuht

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Keeruline! Enim ajas naerma ilmselt “Ankeet” Paap Uspenskiga – miskit ootamatud ja ehedat. Sügav ja paeluv intervjuu Sten Ojaveega. Priit Pruuli järelkajastus Rita Ray kontserdist, mis oli väga värskendav (mehi on meie tiimis vähe!) ja kaasa mõtlema panev. Kui lähtun oma tegemistest:

Fotoseeria “Austusavaldus Peter Lindberghile”. Ajastasime selle MoeKunstiKino aega, kuna siis oli just tulemas ekraanilt ka temast film. Teadsin, et pean seda vaatama minema, et paremini mõista kogu seda ideed või miks me seda üldse teeme. Ma ei arvanud, et see võib mind niimoodi mõjutada… Peale seda filmi on enesekriitika palju suurem ja ei ole kuidagi rahul enam. Püüdlus paremuse poole. Stilistina ja loovjuhina. Või siis… Kas on vaja ja milleks? Väike segadus veel saadab, aga läheb mööda.

Fotoseeria Kristel Kuslapuu loominguga. Parajalt kreisi ja olin igatsenud miskit sellist luua juba ammu. Värvid, värvid, värvid! 

Woolishi lookbook. Miskit sellist luua oli esmakordne ja jäin lõpptulemiga rahule. Sellised suured asjad näitavad ära, kui oluline on eeltöö ja professionaalne meeskond. Suur kummardus Häppening tiimile!

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen suutnud pakkuda lisandväärtust meie lugejatele läbi visuaalse pildi. Või isegi kedagi inspireerida, just noori. Häppening ise on mind suuresti mõjutanud, nii inimesena kui loovikuna. Üldiselt saadab mind alati mõte, et ära otsi probleeme, vaid lahendusi.

Aasta highlight?
Uue lehe pööramine! Mitte tagasi vaadata möödunule. Võib olla ka ärkamine? Sütikuks oli oma kodu ostmine. Kindlasti on möjutanud ka praegune tarbimisühiskond, et oma harjumustes muutusi teha – miks ma peaksin just seda toitu ostma? Kas mu ilutooted on looduslikud ja ei testitaks loomade peal? Tahan kindlasti ära märkida kuidas on mõjutanud Eesti looduskosmeetika, Lumi ja Hoia Homespa mu nahka – imeline! Kõik on siin meil olemas, ei ole vaja kusagilt kaugelt ja suurtelt bränditel otsida. Ehk siis eelista eestimaist, nii palju kui võimalik.

Mida ootad tulevast aastast?
Suuremaid väljakutseid. Armastust.
Suures pildis, et inimesed peegeldaksid rohkem headust, mitte ainult jõuludel, vaid iga päev. Et see oleks meie endi valik, olla headuses. Me tegelikult ju teame, mis need on. Kust alustada. Pisiasjad. See on suur panus meie ühiskonna ühisesse positiivsesse teadvusesse.

Foto: Jane Vogt

STELLA RAUDSEPP
Muusikatoimetaja

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Sandra intervjuu Promoega – tänu Sandra asjatundlikkusele ja mõnusale sünergiale Promoega, tekib seda artiklit (korduvalt) lugedes alati tunne, nagu oleksin kaasatud vestlusesse sõbraga, sõltumata asjaolust, et ma polnud varem Promoe loominguga kuigi tuttav. Sügav ja haarav hea tuju usutlus! 

Fotoseeria “Austusavaldus Peter Lindberghile” – üdini lummav fotoseeria, mis komplimenteerib kõiki projektis osalenuid. Koos saavutati võrratu tervik, mis kõnetab.   

Priit Pruuli järelkajastus Rita Ray kontserdist – huvitav oli kogeda muusikasündmust kellegi teise silmade ja kõrvade vahendusel. See järelkajastus innustas Rita Ray loominguga lähemalt tutvuma ilma, et oleks kontserti ise väisanud. 

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen täitnud oma lapsepõlve unistuse anda intervjuude näol kõlapinda muusikutele, kelle muusikat armastan ja naudin ning pakkuda muusikutele võimalust end avada sõnas ja pildis (viimase eest tänu Häppeningi vägevale loovtiimile).  

Aasta highlight?
2019. aasta oli tulvil planeeritud ja ootamatutest pöördelistest hetkedest. Vaatan tagasi rõõmu ja rahuga – terviklikult mälestamisväärne aasta! Muusikaalaste kõrghetkedena meenuvad esimeste seas kontsertelamused: Muse, BLOW, Luke Sital-Singh, Miljardid, Anna Kaneelina. Samuti oli au saada osa Noortebänd 2019 demovoorust ning intervjuuerida meie Draakoneid ja Luke Sital-Singhi.
Olen tänulik toimivate koostöö suhete eest, mis on võimaldanud lugejateni tuua intervjuusid ja festivalide kajastusi. Suur aitäh – Liina Tammepõld, Liisi Voolaid, Kertu Mägar, Britt Randma ja Reelika Lelle! Loodan siiralt, et tuleval aastal viljakas koostöö jätkub!

Mida ootad tulevast aastast?
Tulevaselt aastalt ootan uue tasakaalupunkti leidmist isiklikus võtmes ja ka laiemalt. Piilusin ajas tagasi ja 2016. aastal soovisin miskit, millest püüan ka ise tuleval aastal rohkem juhinduda: “Soovin, et uuel aastal võtaksid kõik rohkem aega, et olla mõtetega kohal, peegeldada olukordi, võtta kõigest kaasa hea õpetussõna või emotsioon ning vajadusel julgelt edasi astuda oma rada.”

Foto: Hanna Esko

SADU-TRISTE JUURIKAS
Fotograaf

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Isiklikult oli kõige kallim mulle fotoprojekt „Austusavaldus Peter Lindberghile“, kus olin ühtlasi loovjuhi rollis. See on olnud üks võimsamaid ja alandlikuks tegevaid kogemusi mu senisel fotograafiks olemise teekonnal. Meeletu austus Lindberghi vastu, sõnulseletamatu keemia Ingridiga ja tiim, kes mõistab sind poolelt sõnalt – selliseid hinge helistavaid projekte tahaks kogeda veel ja veel!

“BRAUN: Thinking in terms of rooms, going to rooms, sharing the rooms”. Mõnus filosofeeriva vaibiga artikkel põnevate kujude sisemaailmast ja nende suhtest muusikaga.

“Cärol Ottiga hullumeelsest moest”. Fännan tema loomingulisust ja loomingut!

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen loonud Häppeningi veergudele visuaale, mis peale „ilusate piltide“ olemise on tekitanud vaatajas midagi enamat – jutustanud lugu, tekitanud tundmusi, liigutanud.  

Aasta highlight?
Kultuuriliselt kindlasti Fotografiska avamine Tallinnas. Privileeg on omada sellise mastaabiga fotomekat meie väikese Eesti pealinnas – maailma fotokunst koju kätte! Eriliselt tõstaks esile Jimmy Nelson’i „Homage to humanity“ ja James Nachtwey „Memoria“, mis liigutasid mind hingepõhjani ning Vincent Peters’i „Light within“, mille ühtaegu õrn, jõuline ja melanhoolne looming inspireeris. Lisaks võimalus kohtuda kunstnike endiga – vägev! P.S. Soovitan tungivalt minna Nachtwey näitust vaatama, paneb elu perspektiivi. Minu arvates kohustuslik näitus inimkonnale.

Mida ootad tulevast aastast?
Eks ikka inspiratsiooni, õnne, armastust! Keskkonna ja ühiskonna teemadel sekundeerin Kaisa ja Sandraga – puhtamat maailma, vähem tarbimist, rohkem mõistmist. 

Foto: Kristi Kullerkupp

JANE VOGT
Fotograaf

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Täiesti ausalt, põhjus miks ma ei ole vaimustunud kirjutamisest – ma ei loe. Kõige enam olen õppinud läbi aasta just seda, et julge olla Sina ise. Kõik need, kellele sobid, on Sinu inimesed. Kellele ei sobi, ei ole. Seega, fotoprojektidest on minu lemmik Rita Ray – Kristi lugu kõnetas mind isiklikul tasandil. Ja see, et sain temast luua Meie tiimiga sellised pildid, on au.

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen arenenud fotograafina. Eelkõige arenenud vaatama läbi erinevate vaatenurkade. Olen pidanud astuma välja mugavustsoonist. See on mind paremaks fotograafiks kasvamise teekonnal õpetanud. Tiimis töötades tuleb üksteisega arvestada ennast kaotamata.

Aasta highlight?
Esimese küsimuse vastus ehk kõige sobivam siia. Olen õppinud end kõigi oma vigadega aktsepteerima ja julgen seda ka välja öelda.

Mida ootad tulevast aastast?
Ootan kasvamist, ehk on aasta pärast ka vastus sisukam. Täna veel otsin ennast. Soovin talletada pildile veel enam erilisi inimesi. Minu jaoks räägibki pilt. Veel enam, kui see ei ole lavastatud. Sooviksin dokumenteerida ehk rohkem. Näidata hetkede ilu ja olemust nende eheduses.

Foto: Margus Johanson

JANE MÄNDSOO
Stilist

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Hindan väga loovaid ja hullumeelsemaid moefotosid, mis toidavad minu inspiratsiooniallika vajadusi ning just need artiklid andsid seda mulle: “Silmapaistev disainer Kristel Kuslapuu” ning “Cärol Ottiga hullumeelsest moest”. Kiiksuga ja see mulle just meeldib.

Artikkel soulitar Rita Ray’st. Olen lummatud tema muusikast ning temast kui artistist, kellel on lisaks andekusele ka vapustav isiksus. Oli ülimalt põnev teha fotoprojekti, kus omavahel põimusid vanakooli Hollywoodi glamuur ja tänapäeva mood. 

Peale Rita Ray plaadiesitlus kontserdi külastamist oli huvitav lugeda muusikakriitiku Priit Pruuli järelkajastust. Lugedes arvustust viis see mind tagasi sellesse õhtusse, mida nautisin täielikult. See muusika on minu maitse.

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen suutnud inspireerida jälgijaid/lugejaid läbi visuaalse loovuse ning stilistika.

Aasta highlight?
Minu jaoks on 2019. aasta olnud täis ootamatuid hetki, suuri muutusi ning palju eneseületamist. Olen paisanud end palju tundmatutesse vetesse, teadmata, mis mind ootab ees järgmisena. Elades Portugalis ja kolides tagasi Eestisse, olen aru saanud nüüd paremini, kui eales varem, et väljudes oma mugavustsoonist ja võttes vastu riske, õpid iseend kõige paremini tundma ning näed milleks suuteline oled. Olen meeletult tänulik inimestele, kes on mind ümbritsenud töövaldkonnas kui ka sellest väljaspool. Igaüks on olnud mulle omal moel inspiratsiooniks. Olles kostüümikunstnik peatselt esilinastuvale ajastufilmile “Talve” on kindlasti see roll minu selle aasta suurim highlight

Mida ootad tulevast aastast?
Isiklikult soovin, et tuleval aastal julgeksid inimesed rohkem riskida ning teha seda, mis teeb neid siiralt rõõmsaks ja toidab nende hinge. Igapäeva kiires rutiinis kiputakse unustama seda, et tuleb aega ning energiat iseendasse panustada. Kõige alus oled just sina ise. Peegeldades tagasi eelnevatele aastatele olen ma väga põnevil tulevaste uute ja huvitavate projektide üle, kus mul on võimalus kasvada ja areneda. Soovin, et mind ümbritsevad jätkuvalt inimesed, kes mind inspireeriksid veelgi rohkem ning loodan olla samuti ise inspiratsiooniks. 

Foto: Liina Notta

EVELIN MITT
Juuksestilist

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:

1) MAARIT PÖÖR MAITSETE JA LÕHNADE KOMBINEERIMISEST 

2) SOULITAR RITA RAY HINGEGA MUUSIKAST JA ALBUMIST “OLD LOVE WILL RUST”

3) KAS MOOD ON HALB? SOTSIAAL-KULTUURILISTEL RADADEL STEN OJAVEEGA

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen arenenud soengumeistri ja inimesena ning olnud hea tiimikaaslane.

Aasta highlight?
Käisin ära maailma kuklapoolel ja reis kinnitas reeglit – ei ole paremat kohta kui KODU, siin on hea!

Mida ootad tulevast aastast?
Mul on lihtsad soovid, ootan tulevast aastast kõike head! Ja muidugi palju ja põnevaid projekte Häppeningiga, imeline tiim kellega üheskoos tööd teha ja maailma muuta.

Foto: Jane Vogt

LIISA TOOMING
Jumestaja

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
“Kas mood on halb? Sotsiaal-kultuurilistel radadel Sten Ojaveega”. Arvan, et see artikkel on huvitav hariv lugemine igale moearmastajale. Mind kõnetas intervjuu, kuna selles oli palju põnevaid fakte, infot moeajaloo kohta ja huvitavaid ning sügavaid mõtisklusi intervjueeritavalt.

Fotoprojekt “Modernne rapuntsel”. See fotoprojekt oli minu selle aasta üks lemmikumaid, kuna suutsin siin jumestusega rohkem “mängida” ja end kunstnikuna “vabamaks lasta”. Pean seda projekti kindlasti enda töödes edasiminekuks. Tänan siinkohal tiimi, ilma kelleta neid projekte ei eksisteeriks.

“Ankeet – Alvar Lonks”. Võin julgelt väita, et Alvar Lonksi Instagrami konto on üks tõsine hea tuju allikas, mis sisaldab väga head huumorit. Seetõttu lugesin rõõmuga Alvari “Ankeeti”, sest teadsin, et see teeb tuju heaks – ma ei pidanud pettuma. 

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen suutnud lugejaskonnale visuaalselt edasi anda emotsioone tekitavat jumestuskunsti, loomingut ning põnevaid projekte. Loodan, et olen arenenud jumestajana, tiimiliikmena ja üleüldiselt inimesena. Kõik põnevad isiksused, kellega olen kokku puutunud läbi Häppeningi projektide, on andnud juurde kogemusi, mõtteid, inspiratsiooni ning tahet olla iseendast targem, toredam ning teadlikum inimene. Olen ääretult tänulik iga kogemuse ja hetke eest!

Aasta highlight?
Kui mõtlen läbi Häppeningi silmade, siis kindlasti aasta highlight on eneseteadlikum, kohusetundlikum ja keskkonnasõbralikum käitumine, mis rõhub iga päev aina enam minu isiklikule südametunnistusele. Ma ei ole kunagi olnud äärmustesse kalduv, kuid leian, et iga inimene võiks läbi mõelda, millised on need aspektid, kus ta saaks rohkem loodust säästa ja olla eeskujulikum tarbimise poolest.
Isiklikus plaanis on mul olnud tänuväärselt edukas aasta, mis kulmineerus ülikooli lõpetamise, inspireerivate loominguliste fotoprojektide ning tähendusrikaste isiklike elusündmustega. Tõeliselt õnnelik aasta on olnud.

Mida ootad tulevast aastast?

Ootan mõistliku, tarka ja empaatilist käitumist nii iseendalt kui kõigilt teistelt. Loodan veeta rohkem hetki lähedastega, anda endast igas olukorras maksimumi ning teostada võimalikult palju põnevaid projekte Häppeningiga. Loodan tuleval aastal olla iseendast parem ja targem versioon ning usun endiselt maailmas headusesse.

RIINE RANDER
Disaini- ja kunstitoimetaja

Lemmikud artiklid Häppeningis aastal 2019:
Üks meeldejäävamaid fotoprojekte on olnud “Sume soigné” – seda nii loomeprotsessilt kui ka lõpptulemuselt. See on suviselt helge, kuid peegeldab ka Eestimaa heitlikke ilmasid. See värvigamma ja tedretähnid modelli näol tuletavad meelde sumedat suve. 

Naudin külalisautorite tekste, ilmunud artiklid ja fotoprojektid pakuvad uusi lähenemisi. Sellest aastast on kummitama jäänud lugu Eesti vaibadisainist, olen seda päris mitmel korral lugenud. Vaibad interjööris on kui omaette kunstiteosed, millega panna ruum elama. See artikkel tõi minuni uue kategooria Eesi disainis, kohalikku loomingut austan ja hindan väga. Mõjutajaks on kindlasti ka oma päris enda kodu sisustamine, mis hetkel käsil.

Intervjuu Anne Ermiga on olnud meeldejääv – muusikaga kokku kasvamisest ja väikene sissevaade Jazzkaare kujunemisele. Kindlasti on selle intervjuu puhul olulisel kohal ka pildimaterjal, mis jääb erksalt meelde. 

Loodan, et läbi mitme aasta Häppeningi tegemise olen lugejatele pakkunud põnevat lugemist ning tutvustanud ja avanud uusi vaatenurkasid teemadel, millele muidu ei oleks osanud tähelepanu pöörata. Tiimikaaslastele olnud abiks loovideede välja töötamisel ning need mõtted ja ideed panna teksti kirja. Meeskonnaga erinevate teemade ja projektide arutamine on alati väga värskendav ja inspireeriv! 

Aasta highlight?
Meeldejäävad on olnud kaks intervjuud sellest aastast. Vestlus kudumitest ja aeglasest moest Kristel Kuslapuuga ning maitsete ja lõhnade rännak Maarit Pööriga.  Loodan, et ka lugejad innustusid sama palju, kui mina, sest tõesti oli põnev kuulata ja kirjutada kahest nii erinevas meeli paitavast teemast.
Toon välja ka kaks eredamat kultuurielamust: I Land Sound ja Mustjala festivali kontsert Ninase rannakaitse patareis Saaremaal. I Land Sound on lihtsalt kosmos, see on omaette maailm, kus Illiku laiul eksisteerib justkui omaette rahvas. See energeetiline laeng, mis seal on, on metsik. Tantsida keskpäevast varaste hommikutunideni, nautida head muusikat ja lihtsalt olla keset loodust – see on võimas.
Kontsertpaigana oli üllatuslik Mustjala festival Ninase rannakaitsepatareis. Kontsert keset ürgset loodust keel-, puhk ja klahvpillide saatel oli kananahka tekitav. Juba lokatsiooni pärast peab seal käima. Sellised kohad on inspireerivad ja pakuvad palju meeltele.
On olnud ilus aasta! Ootan põnevusega, mida järgmine toob. 

Mida ootad tulevast aastast?
Uusi avastusi ja kasvamist inimesena. Tegelikult ootan uut aastat tervikuna. On olnud hea aasta, mis ei tähenda, et ilmtingimata kerge. Kuid olen tänulik kõige üle, mis on olnud. Tavaliselt vaatan sügiseti aastale tagasi ja mõtlen, et mida möödunud kuud on toonud. Iga kord mõtlen, et on olnud väga hea ja põnev aasta, kas saab veel paremini? Ja nii igal aastal. Seetõttu ootan juba, mida järgmine toob.

Foto: Oliver Vaagen

Soovime head uut aastat!